Politerno > Україна і світ > Російський удар по Львову: Садовий розкритикував реакцію ЮНЕСКО

Російський удар по Львову: Садовий розкритикував реакцію ЮНЕСКО

  • 7 Липня, 2023
  • 532 Переглядів
  • 0

Міський голова Львова Андрій Садовий розкритикував ЮНЕСКО за реакцію на російський обстріл міста в ніч проти 6 липня, під час якого постраждала буферна зона об’єкта Всесвітньої спадщини.

Про це Садовий написав у своєму Telegram.

Вчора в ЮНЕСКО засудили ракетні обстріли історичного центру Львова. От тільки назвати країну-терориста, яка здійснює ці обстріли вони не наважились. Більше того росія залишається членом виконавчого комітету організації“, – написав мер Львова.

Садовий додав, що на місці ракетного удару не побачив представників організації, яка захищає історичну спадщину.

Вміння називати речі своїми іменами – це одна з ознак культури, яку ви маєте оберігати. Перегляньте свої цінності!” – звернувся львівський міський голова до ЮНЕСКО.

Після удару з’ясувалося, що постраждала пам’ятка архітектури місцевого значення – житловий комплекс за адресою вул. Стрийська, 50-76. Він був побудований у 1930 році за проектом архітектора Міхала Риби.

Будинок у стилі раннього функціоналізму мав багато невеликих помешкань, у 30-ті у ньому селилися переважно викладачі Львівської політехніки. Комплекс збудували довкола замкнутого великого подвір’я, з якого був доступ до більшості під’їздів.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко відреагував на удар по пам’ятці, заявивши, що Україна терміново офіційно повідомить ЮНЕСКО про російську атаку по об’єктам історичної спадщини у Львові. “Як завжди чекаємо дій більших, ніж просто глибоке занепокоєння“, – зазначив він.

У свою чергу ЮНЕСКО випустила офіційну заяву про обстріл історичної будівлі у Львові. У ній зазначили, що ракетна атака є порушенням Конвенції про всесвітню спадщину і Гаазької конвенції 1954 року про охорону культурних цінностей. Втім, хто стоїть за ударом по Львову, у заяві не вказали.

Уночі 6 липня окупанти вдарили ракетами "Калібр" по Львову. Внаслідок атаки було пошкоджено об'єкт критичної інфраструктури, також російська ракета влучила в багатоповерхівку.

За останніми даними, кількість загиблих внаслідок атаки на Львів склала 10 осіб, 42 людини поранено, серед них – 3 дитини.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE