Politerno > Україна і світ > Арахамія розповів деталі бажаних гарантій безпеки, росіяни – що “кардинально скорочують бойові дії” у двох напрямках

Арахамія розповів деталі бажаних гарантій безпеки, росіяни – що “кардинально скорочують бойові дії” у двох напрямках

  • 29 Березня, 2022
  • 2194 Переглядів
  • 0

Україна хоче отримати такі гарантії безпеки від країн-підписантів, які будуть жорсткішими, ніж 5 стаття НАТО.

Про це заявив глава української делегації Давид Арахамія на брифінгу після перемовин з РФ, повідомляє УП.

 

“Тема безпеки в Європі дала велику тріщину, вона не працює.

Ви вийшли з офіційною пропозицією. Одразу кажу, ми нічого не підписували, ми просто доносимо нашу позицію як перемовники до Росії.

Про нову систему гарантій безпеки для України. Ми наполягаємо, щоб це був договір, який будуть підписувати всі гаранти безпеки, які будуть ратифікувати (парламенти країн – ред.), щоб не повторювати помилку, яка була в Будапештському меморандумі, що це виявився просто папірець.

Хочемо, щоб це був працюючий міжнародний механізм з конкретними гарантіями безпеки для України, де країни-гаранти будуть за аналогом 5 статті НАТО, але навіть жорсткіше, бо є механізм мотивації. Ми кажемо – протягом трьох днів мають відбуватися консультації, це може бути агресія, гібридна війна, замаскована війна під будь-який формат.

Після цього країни-гаранти мають надати нам військову допомогу збройними силами, озброєнням, закритим небом – усього того, що нам зараз так необхідне і ми не можемо отримати.

Така наша пропозиція. Кого ми бачимо серед гарантів – країни Радбезу ООН (Британія, Китай, Росія, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль).

Ми пропонуємо зробити вільне приєднання до договору гарантій: якщо інші країни хочуть приєднатися, ми дамо їм таке юридичне право.

Звісно, у нас неврегульовані питання із ОРДЛО та Кримом, тому тимчасово гаранти не будуть працювати на ці території. Деякі країни дали вже попереднє погодження, але ми чекаємо офіційних повідомлень.

Це та система на якій ми хочемо побудувати нове майбутнє України з точки зору безпеки.

Також ці гаранти мають допомагати вступати Україні до ЄС”, – зазначив Арахамія.

Своєю чергою глава російської делегації Володимир Мединський після перемовин заявив, що Росія вирішила кардинально скоротити бойові дії на київському та чернігівському напрямках.

Росіяни назвали переговори “конструктивними”.

Зазначається, що Росія вирішила кардинально скоротити бойові дії на київському та чернігівському напрямках.

За словами Мединського, “влада виходить з того, що в Києві ухвалять рішення і створять умови для подальшої нормальної роботи”.

Нагадаємо, переговорні делегації України та Росії зустрілися 29 березня у Стамбулі, перед ними виступив президент Туреччини Тайїп Ердоган та закликав до перемир’я.

Ввечері понеділка зенітно-ракетні війська знищили 2 ракети, випущені окупантами по Львову з території Білорусі.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE