Politerno > Україна і світ > У екснардепа, який фінансував “ДНР”, знайшли понад 6 тисяч артефактів, викрадених з музеїв Криму. ФОТО

У екснардепа, який фінансував “ДНР”, знайшли понад 6 тисяч артефактів, викрадених з музеїв Криму. ФОТО

  • 24 Червня, 2022
  • 395 Переглядів
  • 0

Правоохоронці викрили екснардепа Валерія Горбатова на фінансуванні терористів “ДНР”, у нього знайшли понад 6 тисяч артефактів та експонатів, викрадених з музеїв Криму та куплених в “чорних археологів”.

Про це повідомили в ДБР.

Серед артефактів – скіфські мечі Акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчугу 12 сторіччя, шоломи епохи Еллінізму та посуд Трипільської культури.

Згідно з висновком експертів Національного музею історії, історичні артефакти належать епохам від бронзового віку до пізнього середньовіччя.

Венедіктова оцінила вартість вилученого у декілька мільйонів доларів. За її словами, всі цінні речі були знайдені у підозрюваного на горищі та електрощитовій у будинку в Києві.

Колекцію планують передати до музейного фонду України.

За словами міністра культури Олександра Ткаченка, це найбільша кількість експонатів в історії.ю повернута у власність держави, а деякі речі не мають аналогів в музеях України та світу.

Колишній посадовець привласнив культурну спадщину України, викрадену з музеїв АР Крим та куплену у “чорних археологів”.

За оперативними даними, колишній депутат втік з Києва на окуповані території напередодні повномасштабної російської агресії.

За словами Венедіктової, обшуки проводили майже тиждень. Серед знахідок вилучено старовинну книгу “Саркофаги Галії”, яка була експонатом Руського археологічного музею Константинополя, а потім частиною бібліотеки Херсонеського музею в Криму.

 

 

Валерій Горбатов був народним депутатом у 1994-2006 роках. 

Нагадаємо, у захопленому росіянами Херсоні невідомі підірвали автомобіль представника окупаційної адміністрації області, за попередніми даними, він загинув.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE