Politerno > Україна і світ > Прирівняння корупції до держзради: Контроль за розслідуванням корупції отримає керована владою СБУ, а не НАБУ

Прирівняння корупції до держзради: Контроль за розслідуванням корупції отримає керована владою СБУ, а не НАБУ

  • 27 Серпня, 2023
  • 344 Переглядів
  • 0

Після підтримки парламентом пропозиції президента прирівняти корупцію у воєнний час до державної зради влада планує дозволити СБУ, а не тільки НАБУ розслідувати корупційні справи на суму більше ніж 24 мільйони гривень.

Про це повідомили джерела ZN.UA в Офісі президента та НАБУ та джерела УП в НАБУ.

Як пише ZN з посиланням на джерело в ОПУ, спочатку планувалося “внести зміни до законодавства, згідно з яким усі корупційні кейси, які розслідуються у сфері національної безпеки та перевищують 24 мільйони гривень, мають розслідуватися Службою безпеки України”, а НАБУ пропонувалося залишити корупцію дрібніше за 24 мільйони.

“Людям пояснили б, що тепер, під час війни, масштабна корупція за законом прирівнюватиметься до держзради. А значить і покарання за цією статтею буде суворішим: терміни довші і під заставу підозрюваному вийти неможливо”, – додало джерело.

Проте, за його словами, після реакції західних партнерів, які дали зрозуміти, що вбачають у намірах “замах на незалежність антикорупційної системи” – в Офісі президента ідею змінили.

Наразі, як стверджує джерело, йдеться не про те, щоб відібрати у НАБУ право на проведення великих антикорупційних розслідувань, а про надання й СБУ права на їх проведення.

“Під керівництвом профільного заступника ОПУ напрацьовано законодавчі зміни. Йдеться про ініціювання внесення змін до КПК з метою забезпечити право на підслідність СБУ у випадках корупційних схем понад 24 мільйони гривень”, – поділилося джерело.

Один із журналістів-розслідувачів у коментарі ZN.UA зазначив, що фахівцям в антикорупційному секторі зрозумілі можливі реальні цілі такого нововведення.

“Контроль за розслідуванням великої корупції у владі отримає абсолютно керована СБУ, а не все ще неконтрольоване Банковою НАБУ”, – сказав журналіст.

У свою чергу, високопоставлене джерело в НАБУ вважає, що “це погана ідея”.

“Будь-яку справу в НАБУ можна буде забрати, і для цього будуть законодавчі підстави; Україна матиме купу програних справ у ЄСПЛ, бо безальтернативна варта буде порушенням конвенції; плюс влада почне псувати відносини з міжнародними партнерами. Запобіжний захід – це не покарання, всі чомусь це плутають. Плюс 90% результатів у боротьбі з корупцією становлять саме адміністративні заходи, спрямовані на її превенцію, а не на розслідування існуючих фактів. Якщо ухвалять – буде біда”, – додало джерело.

Джерела УП в НАБУ підтверджують інформацію про плани влади надати СБУ право розслідувати корупційні справи на суму більше ніж 24 мільйони гривень.

Нагадаємо, військова контррозвідка СБУ в ніч на 27 серпня атакувала шістнадцятьма безпілотниками Курський аеродром, відпрацювала по літаках Су-30 та МІГ-29, а також по С-300 та “Панцирах”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE