Politerno > Україна і світ > Сумнівний переможець торгів, якого захищала членкиня Антикорради, підконтрольний укроборонпромівцям – ЗМІ

Сумнівний переможець торгів, якого захищала членкиня Антикорради, підконтрольний укроборонпромівцям – ЗМІ

  • 21 Червня, 2023
  • 530 Переглядів
  • 0

Деякі члени Антикорупційної ради при Міноборони, зокрема волонтерка Дана Ярова, втрутилися у підготовку умов для учасників відкритих торгів на харчування для ЗСУ, які відбулися 6 червня. Відомі рітейлери не взяли участь у конкурсі через неприйнятні умови, до формування яких причетна представниця Антикорради МО Дана Ярова.

Про це повідомляє From-ua.

«Тому, що умови конкурсу були виписані під одну компанію, є пояснення, якщо врахувати, хто стоїть за нею», – йдеться у статті.

За даними видання, ТОВ «Атомсервіс» підконтрольне братам Крючковим – Дмитру та Леоніду.

Про Леоніда Крючкова відомо, що він був одним із керівників дочірнього підприємства «Укрінмаш», яке входило до структури Укроборонпрому.

Про «Атомсервіс» ще напередодні торгів стало публічно відомо, що вона має проблеми із законом. На сайті Прозорро оприлюднений Витяг з протоколу засідання комісії МО з питань оборонних закупівель, де «Атомсервіс» названо ризикованою компанією.

Зокрема, ця фірма є фігурантом розслідування по справі, яку відкрила СБУ щодо присвоєння коштів соцпрограми для харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Попри це, «Атомсервіс» виграла тендерів на харчування для ЗСУ на суму 7,21 млрд грн.

«Член Антикорради при МО Ярова передбачала, що до такого результату буде багато питань. Тому вона заздалегідь та одразу після конкурсу пробувала пояснити, як таке можливо, що фірма, яка має таку репутацію і проблеми з законом, про що було відомо і самій Яровій, перемогла у конкурсі», – нагадує видання.

Аргументація Ярової полягала в тому, що нічого страшного не сталося, оскільки інші компанії є ще гіршими.

У статті також акцентується: на конкурс з постачання харчів на астрономічну суму 24,67 млрд грн не прийшов жоден з відомих в Україні рітейлерів.

«За нашими даними, деякі члени Антикорради, зокрема, Ярова втрутилася у підготовку умов для учасників. Образно кажучи, ці умови дуже нагадують таке: «Переможцем може бути лише та компанія, назва якої починається на «атом» і закінчується на «сервіс», – зазначає автор статті.

За свідченням рітейлерів, їм запропонували такі умови, які можна вважати «драконівськими». «На такі умови міг погодитись лише той, хто має з замовником особливі, не передбачені законом стосунки», – сказав на умовах анонімності один з рітейлерів.

Серед умов для переможця зазначаються такі: у разі затриманої поставки або недопоставки штраф 20% суми + 0,1% пені за кожен день; у разі будь-якого порушення МО має право не платити.

Від переможця конкурсу вимагалася застава або ж банківська гарантія у розмірі 1% від вартості контракту, пише видання. Крім того, переможець зобов’язаний внести на депозит 3% суми контракту.

«З урахуванням очікуваної вартості закупівлі розмір депозиту буде становити десятки мільйонів гривень, які будуть тимчасово вилучені з господарського обороту переможця та які неможливо буде використовувати при виконанні укладеного договору більше ніж півроку», – йдеться у статті.

Проте, за словами рітейлерів, питання полягає навіть не у значній сумі, котру вилучають з обороту.

«Ми вважаємо такі вимоги ризикованими і неприйнятними, – сказав на умовах анонімності інший рітейлер. – У цьому «рівнянні» дуже багато невідомих. Параметри контракту носять явно дискримінаційний характер. На такі умови міг погодитись лише той, хто має з замовником особливі, не передбачені законом стосунки».

Дані про Атомсервіс

Компанія «АТОМСЕРВІС», яка перемогла у конкурсі, надала комісії банківську гарантію на понад 10 мільйонів гривень. Очевидно, що й інші умови її цілком влаштували, зауважує znaj.ua.

Видання робить висновок, що від самого початку переможцем конкурсу вбачали саме «АТОМСЕРВІС», яка виграла на 8 з 22 лотів. Ця компанія підконтрольна братам Крючковим – Дмитру та Леоніду.

«Про Леоніда Крючкова відомо, зокрема, що він був одним із керівників дочірнього підприємства «Укрінмаш», яке входило до структури Укроборонпрому. А про Дмитра, що до 2016 року він керував АТ «Укрнафтогазбуд», акціонером якого був НАК «Нафтогаз України», – йдеться у статті.

Братам Крючковим сприяли окремі члени Антикорради, зокрема, Дана Ярова, котра підтримала «АТОМСЕРВІС» навіть попри те, що учасник мав ознаки ризикованості. «Ці ризики полягають у тому, що керівник цієї компанії одночасно є керівником іншої юридичної особи, проти якої порушено справу про банкрутство», – зазначають журналісти.

Така поведінка члена Антикорради підриває довіру до цього новоствореного органу, переконані автори матеріалу.

Заява Ярової

Як відомо, судові позови учасників торгів, які програли, відхилені у першій інстанції, по одному позову продовжується справа в апеляційній інстанції. 

За словами Ярової, відкриті торги показують значну економію бюджетних коштів, що вкрай важливо під час війни. 

"Очікувана вартість по харчуванню була 24 мільярди гривень. Наразі, по 19 областям з 22 економія склала 3 мільярди 900 мільйонів гривень. Ще 2 області мають торгуватися 23.06, одна 26.06. Підрахуємо ще загальну економію. В мене відчуття, що я ламаю шию гідрі. І сама на цій процедурі, ми або повернемо закупівлі Міністерства після півтора років суцільної тьми на світ Божий, чи так і будемо купляти яйця в кілограмах по 17 грн. До речі, середня вартість яєць по каталогам складає 3.60-4.30 з ПДВ", - продовжує Дана Ярова. 

Членкиня Громадської антикорупційної ради зазначила, що проти ради та проти неї особисто розгорнута брудна інформаційна компанія у ЗМІ.   

Нагадаємо, за систематичні побори з торговців стихійного ринку у Києві затримали працівника відділу з питань благоустрою Дніпровської районної державної адміністрації.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE