Politerno > Україна і світ > Київ почав експорт електроенергії до Євросоюзу

Київ почав експорт електроенергії до Євросоюзу

  • 30 Червня, 2022
  • 133 Переглядів
  • 0

У четвер, 30 червня, Україна почала експорт електроенергії до Румунії, що стало початком комерційного обміну електроенергією між Україною і ЄС. 

Як пише “Європейська правда”, про це повідомив прем’єр Денис Шмигаль. 

“Сьогодні з першої години ночі такий експорт пішов у напрямку Румунії. Початковий обсяг становить 100 МВт. Лише за перший день державне підприємство “Укренерго” заробило 10 млн грн на продажі доступу до міждержавного перетину. Потенціал експорту української електроенергії в Європу складає до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати більше 70 млрд грн на рік”, – написав він.

За його словами, енергетика стане одним із драйверів відновлення української економіки, як уже стала драйвером інтеграції в ЄС.

Як повідомлялося, потужність торгівлі після початкового етапу планують поступово збільшувати на основі міркувань стабільності та безпеки енергосистеми.

Очікується, що торгівля електроенергією на інших з’єднаннях (Україна-Словаччина, Україна-Угорщина та Молдова-Румунія) почнеться пізніше.

Нагадаємо, нардеп, якого після переходу на бік окупантів вигнали з “Слуги народу”, заявив, що щодо нього нібито здійснили диверсію спецслужби України.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE