Politerno > Статті > Україна і світ > “Коаліція Зеленського і Порошенка”. Як Гончарук допоміг пришестю В’ятровича в Раду

“Коаліція Зеленського і Порошенка”. Як Гончарук допоміг пришестю В’ятровича в Раду

  • 14 Листопада, 2019
  • 1489 Переглядів
  • 0

Колишній глава Інституту національної пам’яті, історик Володимир В’ятрович може стати народним депутатом.

Він проходить в Раду за списками “Європейської солідарності” Петра Порошенка.

Справа в тому, що з фракції “ЄС” вийшла дружина колишнього генпрокурора Ірина Луценко. Замінити її у парламенті повинна була наступна за списком “Солідарності” Наталя Бойко, але вона відмовилася від мандата. Наступним за Бойко в списку євросолідарності знаходиться Володимир В’ятрович, який, таким чином, може стати народним депутатом.

Це напевно підніме позиції партії Порошенка в середовищі його виборців. І допомогла цьому, як не парадоксально, Зе-команда. Як саме – у матеріалі.

Читайте також: Зе-команда діє всупереч Зеленському?

Союз Слуги народу і Євросолідарності

Новий Кабмін звільнив В’ятровича у вересні – майже відразу після свого формування. Надто токсичним був цей персонаж часів Порошенка. Однак зняли главу Інституту майже що з почестями – так обставив це звільнення прем’єр Олексій Гончарук. Він же зіграв цікаву роль і в тому, що екс-глава Інституту може повернутися в політику.

Справа в тому, що Наталя Бойко, яка відмовилася йти в Раду замість Ірини Луценко, вирішила залишитися представником Кабміну в “Нафтогазі”, куди її назнчив Гончарук. У Раді вже висунули версію, що прем’єр таким чином підіграв Порошенкові, якому було важливо завести в парламент саме В’ятровича. Чия персона в очах націоналістичної аудиторії зміцнить позиції партії екс-президента. На відміну від маловідомої Наталії Бойко.

Тобто, Гончарук, якого призначили на його посаду “слуги народу” на чолі із Зеленським, по суті допоміг іншій парламентській партії. До того ж тій, що постійно критикує президента і монобільшість.

Якщо згадати, що і сам прем’єр до президентських виборів хвалив Порошенка, то у нинішній його поведінці дивного мало.

Однак навіть у фракції “Слуги народу” почали лунати голоси про те, що в Раді по суті сформувалася коаліція між старою і новою владою – “Слугою народу” і “Європейською солідарністю”.

Почав тему депутат-мажоритарник від “Слуги народу” Макс Бужанський.

“З інтересом спостерігаю несподіваний союз Слуги народу і Європейської Солідарності. ЄС потрібно завести в Раду В’ятровича замість Ірини Луценко, перед яким у списку стоїть, стояла вірніше, пані Бойко. Тому Бойко виходить зі списку, і … якимось неймовірним чином виявляється радницею прем’єр-міністра. У зв’язку з цим, у мене всього два питання: з якою метою НАШ кабінет міністрів допомагає Порошенкові завести В’ятровича в парламент? Чи не дох@я у нас порошенківських людей в кабінеті міністрів і навколо нього?”.

Кадри Порошенко підсилюють команду Зеленського”. Реакція соцмереж

Скандальний юрист Андрій Портнов повторив думку Бужанського з приводу нової коаліції в Раді.

“Сьогоднішнє просування по списку ЦВК у фракцію Порошенка одіозного рогуля В’ятровича, яке відбулося завдяки підкилимному призначенню одного з членів партії Порошенка на роботу до прем’єра Гончарука ще раз підтверджує слова, що ми маємо справу з реальною коаліцією двох, а не однієї політичних сил – Слуги народу і ЄС Порошенка.

Токсичний Порошенко, програвши вибори, повністю пронизав в уряд і генеральну прокуратуру.

Починайте потихеньку множитися на нуль, коаліція Порошенка. Так ви довго не протягнете”.

Він же додав: “Друзі, немає заперечень, якщо утворену коаліцію Слуги народу і Європейської Солідарності для простоти буду називати коаліцією Порошенка?”.

Ту ж тенденцію помітив телеведучий Макс Назаров: “В’ятрович став народним депутатом від Європейської солідарності. Схема проста. Луценко захворіла і склала мандат, наступна в списку була пані Бойко. Але сьогодні, ох як несподівано, прем’єр міністр взяв радником ту саму пані Бойко (насправді вона працювала у Гончарука ще з вересня – ред.). І ось, зоряний час самого історичного історика В’ятровича настав.

Пост, насправді, не про скандального екс директора інституту нацпам’яті. А про прем’єр міністра, вже навіть не латентного поклонника Порошенка. Ех, Володимир Зеленський, складно вам буде. Але вчаться же на своїх помилках – і президенти, і народи”.

Телеведучий Василь Апасов: “В’ятрович змін! Ха, тут Ірина Луценко припинила свою депутатську каденцію, і на її місце повинен зайти новий депутат з ЕвроБПП. По черзі, нардепом повинна була зайти пані Бойко, однак, як я прочитав Ігора Мосійчука, що вона відмовилася на користь роботи радником нашого Прем’єра (хороша там компанія зібралася). І вуаля, наступним у списку виявився наш “коханий” екс-декоммунізатор В’ятрович.

Екс-депутат Ігор Мосійчук пише про те ж: “Слідкуйте за руками! Але-оп і Володимир В’ятрович – народний депутат! Після складання повноважень Луценко наступною в парламент за списками ЄС повинна зайти пані Бойко, але вона відмовляється від депутатського мандата і йде працювати радником у … прем’єр-міністра Олексія Гончарука, а ЦВК тепер зобов’язана визнати новообраним народним депутатом Володимира В’ятровича. З чим його і вітаємо!”.

“Мені здається – це просто подарунок для Макса Бужанського. Вангую, з дня на день буде створено депутатське об’єднання “Національної пам’яті”. Коридорам Верховної Ради буде надано статус вулиць, а потім їх почнуть різко перейменовувати в рамках програми декомунізації”, – написав Василь Апасов.

При цьому багато націоналістів В’ятровича підтримали. Свободівець Олександр Аронець заявив, що пришестя В’ятровича – це добре, але теж зазначив, що кадри Порошенка підсилюють команду Зеленського: “Щиро радий за Volodymyr Viatrovych, який, ймовірно скоро стане нардепом! Дуже гарне посилення для парламенту, який кишить ватою і агентурою Кремля. Це той рідкісний випадок, коли шило (Ірина Луценко) змінилося не на мило)), а ще, дуже радий, що кадри Порошенка (в черзі на мандат була Наталя Бойко, а Володимир після неї) підсилюють команду Зеленського, адже Наталя Бойко стане радницею Гончарука))). Оце так Санта-Барбара)). А за Володимира щиро радію!”.

“В’ятрович – нардеп! Фракція ЄС стане ще сильнішою і ще авторитетнішою. Це спільна перемога всієї опозиції. Браво Порошенку, який вмовив іншу кандидатку не брати мандат! Все буде ЄС, все буде Україна!” – написав екс-нардеп від БПП Олександр Бригинець.

 

Читайте також: “Відкат для Нацбанку був 10%”. Чому НАБУ почало облаву на команду Гонтаревої і як це пов’язано з МВФ і землею

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE