Politerno > Україна і світ > Спочатку – 5, а потім – десятки: Байден анонсував передачу Україні численних систем ППО

Спочатку – 5, а потім – десятки: Байден анонсував передачу Україні численних систем ППО

  • 10 Липня, 2024
  • 157 Переглядів
  • Comments Off

Держави-члени НАТО взяли на себе зобов’язання щодо надання Україні нових систем протиповітряної оборони.

Про це заявив президент США Джо Байден у виступі на відкритті саміту НАТО у Вашингтоні, повідомляє кореспондент “Європейської правди“.

Президент Байден в урочистому виступі наголосив, що рішення США є “історичним”.

“Сьогодні я оголошую про історичне надання Україна систем протиповітряної оборони”, – заявив він. – “США, Німеччина, Нідерланди, Румунія та Італія нададуть Україні п’ять додаткових систем стратегічної протиповітряної оборони, а у найближчі місяці США нададуть Україні десятки додаткових тактичних систем ППО”.

Також президент Байден нагадав про раніше оголошені зобов’язання допомагати із постачанням протиракет.

“США забезпечать, щоби під час постачання ракет-перехоплювачів Україна отримувала їх поза чергою”, – заявив він.

Спільна заява деталізує це постачання. Зокрема, йдеться про те, що США, Румунія та Німеччина надають “додаткові батареї Патріот”, Італія – систему SAMP-T, а “Нідерланди та інші партнери” спільно надають компоненти системи Patriot, “для забезпечення роботи (ще однієї) додаткової батареї”.

“Крім того, в найближчі місяці США та партнери мають намір надати Україні десятки систем тактичної протиповітряної оборони, включаючи системи NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та Gepard. Ці системи ще більше посилять протиповітряну оборону України”, – йдеться у спільній заяві.

Крім п’яти названих держав, у постачанні візьмуть участь також інші члени Альянсу, в тому числі Канада, Норвегія, Іспанія, Велика Британія. Додатково підкреслюється готовність забезпечити Україну “сотнями додаткових перехоплювачів для систем ППО впродовж наступного року”.

Варто, втім, зауважити, про 4 з 5 оголошених Байденом “нових” систем вже було відомо, а одна з них, німецька, вже поставлена на чергування ЗСУ. Виходячи з цього, в оголошенні Байдена, по суті, йдеться про постачання ще однієї нової системи Patriot, яку виділять самі США, та про значну кількість систем меншого радіусу дії.

Читайте також: Росіяни обстріляли порт в Одесі: двоє загиблих, пошкоджено теплохід

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE