Politerno > Україна і світ > Уряд минулого року не додав на оборону наявних 5,3 млрд грн, підрядники не встигли використати 18,5 млрд грн

Уряд минулого року не додав на оборону наявних 5,3 млрд грн, підрядники не встигли використати 18,5 млрд грн

  • 8 Травня, 2024
  • 236 Переглядів
  • 0

Кабінет Міністрів забезпечив виконання бюджету на 2023 рік, однак не спрямував увесь можливий ресурс на фінансування заходів з відсічі збройної агресії проти України та ліквідації її наслідків.

Про це йдеться у висновках про результати аналізу річного звіту про виконання закону «Про Державний бюджет України на 2023 рік», пише Mind.

Як йдеться у документі, Кабмін виконував закон про державний бюджет в умовах воєнного стану, надпрогнозованого зростання економіки й імпорту, девальвації гривні, нижчого від прогнозного рівня інфляції та отримання рекордного обсягу міжнародної допомоги, що становила 34,3% фінансових ресурсів державного бюджету.

Щодо загальних ресурсів бюджету у 2023 році:

  • 1 трлн 585,5 млрд грн отримано від міжнародної спільноти у формі зовнішніх запозичень і грантів;
  • 3 трлн 36,8 млрд грн становили внутрішні ресурси;

Зазначається, що плановий показник доходів державного бюджету загалом перевиконано на 405,8 млрд грн (17,9%), а порівняно з 2022 роком він зріс у 1,5 раза.

За даними РП, видатків державного бюджету проведено в сумі 4 трлн 14,8 млрд гривень. Порівняно з 2022 роком, видатки збільшилися на 1 трлн 309,1 млрд грн (48,4%). Зокрема, зросла частка видатків за бюджетними програмами із здійснення заходів з обороноздатності та безпеки держави. Уточнюється, що кожна шоста гривня усіх надходжень державного бюджету була спрямована на погашення й обслуговування боргових зобов’язань України.

За словами голови Рахункової палати Ольги Піщанської, на здійснення заходів з обороноздатності та безпеки держава проведено 2,6 трлн грн видатків (66% загального обсягу), водночас урядом забезпечено дотримання вимог міжнародних партнерів щодо здійснення видатків на національну безпеку й оборону виключно за рахунок внутрішніх джерел.

Вона також додала, що за результатами аналізу встановлено, що у»ряд не спрямував увесь можливий ресурс на фінансове забезпечення заходів з відсічі збройної агресії проти України та ліквідацію її наслідків», зокрема:

  • у 2023 році Урядом не здійснено розподіл 5,3 млрд грн із Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, а головними розпорядниками не використано 18,5 млрд грн виділених із цього фонду;
  • головними розпорядниками не використано 1,4 млрд грн коштів, які надійшли на рахунки відкриті в НБУ як добровільні внески (UNITED24);
  • Кабмін, Мінфін і окремі головні розпорядники бюджетних коштів не переглянули затверджені на 2023 рік обсяги видатків загального фонду за деякими бюджетними програмами, які щомісяця проводилися в обсягах менше планового, або взагалі не проводилися.

«Висновки та рішення Рахункової палати щодо результатів аналізу річного звіту про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», незабаром будуть оприлюднені на офіційному вебсайті інституції, а також надіслані до органів влади», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Черговий генпрокурорський нуль

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE