Politerno > Україна і світ > Польща завершила будівництво електронного бар’єра на кордоні з Білоруссю. ВІДЕО

Польща завершила будівництво електронного бар’єра на кордоні з Білоруссю. ВІДЕО

  • 15 Червня, 2023
  • 536 Переглядів
  • 0

Польська Прикордонна служба повідомила про завершення зведення електронного бар’єра на кордоні з Білоруссю, який посилить захист на додачу до фізичного паркану.

Про це йдеться в заяві Прикордонної служби Польщі, яку цитує “Європейська правда”.

Електронний бар’єр відтепер працює по всій довжині кордону Польщі з Білоруссю, тобто 206 кілометрів. Перед тим уже рік на польсько-білоруському кордоні також функціонує фізичний бар’єр.

“Обидва бар’єри, фізичні та електронні, є важливим елементом в системі захисту кордону Республіки Польща поруч із найважливішим елементом – прикордонниками”, – зазначають у службі.

Електронний бар’єр 206 кілометрів завдовжки обладнаний 3000 камерами денного й нічного бачення та тепловізорами, 400 кілометрами кабелів виявлення та 11 телетехнічними контейнерами.

Минулого року на підляській ділянці кордону з Білоруссю завершилось будівництво фізичного бар’єра – 5,5-метрового паркану зі сталевих прольотів, обтягнутих колючим дротом. Його довжина становить 186 кілометрів.

Електронний бар’єр покриває також ті ділянки, де немає фізичного паркану, тобто частину прикордонних вод. Загальна вартість усіх робіт оцінюється у приблизно 1,6 мільярда злотих (360 мільйонів євро).

Бар’єр на кордоні став відповіддю на постійний міграційний тиск, організований білоруським режимом з середини 2021 року, коли Мінськ сприяв прибуттю на кордон людей з Африки та Близького Сходу, які намагаються потрапити до ЄС.

Країни Балтії і Польща вважають це помстою за жорстку позицію щодо репресій Лукашенка проти білоруської опозиції і громадянського суспільства.

У квітні стало відомо, що Польща почала зводити електронний бар’єр на межі з Калінінградською областю РФ для кращого контролю за ситуацією на кордоні.

Нагадаємо, з початку 2023 року Держмитслужба виявила 653 випадки зникнення вантажів, які проходили через митницю як гуманітарна допомога військовим.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE