Politerno > Україна і світ > Нардепи схвалили конфіскацію майна росіян і білорусів

Нардепи схвалили конфіскацію майна росіян і білорусів

  • 12 Травня, 2022
  • 210 Переглядів
  • 0

Парламент схвалив конфіскацію майна фізичних та юридичних осіб РФ та Білорусі.

Перша версія законопроєкту була ветована президентом. Після доопрацювання акту нардепи повторно його ухвалили.

Закон запроваджує новий вид санкції – стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими така особа може прямо чи опосередковано розпоряджатися.

Йдеться про повне позбавлення майна, а не обмеження права розпоряджатися ним (як класичні санкції). Тому застосовуватися така сувора міра буде лише в період дії правового режиму воєнного стану і стосуватиметься тих осіб, щодо яких попередньо вже були застосовані санкції у вигляді блокування активів.

Конфісковані активи будуть використані для посилення обороноздатності та відновлення України.

Перевагою є можливість конфісковувати не лише те майно, яке перебуває на території України, а й поза її межами. Це істотно збільшить частку такого майна, хоча потребуватиме значної міжнародної співпраці. 

Коло суб’єктів, на яких дія закону може поширюватися, дуже широке. Національне агентство з питань запобігання корупції розшукало 11 141 фізичних осіб та 2 976 компаній, які причетні до війни. 

Забрати активи можна буде як у фізичних, так і юридичних осіб, при цьому, як росіян і білорусів, так і будь-кого іншого, хто формально або і не формально володіє іншими паспортами. 

Конфіскація стосуватиметься не усіх, а лише тих осіб, дії яких створили суттєву загрозу національній безпеці, суверенітету чи територіальній цілісності України, а також значною мірою сприяли таким діям.

Нагадаємо, РНБО прийняла рішення щодо націоналізації корпоративних прав українських “дочок” російських Сбєрбанку та ВЕБ.РФ. На це дано 10 днів з моменту введення в дію указу Зеленського.

12 травня, колишнього очільника НАБУ Артема Ситника призначив своїм заступником глава НАЗК Олександр Новіков.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь