Politerno > Україна і світ > “Нафтогаз” оголосив дефолт за єврооблігаціями

“Нафтогаз” оголосив дефолт за єврооблігаціями

  • 26 Липня, 2022
  • 287 Переглядів
  • 0

В останній день пільгового періоду НАК “Нафтогаз” не виплатив бондхолдерам борги за облігаціями, що означає дефолт компанії.

Про це повідомляє пресслужба “Нафтогазу”.

Останній день пільгового період (грейс-періоду) за виплатами закінчився у вівторок, 26 липня. Раніше тримачі євробондів “Нафтогазу” відмовились погоджуватись на відтермінування виплат на два роки. Це означало, що НАК повинен був до кінця вівторка виплатити 335 млн доларів тіла боргу (за випуском 2022 року) і 45 млн євро відсотків (щодо випуску 2024 року).

Аби провести ці виплати, Нафтогаз повинен був отримати погодження уряду. НАК стверджує, що має на рахунках достатньо коштів для виплат за єврооблігаціями, та попереджає про негативні наслідки для Нафтогазу та країни у випадку “жорсткого дефолту”.

Кабмін, натомість, це погодження не надав, а доручив компанії невідкладно розпочати другий раунд переговорів з інвесторами щодо реструктуризації боргу. 

“Таким чином уряд пішов на дефолт за єврооблігаціями НАК “Нафтогаз України”, – заявили у компанії. Це означає, що компанія втрачає доступ до міжнародного ринку капіталу, а відтак уряд своєю забороною на виплату “фактично взяв на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону 2022/2023″, – зазначають у компанії.

За даними джерел ЕП, відмова уряду зумовлена нерозумінням з боку іноземних партнерів України, чому за умови замороження виплат за державним боргом, приватні інвестори продовжують отримувати кошти. Спроби “Нафтогазу” сплатити за боргом при цьому викликають занепокоєння у ключових кредиторів держави, вважають в уряді.

Уряд наполягає, що “Нафтогазу” необхідно зберегти ліквідність для закупівлі газу в рамках підготовки до опалювального сезону. Акціонер компанії очікує, що “Нафтогаз” діятиме за прикладом “Укренерго” та “Укравтодору”, які також розпочинають процес реструктуризації боргів.

Як повідомлялося, НАК “Нафтогаз України” запросив згоду на дворічну відстрочку виплат за своїми єврооблігаціями, після чого міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента з “CCC” до “C”.

Нагадаємо, профільний комітет ВР пропонує виплатити компаніям, що постачають газ для населення на умовах ПСО, 150 млрд грн компенсації вартості газу та 38 млрд на компенсацію місцевим бюджетам різниці в тарифах на комунальні послуги.

Також у “Нафтогазі” заявили, що для пояснення причини закупки броньованих автомобілів компанією однієї цікавості з боку народного депутата недостатньо.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE