Politerno > Україна і світ > Лондон розширив санкційний список, а ЄС ввів обмеження проти Абрамовича, Ернста і ще 13 росіян

Лондон розширив санкційний список, а ЄС ввів обмеження проти Абрамовича, Ернста і ще 13 росіян

  • 15 Березня, 2022
  • 528 Переглядів
  • 0

У вівторок, 15 березня, Великобританія розширила список санкцій у звʼязку зі збройним вторгненням Росії в Україну, включивши до нього близько 350 російських фізичних і юридичних осіб.

Серед тих, хто потрапив під санкції, що передбачають заморожування активів та заборону на вʼїзд до країни, є відомі бізнесмени та чиновники, а також керівники підконтрольних Кремлю засобів інформації та їхні співробітники.

У новому списку санкцій, зокрема, фігурують голова уряду Росії Михайло Мішустін і колишній президент, заступник голови Ради безпеки Дмитро Медведєв.

До списку також потрапили великі бізнесмени – Михайло Фрідман, Петро Авен, Герман Хан, Дмитро Пумпянський, кілька депутатів Держдуми, включно з Іриною Родніною, міністр оборони Сергій Шойгу, голова адміністрації Кремля Антон Вайно, речниця МЗС Росії Марія Захарова, очільниця RT Маргарита Сімоньян та її чоловік Тігран Кеосаян, речник Кремля Дмитро Пєсков, телеведучі Ольга Скабеєва та Володимир Соловйов, журналіст Антон Красовський, письменник Захар Прилєпін. Усіх ці особи визнані відповідальними за російське вторгнення в Україну або причетними до нього. Раніше більша частина цих осіб була включена до списків санкцій ЄС і США.

Під санкції вже потрапили майже всі члени Ради безпеки, яка формально ухвалювала рішення про введення військ в Україну, включно з президентом Росії Володимиром Путіним. Запроваджено також секторальні економічні санкції. Країни Заходу запроваджують їх скоординовано, хоча санкційні заходи не повністю збігаються – наприклад, США та Велика Британія відмовилися від імпорту російської нафти, а країни ЄС його ще продовжують.

Своєю чергою Рада ЄС прийняла сьогодні рішення ввести санкції щодо ще 15 фізичних і 9 юридичних осіб у зв’язку з військовою агресією Росії проти України.

“Ми додаємо в наш список санкцій ще більше олігархів та еліти, пов’язаної з режимом, членів їхніх сімей та відомих бізнесменів, які залучені до секторів економіки, які забезпечують режим істотним джерелом доходу. Ці санкції також націлені на тих, хто відіграє провідну роль у дезінформації та пропаганді, що супроводжують війну президента Путіна проти українського народу”, – заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

До списку увійшли олігархи Роман Абрамович та Герман Хан, а також інші провідні бізнесмени, що працюють у ключових секторах економіки, таких як чорна металургія, енергетика, банківська справа, засоби масової інформації, товари та послуги військового та подвійного призначення.

До списку також входять лобісти та пропагандисти, такі як генеральний директор “Першого каналу” Костянтин Ернст, які просувають кремлівський наратив щодо ситуації в Україні.

Під санкції потрапили компанії авіаційної, військової промисловості, суднобудування та машинобудування.

Це рішення є частиною четвертого пакету обмежувальних заходів, запроваджених ЄС проти Росії у зв’язку з її військовою агресією проти України.

Нагадаємо, уряд Британії 10 березня запровадив нові санкції проти семи російських олігархів та доповнив перелік. Тепер у ньому Роман Абрамовиче, Олег Дерипаска та голова Газпрому Міллєр.

країнський парламент ухвалив рішення про внесення змін до закону №7167 “Про Державний бюджет України на 2022 рік”. Законопроектом пропонується збільшити видатки за спеціальним фондом державного бюджету на 67,6 млрд грн кредитних коштів, залучених державою від уряду Великої Британії.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь