Politerno > Україна і світ > Суд ООН почав слухання у справі щодо геноциду: РФ не визнає заяви Путіна й каже про українських “нацистів”

Суд ООН почав слухання у справі щодо геноциду: РФ не визнає заяви Путіна й каже про українських “нацистів”

  • 18 Вересня, 2023
  • 252 Переглядів
  • 0

У Палаці миру у Гаазі 18 вересня почалися слухання у справі проти Росії за звинуваченнями про порушення нею Конвенції про заборону геноциду.

Про це повідомляє з Гааги кореспондент “Європейської правди”, а також йдеться у відеоблозі про очікування від процесу.

Росія, яка на попередніх слуханнях ігнорувала процес, цього разу вирішила надіслати делегацію юристів до Гааги, щоби захищатися від звинувачень. Інтереси РФ представляють фахівці російського МЗС, найняті ними юристи з компанії “Монастирський, Зюба і Степанов” (скорочена назва також звучить як МЗС), а також “міжнародні юристи”.

Інтереси РФ погодилися представляти юристи-науковці з Ірану, Китаю, Перу та юрист з французькою ліцензією Жан-Шарль Чікая, який не є науковцем, а натомість відомий тим, що представляє інтереси найбільш одіозних африканських диктаторів.

Україна доводить, що Росія зловжила положеннями Конвенції про заборону геноциду для того, щоби розпочати необґрунтоване військове вторгнення. Для цього українська сторона навела низку заяв російських посадовців, а саме президента Путіна, секретаря Радбезу Медведєва, очільника МЗС Лаврова, послів Росії при ООН та ЄС.

Представник Росії відмовляється визнавати заяви своїх посадовців та президента Володимира Путіна від лютого 2022 року про те, що повномасштабне вторгнення РФ до України почалося для боротьби з нібито “геноцидом” на Донбасі.

Російський агент Кузьмин заперечив ці наміри РФ та запевнив, що Росія розпочала війну “за статтею 51 Статуту ООН щодо самозахисту, і це не має відношення до конвенції щодо геноциду”.

“Україна каже про те, що Росія використовувала слово “геноцид” для опису дій української влади. Але заяви не можуть бути порушенням”, – додав він.

При цьому російський дипломат продовжив наполягати на фальсифікованих даних нібито про боротьбу України проти “народів Донбасу” та присвятив значну частину свого виступу доведенню того, що в Україні є глибоко вкорінений “нацизм”.

“Нацисти в Україні походять від ОУН, пособника нацистів”, – заявив представник РФ у Гаазі, додавши, що, на думку РФ, є “три батьки українського нацизму” – це Степан Бандера, Роман Шухевич та Андрій Мельник.

Цікаво, що ще одним українським політиком, якого російський дипломат публічно звинуватив у підтримці нацизму, став чинний президент України Володимир Зеленський. “Зеленський назвав бригаду ЗСУ “Едельвейс” на честь нацистського “Едельвейсу””, – пояснив він.

Росія вимагає від суду відхилити українську скаргу як неприйнятну.

Як відомо, у березні минулого року Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента РФ Владіміра Путіна у зв’язку із ситуацією в Україні.

Нагадаємо, 18 вересня Кабінет міністрів звільнив з посад 6 заступників міністра оборони та держсекретаря міністерства. 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE