Politerno > Україна і світ > Дуда сумнівається, що Україна поверне Крим, посол відповів

Дуда сумнівається, що Україна поверне Крим, посол відповів

  • 3 Лютого, 2024
  • 402 Переглядів
  • 0

Посол України у Польщі Василь Зварич виступив із заявою щодо неодмінної деокупації Криму після неоднозначних слів польського президента Анджея Дуди, який поставив під сумнів повернення півострова під контроль Києва.

Про це повідомила “Європейська правда“.

Реакція посла з’явилась після того, як у польських ЗМІ стали поширювати заяву Анджея Дуди в інтерв’ю Kanal Zero.

“Сьогодні Росія намагається перемогти в Україні. Я скажу так: якщо Росія збереже території України, то фактично це буде перемога Росії і тоді ймовірність нового нападу з боку Росії буде дуже високою”, – оцінив Анджей Дуда. 

У відповідь на питання про Крим, Дуда відповів, що не знає, чи отримає його Україна його назад.

“Я не знаю, чи поверне Україна Крим, але я вірю, що вона поверне собі Донецьк і Луганськ”, – заявив він.

За словами Дуди, Крим – “особливе місце, в тому числі з історичних причин”. “Тому що насправді, якщо ми подивимося історично, він довший час був у руках Росії”, – сказав Анджей Дуда.

Посол України Василь Зварич заявив, що “Крим – це Україна: так є і так буде”. 

“Міжнародне право – основа. Тимчасова окупація Криму Росією є воєнним злочином, за який вона буде покарана. Деокупація Криму – наше спільне з вільним світом завдання і обов’язок. Ми зробимо це беззаперечно. Ми віримо і діємо разом”, – наголосив глава українського посольства у Варшаві.

Нагадаємо, голова парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардеп “Слуги народу” Олександр Завітневич вважає, що у новому урядовому законопроєкті про мобілізацію бракує норми про ротацію.


Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE