Politerno > Україна і світ > Китай заявляє, що Ізраїль “вийшов за рамки самооборони” в Секторі Гази

Китай заявляє, що Ізраїль “вийшов за рамки самооборони” в Секторі Гази

  • 15 Жовтня, 2023
  • 416 Переглядів
  • 0

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що дії Ізраїлю вийшли за рамки самооборони, і він повинен припинити “колективне покарання народу Гази”.

Про це Ван Ї зазначив у телефонній розмові з міністром закордонних справ Саудівської Аравії принцем Фейсалом бін Фарханом аль-Саудом, повідомляє Укрінформ із посиланням на МЗС КНР.

“Дії Ізраїлю вийшли за рамки самооборони. Він повинен серйозно прислухатися до закликів міжнародної спільноти та Генерального секретаря ООН і припинити колективне покарання народу Гази”, – підкреслив Ван Ї.

Він додав, що обидві сторони мають уникати дій, що ведуть до ескалації ситуації, та повинні якнайшвидше повернутися за стіл переговорів.

За словами Вана, Китай інтенсивно спілкується з Палестиною, Ізраїлем та всіма зацікавленими країнами, аби досягнути припинення вогню, забезпечити безпеку цивільного населення і якомога швидше відкрити гуманітарні коридори в Гази.

Головний дипломат Китаю наголосив на безальтернативності якнайшвидшого впровадження “рішення про дві держави” та заявив про готовність його країни співпрацювати з Саудівською Аравією й іншими арабськими країнами для підтримки “справедливої справи Палестини з відновлення її національних прав” і повернення палестинського питання “на правильний шлях створення двох держав”.

Про те, що спалах насилля в Секторі Гази спричинила безпрецедентна за масштабами й жорстокістю атака на ізраїльтян бойовиків терористичного угруповання ХАМАС, головні дипломати Китаю і Саудівської Аравії, як випливає з повідомлення, навіть не згадували.

Нагадаємо, Адміністрація президента США Джо Байдена попросить у Конгресу виділити понад 2 мільярда доларів на допомогу Україні й Ізраїлю.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE