Politerno > Статті > Україна і світ > Чому в Україні коронавірус став політично забарвленим, тоді як у всьому світі до пандемії відносяться дуже серйозно?

Чому в Україні коронавірус став політично забарвленим, тоді як у всьому світі до пандемії відносяться дуже серйозно?

  • 9 Квітня, 2020
  • 2231 Переглядів
  • 0

В даній публікації читач матиме змогу порівняти стани епідемічних дій в деяких країнах світу, Європи від наших респондентів там і порівняти те з Україною.

Як у нас

Необхідно відразу відмітити, що в більшості країнах світу відразу було запроваджено надзвичайний стан у зв’язку з пандемією, але наші уряд та президент ще вагаються таке здійснити і тому діє в країні лише надзвичайна ситуація. Це суттєво відрізняється від надзвичайного стану.

Посилання на урядовий портал: https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-zaprovadiv-rezhim-nadzvichajnoyi-situaciyi-po-vsij-teritoriyi-ukrayini

Проте КМУ, обласними та місцевими органами самоврядування приймаються постанови та рішення у яких пункти йдуть вперемішку із положень про надзвичайний стан та ситуацію. Це в населення викликає обурення, невдоволення, адже таким чином порушуються їх конституційні права. Крім того, в нас не одна біда, на Сході продовжується війна з московським агресором і вже є маса випадків захворювання на короновірус військовослужбовців. В той час наші політики продовжують між собою гризтися, шукають різні привілеї для себе та свого близького оточення, таким чином ще більше роз’єднуючи людей. Але те розмежування на, так званих, «білих та чорних» почалося не сьогодні чи вчора. Згадаймо лозунги минулих правителів – «Схід і Захід разом» чи там – «Україна єдина» і т.п. Гасла гарні, але до реалій їм ой як далеко. На словах роблячи та обіцяючи одне, правителі всю державу та її народ заганять все більше і більше в глухий кут, у безвихідь. До слова про державу. Чи всі розуміють це поняття й чим воно відрізняється від іншого – країна? Країна – це, найперше, люди її, а далі – поля і ліси, ріки та озера, моря та гори, степи та терикони, все багатство природи і т.д., так можна перераховувати безкінечно. Тоді як для визначення держави є лише одна фраза: держава – це політичний устрій. Відчуваєте різницю? І думка більшості українців про те така: країна наша прекрасна і багата, а от держава у нас є лише де-юре, тобто на папері лише, а де-факто немає.

Кожному урядовцеві і президенту, в тому числі, слід пам’ятати, що основний закон України для кожного її громадянина це Конституція України і, отже, всі рішення мають базуватися в першу чергу на цьому основному законі!

Із встановленням режиму надзвичайної ситуації почалися перегини, в тому числі й контролюючих органів. Так, якщо порівняти наступне: мінімальна пенсія в Україні становить 2000 гр., мінімальна зарплата – 5000 гр., тоді як мінімальний штраф за невиконання положень постанови про застереження від вірусу становить 17 000 гр. Як таке може і хто пояснити? Далі наведемо інший приклад відносно людей похилого віку, вільне пересування яких обмежили. Але таке можливе лише за надзвичайного стану, а не за надзвичайної ситуації. Багато з них кажуть про це так приблизно: « Нам приємно, що держава дбає про нас, як і в інших країнах світу, але… Але ніколи не думали, що на старості нас примусово будуть тримати запертими у 4-х стінах…»  До цих слів необхідно додати, що відповідно до офіційної статистики, кількість людей в Україні, які заражуються короновірусом та помирають від нього, тобто найризикованіша вікова група, має 23% і віку від 50 до 59 років, тоді як люди віком після 60 років менш схильні до цього. То може потрібно «омолодити» ту групу ризику, або й скасувати такий пункт, адже це принизливо і знову розділяє людей, настроює один проти другого? То роз’єднували українців за місцем проживання, мовою, релігійними віруваннями, а тепер ще й за віком…

Ось посилання на статистичні дані від Мінфіну(з одночасним посиланням його на урядовий портал): https://index.minfin.com.ua/ua/reference/coronavirus/ukraine/ Бажано полистати цю інфо до самого низу!

Подібних прикладів достатньо й вони обмежують людей. До слова, запитання, наприклад: Чому немає пунктів у тих постановах про створення спеціальних сервісів по безкоштовній доставці(лише за доставку) товарів на дім людям, хоч би похилого віку? Те в нас, як завше, робить не держава, а волонтери та заможні благодійники?

Не хочеться повторюватись, але дані слова можна казати безліч разів: На суді Божому в кінці земного життя кожної людини Бог не спитає якої ти національності, якою мовою говориш, які в тебе статки, якої ти статі та віку, навіть не спитає за кого ти голосував. Він спитає про твої добрі діла, милосердя, які ти вчинив за свого життя, про твої честь та совість. І Він воздасть кожному по його заслугах.

Читайте також: В умовах коронавірусу “влада” окупованих територій Донбасу перетворила народ на смертників

Як у них

Тепер розглянемо повідомлення від наших респондентів із-за кордону, які там постійно проживають чи знаходяться на заробітках.

Степан, найкращий друг з провінції Аліканте, Іспанія, де надзвичайний стан, шофер-далекобійник.

«В загальному в Іспанії епідемія вже йде на спад, люди давно все зрозуміли і сидять дома. Виходять тільки в магазин, аптеку, банк і то, які найближчі від хати. Собак вигулюють не далі 200 м від дому . Тут штрафи серйозні – до 1000Е.  Виїзд з міста суворо заборонений . Люди, які працюють, мають при собі документи, в яких вказано повні дані особи і де вона працює з відміткою назви адреси фірми, також години роботи конкретної людини. На роботу і з роботи лише по найкоротшому шляху, поліція це контролює постійно. Ніхто ні з ким довго не говорить, запитання – відповідь на безпечній відстані і все. Ніяких гостин до батьків чи друзів. Працюють тільки ті, хто зайнятий в фірмах сфери першої необхідності і харчування. В магазинах маски і рукавиці обов’язкові, на вході стоїть пристрій для дезінфекції рук і рукавиці. Охорона контролює це. Бувають різні випадки , але все вирішується на місці тихо і спокійно. Вхід в магазин – 1 чоловік на 10м/кВ, це контролюється і самими людьми. В магазинах оплата, як карткою так і грошима, але краще карткою, касири відгороджені від покупців екраном з оргскла,  підлога миється дезінфікуючим розчином пару разів на день. Карантин продовжено до 24 квітня. Якщо епідемія пройде, то знімуть, якщо ні, то продовжать. Тут тепер ніхто не ходить в парки, на шашлик та т.п., бо це все рахується порушенням карантину і надзвичайного стану. За друге порушення штраф до 30.000Е і можуть закрити у в’язниці на три місяці. Вулиці міста миються дезінфікуючим розчином . Одним словом, виживаємо всі разом і всі все розуміють. Саме тяжче дітям, для них по телевізору проводяться навчальні шкільні уроки згідно програми, кожний вік має свої години і свій канал.

На дану годину у нас -140500 інфікованих, -13 987 померло, 43 208 вилікувалися, але загальна картина змінюється щогодини.  Ось така сумна статистика. Зараз волонтери розносять маски по будинках і залишають в поштових скриньках. Ціни на автомобільне паливо впали відчутно – % на 10, як де. Тут монополій немає, де дорожче, а де дешевше. В магазинах є практично все, ажіотажу немає, кожен купляє те, що треба додому на даний момент і не переживає, що завтра чогось в магазині не буде.

Я їжджу практично по всій Європі й там теж подібна ситуація, але не всюди. У нас по ТБ постійно інформують про вірус в світі(див. фото). Бажаю, щоб Україну оминуло лихо! Бережімося, друзі-земляки!»

Із сусідньої Польщі, де введено надзвичайний стан, надала інформацію теребовлянка пані Оксана, яка перебуває в Варшаві на заробітках. Вона надіслала відеоінформацію зі своїми власними голосовими коментарями, а також фото. Читач це може все переглянути та послухати. Крім того, вона розповіла: «На час карантину поляки, які працювали, йдуть на лікарняний, тоді держава їм виплачує 80% від заробітної плати, українцям теж роботодавець виплачує 80-60% від їхньої зарплати» .  На запитання – чому ж ви не поїхали додому, як більшість наших заробітчан, пані Оксана відповіла так:

«Так, більша половина заробітчан виїхала додому, залишились тільки свідомі. Я рахую себе свідомою людиною, бо не хочу підставляти під загрозу своїх рідних. Як би мені не хотілось додому, все ж карантин краще вже пересиджу тут на чужій землі…».

Мандруємо далі Європою. Нам в цьому допомагає теребовлянець пан Василь, який пройшов війну на Сході, а нині працює далекобійником. «В Швеції, – говорить Василь, – навчання в школах не зупиняли, життя іде звичним ритмом.  Проте продавці в магазинах та в кафе працюють в медичних рукавичках. Німеччина, теж саме, тільки дошкільні та шкільні навчальні заклади закриті на карантин. Норвегія все чудово, посилили митний контроль, але  чисто зі сторони митників нічого медичного. У всіх країнах, де я був, рекомендують дотримуватися відстані між людьми 2 м., але за недотримання не карають. Далекобійникам зараз всюди «зелене світло». Особистого захисту не маю. За весь період цієї пандемії мене тільки сьогодні на одній з фірм Німеччини, під час реєстрації на завантаження авто, запитали про маску. Я також запитав – навіщо, адже ви ж самі  без маски, на те фрау махнула рукою – мовляв іди собі чоловіче. На моїх фото це краєвиди м. Кіль в Німеччині, міський парк. Любителі спорту бігають, любителі собак гуляють з ними та й просто молодь на газонах( 08.04.2020р.) На іншому фото – це недавно наш сніданок далекобійників на судні компанії «Стена лайн» маршрутом  Гйотеборг (Швеція) – Кіль(Німеччина). Норвегія, Осло, продуктовий магазин. Єдине обмеження не більше восьми відвідувачів за раз. По всій Європі в період  даної епідемії у всіх закладах торгівлі продавці на касах знаходяться за перегородкою з оргскла».

Як бачимо з розповіді Василя, вказані вище країни ще не сильно переживають за пандемію, яка напевно їх не захопила іще в повній мірі.

Тепер перенесімося з нашою наступною респонденткою пані Ярославою до Тель-Авіву, Ізраїль, де вона знаходиться на заробітках. В країні введений надзвичайний стан, самі ізраїльтяни називають його ще тотальним і суворим. Адже там видані державою суворі закони по обмеженнях в пересуванні громадян і віруючих, для останніх – окремо. В тих законах прописано по датах та годинах доби що, як і куди, кому можна, а що заборонено. І за виконанням всього стежать пильно контролюючі органи.

Пані Ярослав коротко розповіла: «Ці фото з Єрусалиму . Храм Хреста спасителя і стіна плачу. Як видно – все зачинено і всюди нікого немає.  Храм відкрили лише в пальмову неділю(католицька квітна неділя) на кілька годин. Ціни не підняли, лишень бракувало яєць,то докупили вже мільйон, цього має вистарчити. Мої роботодавці працюють з дому неповний день, їх робота пов’язана з новими технологіями. Я сиджу без роботи,чекаю, коли все закінчиться, обіцяють поки що, що це буде  в межах 10-15 днів. Цьому обнадіюють тутешні статистичні прогнози. Людей світських на вулиці дуже мало, віруючим перекрили вулиці на виїзд з міста. Де живеш, то там і ходи, але в інше місто поїхати неможна. Люди, які працюють на опіці, одержують звиклу зарплату. В мене зарплата погодинна і я живу на збережені гроші».

Далі з бувшою мешканкою з Тернополя пані Тетяною потрапляємо через океан до Чикаго, США, де також введено надзвичайний стан. «У нас на сьогодні по країні – загальна кількість інфікованих корона вірусом – 400549, померлих – 12857, які одужали – 21711 чоловік. По нашому штату Іллінойс: загальна – 13549, померлих – 380, одужали – немає. Чикаго – загальна 5506, померлих – 135, одужали – немає. Щодня по телевізору йдуть безперестанно повідомлення про ситуацію, про стан речей, введено карантин на школи, садочки і всі бізнеси, які не є життєво необхідними. Існує наказ губернатора штату і мера міста, щоб не виходити з дому, лише лікарня, продукти, аптека. Закриті всі парки, розважальні заклади.

Полегшені всі умови виплати кредитів, до 30 квітня можна їздити на прострочених номерах, бо ніде зараз немає змоги поновити їх і поліція про це знає. Також зараз є можливість відтермінувати від 3 до 6 місяців всі виплати кредитів на будинки, авто, буде виплачена допомога у розмірі1200 доларів на кожного дорослого і по 500 на дитину.

В державі всі мають право лікуватись від цієї хвороби безкоштовно. До того ж всім емігрантам надали права на ті ж пільги, що й громадянам США.

Тепер значно більше людей користуються масками та рукавицями, але чомусь все ще думають, що це канікули і хочуть йти десь гуляти. Я строго дотримуюсь карантину. Чоловік мій працює, бо возить холодильники з харчами, при цьому вживає всіх засобів безпеки. На фото ви бачите палатки, в яких роблять тести на вулицях, до них люди підкочуються машинами, щоб не заходити в лікарні. Таке є по всіх містах і майже біля кожної лікарні.

Сьогодні оголосили, що перестануть продавати горілчані вироби після 9 вечора. По всій країні функціонують сервіси по замовленню та доставці на дім продуктів».

На закінчення хочеться сказати наступне. Бог створив Землю, як живу істоту й можливо вона тепер просто самоочищується різними способами та засобами у відповідь на своє вщент загаджене та зранене людьми живе тіло…

Більшість держав світу дбають про добробут своїх громадян, їх захищеність та впевненість у завтрашньому дні. У нас поки що такого нічого немає, тож залишається лише мріяти та надіятися.

А також наступне: безмежний лише Всесвіт, а активність коронавірусу все таки обмежена і все рівно він колись зникне. Тож, українці, бережімося, шануймося та віримо в добро!

 Віктор АвЕркієв

Читайте також: Шведи сидять в кафе, британці бігають, а в Ізраїлі моляться. Як сидять на карантині в Україні та інших країнах

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE