Politerno > Україна і світ > США підтримали рішення Канади щодо турбіни для “ПП-1” – МЗС викликає посла Канади

США підтримали рішення Канади щодо турбіни для “ПП-1” – МЗС викликає посла Канади

  • 11 Липня, 2022
  • 349 Переглядів
  • 0

США підтримали рішення Канади повернути Німеччині відремонтовану турбіну, яка потрібна для газопроводу “Північний потік-1”.

Про це заявив у понеділок речник Державного департаменту Нед Прайс, пише “Європейська правда”.

“У короткостроковій перспективі турбіна дозволить Німеччині та іншим європейським країнам поповнити свої запаси газу, підвищивши свою енергетичну безпеку і стійкість, а також протидіючи зусиллям Росії щодо перетворення енергії на зброю”, – заявив Нед Прайс.

Він додав, що США працюють з союзниками та партнерами, щоб зменшити колективну залежність від російських енергоносіїв та підтримувати тиск на президента Путіна.

Прайс запевнив, що Сполучені Штати, союзники та партнери віддані підтримці України та забезпеченню того, щоб російський уряд відчув погіршення наслідків економічних обмежень та жорстких санкцій.

У суботу уряд Канади погодився зробити виняток із санкцій проти Росії і відправити турбіну, яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, до Німеччини.

Німецькі чиновники закликали Канаду знайти спосіб повернути турбіну, побоюючись, що Росія використає цю проблему як привід для закриття “Північного потоку-1” і пошкодить здатність Німеччини заповнити свої резервуари для зберігання газу перед зимою.

Міністерство закордонних справ України в понеділок викликало тимчасового повіреного у справах Канади в Україні у зв’язку з рішенням Оттави передати турбіну російського газогону “Північний потік” компанії Siemens.

“11 липня до Міністерства закордонних справ України було запрошено тимчасового повіреного у справах Канади в Україні, якому було висловлено розчарування української сторони у зв’язку з рішенням уряду Канади видати дозвіл на повернення до Німеччини відремонтованих компанією Siemens Energy Canada турбін “Північного потоку-1”, – йдеться в повідомленні.

В МЗС додали, що закликали канадську сторону переглянути це рішення, “яке підриває євроатлантичну єдність в застосуванні міжнародного санкційного режиму щодо РФ, а також створює підґрунтя для того, щоб Росія і далі використовувала енергетику як гібридну зброю проти Європи”.

Нагадаємо, український олігарх Рінат Ахметов заявив, що змушений вивести свою інвесткомпанію SCM з медійного бізнесу.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE