Politerno > Статті > Україна і світ > Хто і за скільки мітингує під НБУ. Злі язики кажуть про проплачені акції. Рабинович – про нахабство олігархів

Хто і за скільки мітингує під НБУ. Злі язики кажуть про проплачені акції. Рабинович – про нахабство олігархів

  • 26 Вересня, 2017
  • 1328 Переглядів
  • 0

У ЗМІ говорять, що мітинги під НБУ проплачені. Рабинович це заперечує. Фото: ukranews.com

Три тижні тому під Національний банк України повернулися знамениті протести ошуканих вкладників фінустанов, зрежисовані партією “За життя!” і її лідером Вадимом Рабиновичем. ЗМІ неодноразово звинувачували політика в тому, що мітинги проплачені, сам депутат каже, що люди приходять під Нацбанк добровільно і безоплатно.

Яка мета у цих протестів, розбиралася “Strana.ua“.

За що стоять під прапорами “За життя!”

З 7 вересня через урядовий квартал стало непросто пробратися. Кілька сотень людей мітингує під НБУ, вимагаючи від головної фінустанови країни повернути їм вклади, згорілі в банках, які збанкрутували. Ці акції проходять під прапорами партії “За життя!” нардепа Вадима Рабиновича.

А журналісти не раз помічали, що після мітингів багато “ошуканих вкладники” отримують гроші і розходяться. З минулої осені, коли “За життя!” вперше зібрала людей під Нацбанком, ці мітинги значно порідшали.

Тоді під Радою проходили мітинги протесту проти розширених прав поліції, а також ошуканих вкладників, чорнобильців, противників підвищення тарифів.

Тих, хто збирався під Нацбанком (активістів лідера партії “За життя” Вадима Рабиновича, яким роздавали гроші за участь в акції – тоді їх і прозвали “Рабиновичами”), людей, які збиралися під Радою називали провокаторами від влади, які прагнуть дискредитувати протест.

Ймовірними замовниками акцій Рабиновича під НБУ тоді в ЗМІ називали колишнього співвласника банку “Михайлівський” Віктора Поліщука і тодішнього співвласника “Приватбанку” Ігоря Коломойського.

Тоді ж моніторингова місія ОБСЄ повідомила, що учасникам акції протесту у Нацбанку від політичної партії “За життя!” платили за участь по 10 доларів.

За даними ЗМІ і журналістів платять учасником мітингу і зараз.

Два відомих українських блогера Олександр Барабошко і Василь Крутчак в останній тиждень кілька разів тролили організаторів мітингів.

“Ви, хто тут знаходиться, розумієте, що і раніше платили 100 грн, і зараз платять 100 грн. Тільки раніше це було $ 10, а зараз – 4 $. Пан Рабинович, ми вимагаємо гідну оплату. А ми вас підтримаємо і будемо за вас добре кричати “, – сказав блогер Барабошко зі сцени мітингу.

Він також запитав присутніх, чи підтримують вони його вимогу про підвищення оплати участі в мітингу. У відповідь пролунали оплески і вигуки схвалення. І лише потім хтось крикнув “провокація”.

Журналіст Василь Крутчак, в свою чергу, зняв на відео як учасникам мітингу після його закінчення роздають гроші, що підтвердили в інтерв’ю на камеру дві бабусі. Одна з них поскаржилася, що оплату знизили до 80 грн за годину “роботи” на мітингу.

“У ті рази було і по 100 грн і по 90 грн. Ми не розуміємо. Кожен день по-різному”, – сказала учасниця мітингу. Крутчак видав себе за організатора мітингу і пообіцяв підвищити оплату в разі поганої погоди. Але у відповідь попросив голосніше кричати “За Рабиновича!”. Бабусі погодилися.

“Сьогодні погано кричали. Вчора було краще”, – сказала постійна учасниця мітингу і розповіла, що кожного ранку приходить на точку збору, звідки її “загін” вирушає на мітинг.

Рабинович звинувачення заперечує

У коментарі “Strana.ua” Вадим Рабинович заперечує звинувачення в тому, що мітинги проплачені.

“Олігархам дуже легко звинувачувати тих, яких вони довели до злиднів, що вони брудні, непривабливі, не в модних костюмах стоять під Нацбанком, – заявив Рабинович. – Я думаю, що вищий ступінь нахабства – сказати, що ці люди не постраждали, не втратили гроші. Сьогодні над ними знущаються, що вони погано одягнені і погано пахнуть. що їм гроші якісь роздають.

Я дуже прошу журналістів підійти до людей і переконатися, що десятки з них приїжджають з інших міст. Вчора була перекличка, люди були з Донецька , Дніпропетровська, західних регіонів, звідки завгодно. Запрошую всіх під’їхати до Нацбанку і з трибуни задати питання людям, хто з них отримує гроші за участь в мітингах. Запитаємо у людей, хто їм платить. Це дуже легко зробити”.

У розкручуванні теми проплачених учасників мітингів Рабинович звинувачує керівників “Опозиційного блоку”, з якими він останнім часом ворогує. Як ми вже писали, Рабинович зажадав від НАБУ розслідувати питання нерухомості нардепа від ОБ Сергія Льовочкіна у Франції. У відповідь в Оппоблоці звинуватили Рабиновича в стукацтві і зраді (він пройшов у Раду за списками ОБ і до сих пір не вийшов з фракції, побоюючись втратити мандат).

Що вимагають мітингувальники

Примітно, що при спробі дізнатися у людей, що вони вимагають під НБУ, багато учасників мітингу не змогли виразно висловити свої вимоги.

Наприклад, кричалки з вимогою звільнити главу НБУ Валерію Гонтареву вже давно можна вважати неактуальними.

“Питання з Гонтаревої вже давно вирішене”, – вважає політичний аналітик Дмитро Корнійчук.

Ще в травні Гонтарева написала заяву “за власним”, хоча у Верховної Ради не знайшлося часу поставити це питання на голосування, НБУ в її відсутність керує перший заступник глави регулятора Яків Смолій в якості виконуючого обов’язки. А сама Гонтарева, як офіційно заявлено, буде перебувати у відпустці аж до свого звільнення.

“Для влади Гонтарева вже не важлива”

“При тому, що більшість меседжів Рабиновича логічні, це абсолютно спойлерский проект влади, а його завдання – по максимуму відкусити рейтинг від потенційного суперника – “Опозиційного блоку”, – вважає політолог Андрій Золотарьов.

На думку експерта, для своїх мітингів Рабинович вибрав безпечну мішень.

“Фігура Гонтаревої абсолютно токсична, політичних перспектив у неї немає, чому б не зробити з неї ляльку для биття. Для влади вона вже не важлива, тому вона і дозволяє безкарно нападати на главу НБУ”, – вважає він.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
close