Politerno > Україна і світ > Угорщина погодилася пропускати усю допомогу для України – військову також

Угорщина погодилася пропускати усю допомогу для України – військову також

  • 19 Липня, 2022
  • 214 Переглядів
  • 0

Угорщина дозволила пропускати через свою територію усю допомогу для Україні, включаючи озброєння та військову техніку.

Про це 19 липня повідомив заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр під час зустрічі у Львові з мером міста Андрієм Садовим. Слова угорського дипломата наводить офіційний сайт міськради Львова.

Раніше Угорщина виступала проти постачання західного озброєння через свою територію, побоюючись, що РФ завдаватиме ударів по угорцях, які живуть у Закарпатській області. Однак у вівторок Мадяр повідомив, що влада змінила свою позицію.

“Ми вражені подіями, які тут відбуваються, ми дійсно співчуваємо вам. За останні 200 років ми з Росією воювали тричі. Ці війни були не на життя, а на смерть. На відміну від багатьох західних партнерів, ми на собі відчули, що це таке – протистояння цій величезній східній державі. При цьому, сама Угорщина не постачатиме своєї зброї – це наша стратегічна позиція. Однак треті країни можуть користуватися нашою територією”, – запевнив Мадяр.

Він додав, що Угорщина готова прийняти українських дітей у свої санаторії та табори. Також угорська делегація запропонувала допомогти у лікуванні українців, зокрема військовослужбовців, та запевнила про готовність надати 1000 стипендій для українців, які навчаються в угорських вищих навчальних закладах.

Нагадаємо, у парламенті створено тимчасову спеціальну комісію з моніторингу отримання і використання під час воєнного стану міжнародної матеріально-технічної допомоги, зокрема зброї.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE