Politerno > Україна і світ > На зустрічі G20 міністри країн G7 влаштували бойкот Лаврову

На зустрічі G20 міністри країн G7 влаштували бойкот Лаврову

  • 8 Липня, 2022
  • 1280 Переглядів
  • 0

Міністри закордонних справ країн G7 не прийшли на вечерю з колегами по G20 у Індонезії, а традиційне фото зустрічі не відбулося через присутність глави МЗС Росії Сергєя Лаврова.

Про це повідомляє “Європейська правда“.

Під час підготовки зустрічі міністрів G20 на індонезійському острові Балі домінувала війна в Україні та її вплив на світову економіку, а західні дипломати підкреслили, що на зустрічі не буде співпраці як раніше через присутність міністра РФ.

Японське агентство Kyodo повідомило, що традиційна групова фотосесія, яка відбувається на таких зустрічах, не відбулася. “Схоже, США та інші уникали спільного фото з міністром закордонних справ Росії Сергєєм Лавровим через вторгнення в Україну”, – повідомило агентство.

На початку зустрічі міністрів, коли глава МЗС РФ Лавров потис руку індонезійській колезі Ретно Марсуді, пролунали вигуки “Коли ви зупините війну” і “Чому б вам не припинити війну”, повідомило агентство Reuters.

Підкреслюючи напруженість, Ретно повідомила, що раніше колеги з G7 попередили її, що не можуть приєднатися до спільної вечері в четвер, де був присутній Лавров.

Високопоставлений чиновник міністерства закордонних справ Індонезії розповів агентству, що від зустрічі в п’ятницю не очікується комюніке.

“За присутності та участі Росії я, звичайно, сумніваюся, що буде досягнутий консенсус щодо України, наприклад”, – сказав високопоставлений чиновник Держдепартаменту США перед самітом.

За даними видання Bild, Лавров покинув зустріч передчасно, перед виступом глави МЗС Німеччини, яка планувала оголосити, що “ми не приймаємо це порушення міжнародного права”.

Коментуючи відмову від спільного фото з ним, Лавров заявив, що “нікого не запрошував фотографуватися”. 

“І взагалі нікого нікуди не запрошував, мене запросила Індонезія, як Індонезія запросила і президента Путіна на саміт, який буде в листопаді. От і все”, – сказав він.

Щодо неучасті міністрів G7 у вечері, Лавров сказав, що “це їхнє розуміння протоколу і просто їхньої ввічливості, правил етики”.

Також стало відомо, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров достроково залишає міністерську зустріч G20 на Балі, пише Spiegel.

“Лавров ще проведе двосторонні переговори, потім звертається до преси і їде”, – повідомила речниця МЗС Росії Марія Захарова.

Лавров не братиме участі в офіційній трапезі та у робочій сесії другій половині дня.

Як повідомили джерела в делегації, Лавров покинув зал засідань одразу після виступу. Зазначається, що він також ухилився від відповіді на питання міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок.

Бербок, як виконуюча обов’язки голови групи провідних демократичних економічних держав G7, мала бути наступним спікером після Лаврова. У залі росіянин сидів між представниками Саудівської Аравії та Мексики.

Присутність Лаврова на зустрічі G20 також розглядалася як тест для можливої ​​участі президента РФ Владіміра Путіна в саміті G20 15-16 листопада, який також проходитиме на Балі. Кілька держав поставили під сумнів свою участь, якщо Путін відвідає саміт особисто.

Нагадаємо, Казахстан планує диверсифікацію маршрутів експорту своєї нафти після того, як Росія зупинила роботу терміналів у Новоросійську, через які в Європу йшли десятки мільйонів тонн казахстанської сировини.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE