Politerno > Україна і світ > Лідери Китаю благословили вторгнення Путіна в Україну

Лідери Китаю благословили вторгнення Путіна в Україну

  • 22 Квітня, 2024
  • 581 Переглядів
  • 0

На тлі відкритої атаки Ірану на Ізраїль та тиску ізоляціоністів в американському політикумі під час ухвалення пакету військової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, колумніст Bloomberg історик та письменник Ніл Ферґюсон (остання книга – «Приреченість: політика катастрофи») зазначив, що ми є свідками формування та консолідації Осі Китаю, Росії та Ірану. Про це пише ZN.UA.

На його думку, те, що ми бачимо, аналогічне тому, що бачили люди перед Другою світовою війною – коли об’єдналися нацистська Німеччина, фашистська Італія та імперіалістична Японія, щоб сформувати свою Вісь у 1936-37 роках й потім у 1939 році, коли об’єднали свої зусилля Адольф Гітлер та Іосіф Сталін.

«Лідери Китаю благословили вторгнення в Україну – а що ще означає взаємна обіцянка партнерства «без обмежень»? Як і підтримка президента Сі Цзіньпіна має вирішальне значення для виживання Путіна з тих пір, як його сили вторгнення були відбиті з околиць Києва два роки тому», – дійшов висновку Ферґюсон.

Він вважає, що у цю Вісь також вкладається те, що Тегеран підтримує війну Росії проти України, постачаючи тисячі безпілотників і ракет, подібних до тих, що були запущені проти Ізраїлю минулими вихідними. Росія, в свою чергу, припускає він, допомагає зміцнювати протиповітряну оборону Ірану. В свою чергу, Китай не лише є одним з основних покупців іранської нафти – міністр закордонних справ Китаю Ван І зателефонував до Тегерана одразу після нападу на Ізраїль, «щоб похвалити, а не засудити своїх іранських колег».

«Поки що, на щастя, ми перебуваємо у стані Другої холодної, а не Третьої світової війни. Однак Друга холодна війна розвивається швидше, ніж Перша. Якщо російське вторгнення в Україну було для нас еквівалентом Корейської війни 1950-53 років, то ми (поки що) пережили другу Карибську кризу – через Тайвань – і вже вступили в період розрядки, на який минулого разу пішло два десятиліття», – пише історик. 

Ферґюсон вважає, що несподіваний напад ХАМАСу на Ізраїль у жовтні минулого року відкинув світ у 1973 рік і ми живемо у 1950-х, 1960-х та 1970-х роках, спресованих та змішаних разом.

Чим відрізняються Перша й Друга холодні війни

  • По-перше, Китай є набагато більшим економічним суперником, ніж коли-небудь був Радянський Союз. 
  • По-друге, Захід економічно пов’язаний з Китаєм через розгалужену мережу ланцюгів поставок, чого ніколи не було з СРСР. 
  • По-третє, США набагато слабші з точки зору виробничих потужностей. Оскільки Китай наводнює світ дешевими «зеленими» товарами, Захід не має іншого вибору, окрім як відродити протекціонізм і промислову політику, повернувши годинник економічної стратегії назад у 1970-ті роки.
  • По-четверте, фіскальна політика США знаходиться на абсолютно неприйнятному шляху. Невпинне зростання державного боргу відносно валового внутрішнього продукту з 99% цього року до прогнозованих 166% до 2054 року – неминуче обмежить можливості майбутніх адміністрацій – зростаюча частка доходів буде спрямована на обслуговування боргу. Будь-яка велика держава, яка витрачає більше на обслуговування боргу (виплати відсотків за державним боргом), ніж на оборону, не залишиться великою надовго. А вже цього року (за даними Бюджетно-контрольного управління) чисті процентні витрати складуть 3,1% від ВВП, а витрати на оборону – 3%. Міністерство оборони має витрачати більше, якщо ми хочемо стримувати наших супротивників. Зважаючи на поточні тенденції, здається, що воно витрачатиме менше.
  • По-п’яте, альянси США можуть виявитися слабшими, ніж у часи Першої холодної війни. У Європі Німеччина ставиться до лідерства США в Атлантичному альянсі все більш неоднозначно. 

«З усіх цих причин ми не повинні бути надмірно самовпевненими щодо результатів Другої холодної війни… Тайванська криза – якщо Китай здійснить блокаду або вторгнення цього року – застане США непідготовленими. І Пекін може не погодитися з оцінками американської розвідки, що він чекатиме до 2027 року, щоб зробити свій хід», – зазначає Ферґюсон.

Нагадаємо, спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон, який раніше відмовлявся виносити на розгляд законопроєкт про допомогу Україні, змінив свою думку після ознайомлення з розвідувальними даними і свідченнями про злочини РФ.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE