Politerno > Україна і світ > США оголосили пакет допомоги Україні на $1 млрд, ЗМІ пишуть про ракети ATACMS – подробиці

США оголосили пакет допомоги Україні на $1 млрд, ЗМІ пишуть про ракети ATACMS – подробиці

  • 24 Квітня, 2024
  • 223 Переглядів
  • 0

Міністерство оборони США 24 квітня оголосило про виділення пакета військової допомоги Україні загальною вартістю 1 мільярд доларів – першого відтоді, як Конгрес ухвалив додаткове фінансування для допомоги іноземним союзникам. Далекобійні ракети ATACMS входять до складу цього нового пакета військової допомоги США.

Про це йдеиться у повідомленні відомства.

Новий пакет військової допомоги є 56-им за ліком, який адміністрація президента США виділяє за програмою PDA – вона передбачає постачання військової допомоги безпосередньо зі складів американської армії.

Пакет містить низку озброєнь, зокрема ракети RIM-7, AIM-9M, протитанкові комплекси Stinger і Javelin, снаряди калібру 155 мм (зокрема касетні снаряди) і 105 мм, снаряди до систем HIMARS, мінометні міни калібру 60 мм, протитанкові міни, протипіхотні міни Claymore, боєприпаси для знешкодження перешкод.

Серед техніки Пентагон наводить бойові машини піхоти Bradley, броньовані машини MRAP і Humvee, транспортні засоби логістичної підтримки, тактичні транспортні засоби для буксирування та перевезення обладнання.

Також у повідомленні згадані стрілецька зброя та додаткові патрони до неї, зокрема для боротьби з дронами, “високоточні авіаційні боєприпаси”, аеродромно-технічне обладнання, прилади нічного бачення, а ще – запасні частини та інше допоміжне обладнання.

“Цей пакет дозволить збільшити поставки боєприпасів, озброєння та обладнання для підтримки здатності України захищати свою лінію фронту, захищати свої міста та протистояти постійним атакам Росії”, – запевняють у Пентагоні.

Своєю черго видання АР і Politico з посиланням на джерела стверджують, що далекобійні ракети ATACMS входять до складу нового пакета військової допомоги США Україні. 

Видання не наводять деталей стосовно кількості чи далекобійності ATACMS, які входять до нового пакета вартістю 1 мільярд. Але це підтверджує попередні повідомлення ЗМІ про те, що ці озброєння будуть передані Україні.

Також з'ясувалось, що Україна отримала ATACMS у межах попереднього пакета військової допомоги на 300 мільйонів доларів, оголошеного в березні, й уже щонайменше двічі застосувала їх по російських цілях в тимчасово окупованому Криму та Запорізькій області.

АР окремо зазначає, що йдеться про "значну кількість" ATACMS, але конкретне число не вказується.

Українська сторона вперше використала ці ракети вранці 17 квітня, уразивши російський аеродром у Криму на відстані приблизно 165 кілометрів від лінії фронту в Україні, додало джерело Reuters і AP. Також стверджується, що ATACMS використали під час удару по окупованому Бердянську Запорізької області (ЗМІ писали про вибухи в місті 15 квітня).

Пентагон спочатку був проти надання Києву ATACMS через побоювання, що це зашкодить бойовій готовності США чи що Україна використовуватиме їх для ударів по цілях на території Росії.

Але думку Білого дому змінило використання Росією північнокорейських балістичних ракет і удари по об'єктах української критичної інфраструктури – попри попередження Вашингтона.

Зрештою, остаточне рішення Джо Байден ухвалив у середині лютого під час наради з національної безпеки. Як стверджує Reuters, учасники зустрічі – радник з національної безпеки Джейк Салліван, міністр оборони Ллойд Остін, державний секретар Ентоні Блінкен і голова Об'єднаного комітету начальників штабів Чарльз Браун – одностайно підтримали надання Україні ATACMS.

Нагадаємо, заступника міністра оборони РФ Тимура Іванова було затримано за підозру в корупції. Це був результат дій Головного управління розвідки Міноборони України.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE