Politerno > Україна і світ > У Франції вирахували три інформаційні спецоперації, якими Росія розхитувала ЄС та дискредитовувала Україну в Європі

У Франції вирахували три інформаційні спецоперації, якими Росія розхитувала ЄС та дискредитовувала Україну в Європі

  • 26 Квітня, 2024
  • 154 Переглядів
  • 0

У Франції, завдяки Viginum, структурі, яка має опосередкований зв’язок з Генеральним секретаріатом національної безпеки і оборони, вдалось виявити інформаційну операцію “Двійник” якою керувала Росія, однак, ця операція не єдина.

Про це повідомила Крістін Дюгуен-Клеман (фр. Christine Dugoin-Clement), геополітична аналітикиня, дослідниця, яка спеціалізується на стратегіях впливу, кібернетиці та штучному інтелекті, пише Українська правда.

Так, в рамках операції “Двійник” протягом приблизно одного року Росія створювала клони мейнстримних ЗМІ з метою поширення репутаційних атак на Україну і спроб розколоти держави-члени Європейського Союзу.

Інша спецоперація РФ під назвою “Матрьошка” має вплив на фактчекерів: фейкові акаунти звертаються до фактчекерів або до основних мейнстримних ЗМІ з проханням перевірити інформацію, яка свідомо є фейковою.

“І якщо ви відмовляєтесь, вони можуть підживлювати свої наративи. “Бачите, це і є цензура. Вони кажуть, що хочуть перевіряти факти, але не роблять цього, коли ми даємо інформацію”. З іншого боку, ви можете сказати: “Гаразд, я збираюся перевірити ці речі”. Утім це дуже розпорошує увагу фактчекерів. Тож росіяни отримують вигоду в обох випадках”.

Нещодавно у Франції викрили ще одну спецоперацію Росії, яка називається Portal Combat. Це мережа з приблизно 193 вебсайтів, які працюють для того, щоб створити своєрідну вірусність ворожих наративів у європейських країнах та країнах Півдня.

“Було виявлено мережі з приблизно 500 таких вебсайтів, які продукують 15 різними мовами наративи, що можуть бути створені за допомогою генеративного ШІ та великих мовних моделей, які збільшують швидкість виробництва наративів з метою поширення контенту, який відповідає геополітичним цілям Кремля в кінцевому підсумку”.

Читайте також: “Країни Європи та США приймали українців”: у Держдепі вважають “складним питанням” повернення українських чоловіків

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE