Politerno > Україна і світ > Данія таки підтримає надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС

Данія таки підтримає надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС

  • 17 Червня, 2022
  • 152 Переглядів
  • 0

Данія готова підтримати надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, якщо Європейська комісія надасть позитивну рекомендацію.

Про це заявив міністр закордонних справ Єппе Кофод, пише “Європейська правда” із посиланням на Ekstra Bladet.

“Якщо Єврокомісія вирішить, що Україна готова набути статусу кандидата, то це теж те, що ми можемо підтримати”, – сказав Кофод.

Він зробив заяву в четвер після того, як лідер Франції, Німеччини та Італії в Києві заявили про підтримку надання Україні статусу кандидата.

Перш ніж прем’єр-міністр Метте Фредеріксен вирушить до Брюсселя на саміт ЄС, щоб підтримати рішення, вона має отримати мандат у парламенті.

Кофод додав, що, якщо країна стає кандидатом, це не означає, що шлях до членства короткий чи легкий.

“Також важливо сказати, що має пройти довгий шлях. Це стосується всіх кандидатів, вони мають відповідати Копенгагенським критеріям”, — сказав Кофод.

Копенгагенські критерії стосуються, серед іншого, демократії, верховенства закону та прав людини.

Раніше Данія та Нідерланди виступали проти членства України в ЄС.

17 червня очікується висновок Єврокомісії щодо заявок України, Грузії та Молдови на вступ до ЄС.

Як повідомлялося, лідери ключових держав Євросоюзу вирішили надати Україні статус кандидата, а вже на усіх наступних етапах висувати умови щодо реформ.

Своєю чергою Європейська комісія у своєму висновку щодо надання статусу кандидата на членство в ЄС рекомендуватиме його для України і Молдови, висунувши щодо останньої додаткові вимоги, а Грузії – відмовить.

Нагадаємо, військово-морські сили України вразили буксир російських загарбників із зенітно-ракетним комплексом “ТОР” на борту, який перевозив людей та зброю на Зміїний.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE