Politerno > Україна і світ > Окупанти планували збити пасажирський літак і звинуватити Україну – СБУ

Окупанти планували збити пасажирський літак і звинуватити Україну – СБУ

  • 1 Травня, 2022
  • 565 Переглядів
  • 0
Стінгер

Служба безпеки знешкодила ворожу ДРГ, яка збиралася збити пасажирський літак і звинуватити в цьому ЗСУ та міжнародних постачальників зброї нашій країні.

Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

 

“СБУ провела багатоетапну спецоперацію, в ході якої нейтралізувала глибоко законспіровану диверсійно-розвідувальну групу ворога.  Агенти генштабу збройних сил РФ готували теракт – планували збити пасажирський літак над територією Росії чи Білорусі.

В атаці на повітряне судно окупанти мали намір безпідставно звинуватити Україну та наших партнерів. Для вчинення провокації зловмисники хотіли обстріляти цивільний борт з переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК) “Stinger”.

Щоб викрасти і приховано вивезти за кордон іноземний ПЗРК, представники спецслужб країни-агресора дали відповідне завдання своїй агентурній групі”, – йдеться у повідомленні.

 

За даними спецслужби, до складу ворожої ДРГ входило двоє осіб з подвійним громадянством та завербований ними спільник.

Їхню діяльність координував росіянин Олександр Тютерев, який є кадровим співробітником головного управління генштабу збройних сил РФ та має позивний “Морпех”, вказує Дехтяренко.

Встановлено, що раніше він брав участь в організації серії терактів в Одеській області, за що перебуває у розшуку, додає речник СБУ.

За його завданням ворожі агенти намагалися встановлювати зв’язки з представниками ЗСУ під виглядом патріотично налаштованих волонтерів. Для формування “довірчих” відносин вони передали українським військовим достовірну інформацію щодо позицій і переміщення окупаційних підрозділів так званих “кадировців”.

У подальшому російська агентура планувала використати напрацьовані контакти для незаконного отримання іноземного ПЗРК та його передачі до країни-агресора, зазначають в СБУ.

Вказано, що під час спецоперації співробітники СБУ затримали всіх учасників диверсійно-розвідувальної групи окупантів.

Наразі тривають слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин викритого злочину та притягнення до відповідальності його організаторів.

Нагадаємо, у Придністров’ї вже надруковали великий наклад газети “Придністров’я”, датований 2 травня, у якому народ нібито звертається до Володимира Путіна.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь