Politerno > Статті > Україна і світ > Банкова розробляє сценарій невизнання результатів президентських виборів, у разі програшу Порошенка

Банкова розробляє сценарій невизнання результатів президентських виборів, у разі програшу Порошенка

  • 11 Травня, 2018
  • 3458 Переглядів
  • 0

Від початку року в інформаційний простір активно вкидається «аналітика»: якщо нині діючий президент зазнає поразки на виборах – це не що інше, як спецоперація Кремля і диверсія проросійських сил в Україні, а не реальне волевиявлення виборців. І чим нижчий рейтинг Порошенка і провладних партій, тим частіше такі повідомлення з’являються.

«За попередніми оцінками, Кремль розраховує на підтримку не менше двох мільйонів проросійсько орієнтованих і чутливих до кремлівської пропаганди громадян України. Загальної кількості виборців, яких можна «мобілізувати», за розрахунками російських експертів, буде досить для забезпечення виходу до другого туру президентських виборів вигідного РФ кандидата, а в подальшому – і його перемоги».

Це витяг з аналітичної записки групи «Інформаційний опір», очолюваної депутатом від «Народного фронту» Дмитром Тимчуком. Він вчергове озвучив ретельно підготовлений Адміністрацією Порошенка темник про вибори-2019.

Примітно, що аналітика Тимчука з’явилася того ж дня, що й офіційна презентація результатів соцдослідження Київського міжнародного інституту соціології.

Виходячи з них, 75,3% громадян вважають, що керівництво країни веде Україну в неправильному напрямку. При цьому 71% українців негативно ставляться до Петра Порошенка, а його рейтинг 12,7% зрівнявся з рейтингом Олега Ляшка.

Президент поступається Юлії Тимошенко (16,1%) та Анатолію Гриценку (12,7%). А пройшовши до другого туру президентських виборів, він гарантовано програє будь-кому з кандидатів.

З урахуванням того, що це вже третє дослідження, яке демонструє стрімке падіння рейтингу Порошенка і провладних партій, Адміністрація президента готує ґрунт, щоб визнати невигідні для діючої влади результати виборів недійсними. Пояснення вже готове – в процес виборів втрутилася Росія, щоб повалити президента-патріота.

І зовсім неважливо, коли ці вибори відбудуться – згідно із законодавством, у 2019-му, або ж президент восени цього року оголосить дострокові. В обох випадках план один – якомога довше залишатися при владі. І російська агресія тут дуже до речі.

Читайте також: Юля розірве їх усіх! Порошенко хоче дострокові в 18-му, щоб не дати Тимошенко зібрати конституційну більшість в 19-му – Дубінський (Відео)

Усе за планом

Вперше інформацію про плани Кремля вплинути на результати українських виборів-2019 Адміністрація Порошенка закинула в інформаційний простір через підконтрольну президенту СБУ.

Наприкінці листопада 2017-го в ході Національного експертного форуму заступник голови СБУ Віктор Кононенко вперше публічно озвучив підступні плани Кремля щодо несилової зміни влади в Україні під час президентських виборів-2019.

«Наші противники розраховують на те, що владу можна змінити зсередини шляхом підкупу, шляхом домовленостей, шляхом інших речей, і йде цілеспрямована робота – підготовка до виборів 2019 року», – сказав тоді представник спецслужби.

Ця «пробна куля» залишилася практично непоміченою, але й підозр, що АП намагається повісити можливий програш Порошенка на підступи Росії, ні в кого не виникло. І технологію почали активно просувати в маси, тим більше що дані рейтингів президента були невтішними.

Вже 7 березня 2018 року прес-служба Порошенка опублікувала фрагмент інтерв’ю президента виданню Financial Times, в якому глава держави говорив про високу ймовірність втручання Росії в українські вибори 2019 року.

29 березня прес-служба Кабміну розповсюдила повідомлення про те, що віце-прем’єр Іванна Климпуш-Цинцадзе в ході засідання Комісії Україна-НАТО обговорила можливу допомогу Альянсу в забезпеченні стійкості та захищеності електронної системи Центрвиборчкому від зовнішнього втручання під час проведення виборів у 2019 році.

«Ми говорили про практичні речі щодо загроз з боку Російської Федерації, які можна передбачити. Йдеться, наприклад, про втручання в процес виборів. І однією з потенційних цілей такої атаки може стати робота Центральної виборчої комісії України», – відзвітувала чиновниця.

А в квітні на київському Форумі з питань безпеки в інформаційну атаку пішов «сам», в черговий раз піднявши тему про можливі не надто приємні для себе результати президентських передвиборчих перегонів.

«Світ повинен запропонувати рецепт для протидії російському втручанню у будь-які вибори, в тому числі й українські», – закликав світову спільноту гарант.

А 7 травня, щоб знак рівності між можливим програшем Порошенка і підступами Кремля ще більше вкорінився у головах виборців, зі своєю аналітикою виступив представник потопаючого «Народного фронту» Тимчук.

За його інформацією, Кремль планує всіма доступними методами стимулювати проросійських виборців в Україні проголосувати за потрібного Москві кандидата, щоб позбутися Порошенка. Для цього й готується кероване голосування і два мільйони голосів, щоб забезпечити конкуренту Петра Олексійовича перемогу в другому турі.

Одночасно з цим підконтрольні АП експерти деталізують варіанти втручання РФ в українські вибори, пророкуючи апокаліптичні сценарії.

Читайте також: “Це кандидат, який може вивести країну з олігархічної системи”: експерти спрогнозували перемогу Тимошенко на виборах в першому турі

Суцільні загрози

Кібератака на Центрвиборчком, мобілізація проросійського електорату, загострення військових дій на сході і навіть терористичні акти всередині країни – такий, на думку рупорів Адміністрації президента, спектр російських важелів впливу на українські вибори.

Іронія в тому, що це практично повний набір інструментів, які може використовувати влада для забезпечення потрібних Порошенку результатів і досягнення головної мети – ще на п’ять років залишитися на верхівці харчового ланцюга.

Наприклад, влада вже звично грає на темі російської агресії на сході, оскільки майже 62% українців вважають закінчення війни першочерговим завданням. І зараз АП взяла курс на експлуатацію страху перед загостренням бойових дій.

Секретар Ради з нацбезпеки Олександр Турчинов із завидною регулярністю лякає повномасштабним вторгненням військ РФ в Україні – такі заяви він робить щонайменше раз на рік, починаючи з 2014-го.

Тепер в цю тему включився і Порошенко. 27 квітня, на святкуванні 100-річчя прикордонної служби України, він оголосив, що друга в світі за потужністю російська армія «готова в будь-який момент до повномасштабного вторгнення на святу українську землю».

Хто знає, чи не надумає президент згадати свою обіцянку «закінчити війну за два тижні» та чи не накаже військовим на Донбасі активізуватися напередодні виборів, щоб викликати чергове загострення військових дій. А там і перспектива воєнного стану зі скасуванням виборів замайорить.

Також на порядку денному вперше з’явилася інформація про можливі теракти. В одному зі своїх інтерв’ю Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», що співпрацює з Адміністрацією президента, заявив: «Від терактів з боку Росії під час президентських і парламентських виборів у нашій країні ми не застраховані».

І тут на думку спадає найближча аналогія – вибухи житлових будинків у Москві у вересні 1999 року, списані на ісламських терористів, а насправді, на думку опозиції, здійснені ФСБ для забезпечення потрібного рейтингу Путіна як наступника Єльцина. І у 2000 році Путін став президентом РФ.

Що стосується української опозиції, то й для неї в АП вже написали роль. Оскільки Росія мобілізує проросійський електорат для повалення Порошенка на виборах, всі, хто агітує не голосувати за нині чинного президента, автоматично стають агентами Кремля. З усіма випливаючими наслідками та бесідами з співробітниками СБУ – де, як і за скільки продавали Україну.

До речі, сама спецслужба і контролюючий її Порошенко на тлі всього цього руху можуть забезпечити собі ще й низку приємних бонусів. Наприклад, забезпечення кібербезпеки країни – це не лише освоєння мільйонів бюджетних гривень, а ще й дієвий механізм контролю та стеження за опозицією, а також збір конфіденційної і комерційної інформації звичайних користувачів мережі.

Зараз авральними темпами йде підготовка до прийняття законодавства, згідно з яким увесь міжнародний інтернет-трафік буде заходити на територію України через урядові пристрої блокування (DPI) для забезпечення інформаційної безпеки. Контролювати ці пристрої буде СБУ.

Найбільші українські інтернет-провайдери поки лише намагаються передбачити можливі «побічні ефекти» такої ініціативи. Як приклад наводять Туреччину, де уряд використовує DPI для прихованого злому комп’ютера будь-якого користувача з повним доступом до всіх особистих даних – від інтимних фотоархівів до відомостей про банківські рахунки і платіжні картки. Зрозуміло, для боротьби з ісламськими терористами.

Як подібною можливістю розпорядяться в СБУ під гаслом боротьби з агентами Кремля, достовірно спрогнозувати складно, але оптимізму у провайдерів на цей рахунок мало. Продаж персональних даних, шантаж, «патрання» банківських карт – хто знає, як використають отриману інформацію непідкупні співробітники спецслужб?

Словом, мету поставлено, сценарії написано, інструменти визначено – тепер справа за виконавцями. А на що саме готова піти влада, аби зберегти на плаву Порошенка чи забезпечити йому лояльного наступника, ми побачимо безпосередньо напередодні виборів.

Олег Ткаченко

Читайте також: Чому здувається рейтинг Порошенка і про що говорять відсотки Вакарчука і Зеленського

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE