Politerno > Україна і світ > До Москви за 30 хвилин: США провели випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III

До Москви за 30 хвилин: США провели випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III

  • 6 Червня, 2024
  • 436 Переглядів
  • 0

4 червня о 12:56 за тихоокеанським часом з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії об’єднана команда льотчиків Глобального ударного командування ВПС за підтримки Вартових космічних сил здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, оснащеної одним спусковим апаратом.

Про це пише Newsweek.

Випробувальні ракети здатні нести ядерну боєголовку і можуть подолати понад 6000 миль і розвивати швидкість 23 Маха (15 000 миль на годину). Вони є ключовою частиною арсеналу збройних сил США , складаючи одну частину тріади ядерного стримування США.

“Тестовий запуск стався на тлі загострення напруженості у відносинах з Росією через її повномасштабне вторгнення в Україну та сплеску ядерної риторики, зокрема Володимира Путіна, який минулого місяця оголосив про навчання з ядерної зброї”, – пише видання.

Однак у своїй заяві AFGSC стверджує, що такі випробування “раніше проводилися понад 300 разів, і це випробування не є результатом поточних світових подій”.

“Цей випробувальний запуск є частиною звичайних і періодичних заходів, спрямованих на демонстрацію того, що засоби ядерного стримування Сполучених Штатів є безпечними, надійними та ефективними для стримування загроз 21-го століття та заспокоєння наших союзників”, – йдеться у заяві.

Спусковий апарат міжконтинентальної балістичної ракети пройшов близько 4200 миль до випробувального полігону протиракетної оборони імені Рональда Рейгана Командування космічної та протиракетної оборони США на атолі Кваджалейн на Маршаллових островах.

Полковник Брайан Тітус, заступник командира космічного старту Delta 30, сказав, що запуск “матиме величезне значення” для національної оборони та для демонстрації “досвіду нашої відданої команди”.

Міжконтинентальні балістичні ракети Minuteman III є життєво важливим компонентом ядерних сил збройних сил США, здатним доставляти ядерне вантаж до цілей по всьому світу, але планується, що до 2029 року їх буде виведено з експлуатації та замінено міжконтинентальною балистичною ракетою LGM-35A Sentinel.

Військово-повітряні сили США заявили, що «система озброєння Sentinel є найбільш економічно ефективним варіантом для підтримки безпечної, захищеної й ефективної наземної частини ядерної тріади, яка розширить її можливості до 2075 року».

На базах ВПС США у Вайомінгу, Монтані та Північній Дакоті є близько 400 міжконтинентальних ракет Minuteman, і вони регулярно перевіряються.

Ракета здатна досягти будь-якої цілі в будь-якій точці світу всього за 30 хвилин після запуску, повідомляє Air Force Technology.

Нагадаємо, президент США Джо Байден заявив, що Росію необхідно позбавити можливості повторно окупувати територію України у майбутньому, але це не обов’язково передбачає українське членство в НАТО.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE