Politerno > Україна і світ > Два рази замість трьох днів – місяць: Стефанчук відпускав Борта у відрядження на зустріч із соратником Орбана

Два рази замість трьох днів – місяць: Стефанчук відпускав Борта у відрядження на зустріч із соратником Орбана

  • 5 Грудня, 2023
  • 295 Переглядів
  • 0

Народний депутат Віталій Борт із депутатської групи “Платформа за життя та мир” у квітні й у липні 2023 року виїжджав за кордон у триденні службові відрядження за погодженням голови Верховної Ради, але обидва рази залишався за межами України ще на місяць.

Про це повідомляють “Схеми” (Радіо Свобода).

“Зі звітів Борта, який журналісти отримали на запит з апарату ВР, під час двох відряджень у квітні й липні 2023 року він зустрічався з нев’їзним в Україну депутатом угорського парламенту – соратником прем’єр-міністра Віктора Орбана. Борт не відповів на запитання журналістів “Схем”, чому перебував за кордоном довше від визначеного у дозволі на виїзд часу”.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ Борт усього вісім разів виїжджав за кордон, де сумарно провів 207 днів.

За даними “Схем” 12 квітня 2023 року Борт залишив країну через КПП “Лужанка” на кордоні з Угорщиною і повернувся тим же маршрутом через місяць – 12 травня 2023 року. Журналісти встановили, що Борт відряджався Радою всього на три дні – з 12 по 14 квітня 2023 року. Таким чином, він пробув за кордоном на 28 днів більше, ніж передбачалося відрядженням.

Так само Борт мав відрядження з 3-го по 5-те липня, проте, виїхавши 2 липня, повернувся аж 30 липня.

За даними сайту Ради Борт є членом групи з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною. Також вказується, що за даними звіту в Раду під час обох відряджень Борт зустрівся з депутатом Національної асамблеї Угорщини Лорінцом Ночо.

"Лорінц Ночо – заступник лідера Християнсько-Демократичної народної партії, яка входить у коаліцію з правлячою партією "Фідес" прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана…

Лорінц Ночо, з яким двічі зустрічався Борт у своїх довготривалих відрядженнях, нев’їзний в Україну. У 2021 році Державна міграційна служба заборонила йому в’їзд на три роки. Як писали тоді у ЗМІ, підставою для такого рішення стала агітація за політичну партію на Закарпатті під час місцевих виборів в Україні 2020 року, що прямо забороняється Виборчим кодексом України", - зазначають "Схеми".

Нагадаємо, через зупинку видобутку газу на крупному Сахалінському родовищі Україна недорахується 1 мільярду кубів блакитного палива. А за газовою диверсією проти України стоїть ексміністр і магнат часів Януковича Микола Злочевський.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE