Politerno > Статті > Україна і світ > Можливий варіант дострокових виборів в Україні. Про що йдеться в доповіді розвідки США (Документ)

Можливий варіант дострокових виборів в Україні. Про що йдеться в доповіді розвідки США (Документ)

  • 14 Лютого, 2018
  • 2118 Переглядів
  • 0

США опублікували доповідь директора національної розвідки США Дена Коутса “Оцінка глобальних загроз розвідувальними службами США”.

Публікуємо цитати з документа, де йдеться про Україну і не тільки.

Україна: ризик внутрішніх потрясінь

Україні, як і деяким іншим країнам і регіонам, присвячений великий розділ доповіді. Там перераховуються фактори, які можуть вплинути на ситуацію, що зараз склалась в країні.

“Україна як і раніше схильна до ризику внутрішніх потрясінь, які Росія може використовувати для підриву прозахідної спрямованості Києва. Незадоволення населення темпом реформ, погіршення стандартів життя, думка про те, що корупція посилюється, загострення політичних протистоянь напередодні запланованих президентських та законодавчих виборів у 2019-му можуть призвести до дочасних виборів. Ці фактори будуть загрожувати відновленню економіки, що лише почала зароджуватись в Україні та потенційно можуть привести до змін у зовнішній політиці, які ще більше посилять напруженість між Росією і Заходом”.

Доповідь в негативних барвах описує політичний клімат в країні: “Загальне розчарування темпами реформ, зниженням рівня життя, погіршення сприйняття корупції і політична поляризація… можуть призвести до дострокових виборів. Лідери опозиції будуть прагнути отримати вигоду з народного невдоволення, щоб послабити президента Петра Порошенка і правлячу коаліцію перед виборами в 2019 році”.

Київ не поверне Донбас в 2018 році

Також йдеться про ситуацію на Донбасі: “Конфлікт на сході України, ймовірно, залишиться тупиковим і призведе до коливань рівня насильства. Серйозний наступ з обидвох боків є малоймовірним в 2018 році”.

Київ майже напевно не відновить контроль над контрольованими Росією територіями Східної України в 2018 році, говориться в доповіді.

“Росія буде модулювати рівні насильства, щоб чинити тиск на Київ і направити хід переговорів у вигідне для Москви русло”, – йдеться в доповіді.

Санкції не вплинуть на Росію

“Кремль впорається з санкціями на існуючих рівнях”, – йдеться в доповіді.

На думку розвідників, “повільне економічне зростання Росії навряд чи утримає її зовнішню політику або сам по собі призведе до поступок Москви, які почались в Україні, в Сирії або де-небудь ще”.

Як вважає Коутс, РФ не буде витрачати на протистояння зі США занадто багато.

“Москва буде застосовувати набір порівняно дешевих інструментів, щоб просувати свої зовнішньополітичні цілі… кампанії впливу, економічний примус, кібероперації, багатосторонні форуми і зважену військову силу”.

У риториці холодної війни Взагалі, Москва (як і Китай) в доповіді згадується лише в негативному контексті, їм приписуються виключно руйнівні плани і зловісні наміри.

Так, Росії віддається “першість” з ведення пропаганди в році, що наступив.

“Ми вважаємо, що російські розвідувальні служби будуть продовжувати свої зусилля щодо поширення неправдивої інформації через російські державні ЗМІ і таємних онлайн-персон по заохоченню антиамериканських політичних поглядів. Москва прагне вбити клин, щоб знизити довіру до демократичних процесів, послабити зусилля по демократизації і партнерські відносини США з європейськими союзниками, підірвати західні санкції, заохочувати антиамериканські політичні погляди і протидіяти зусиллям щодо впровадження Україною та іншими колишніми радянськими республіками європейських інститутів”.

Також в одному з розділів доповіді, присвяченому безпосередньо Росії, говориться, що Москва буде прагнути до співпраці зі Сполученими Штатами в сферах, які відповідають її інтересам. Одночасно в Москві буде застосовуватися безліч “агресивних тактик” для того, щоб зміцнити своє становище, як великої держави, забезпечити свій вплив на пострадянському просторі.

Те ж саме в тихоокеанському регіоні буде робити Китай

І така політика, вважають в розвідці, дасть плоди. “Невизначеність США відносно можливості зберігати свої міжнародні зобов’язання може змусити партнерів розглянути питання про переорієнтацію їхньої політики, особливо щодо торгівлі, в сторону від Вашингтона”, – йдеться в доповіді.

Читайте також: Слід Сороса і розворот “авіаносця”. Що означає потік критики Заходу на адресу Порошенка


Ракети Росії і Китаю

Зусилля держав по роботі над ЗМЗ “є серйозною загрозою безпеці Сполучених Штатів”, йдеться в доповіді.

Трохи поговоривши про хіматаки в Сирії, доповідачі знову перейшли на РФ і КНР.

“Росія розробила наземну крилату ракету, яка була оголошена Сполученими Штатами порушенням Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності… Москва, ймовірно, вважає, що нова наземна крилата ракета надає достатні військові переваги”, – пишуть розвідники, ймовірно, маючи на увазі “Калібр”.

“Китайська народно-визвольна армія продовжує модернізувати свої ракетно-ядерні сили, додаючи до них більш потужні мобільні системи і розширюючи ракетний парк шахтного базування. Це нове покоління ракет призначене бути засобом залякування супротивника шляхом забезпечення можливості удару у відповідь. Китай також випробував гіперзвуковий керований літальний апарат.

Крім того, військово-морський флот Китаю продовжує розробляти балістичну ракету з підводним човном JL-2 і може виготовляти додаткові підводні човни з балістичними ракетами JIN-класу.

Китайці також заявили про свій намір сформувати тріаду, створивши ядерний бомбардувальник наступного покоління”, – перераховуються в доповіді військові зусилля КНР, які не подобаються США.

Сирія і ІГІЛ

Конфлікт в Сирії рішуче змінився на користь влади Башара Асада, дозволивши Росії та Ірану ще більше зміцнитися всередині країни. Сирія, ймовірно, зіткнеться з епізодичними конфліктами у 2018 року, навіть коли Дамаск візьме під контроль більшу частину території, пишуть в США. 

При цьому, розвідка впевнена, що Асада вже не скинути, але у опозиції все одно будуть ресурси для опору йому – ще мінімум один рік: “Семирічне повстання сирійської опозиції, ймовірно, вже не здатне повалити президента Асада. Повстанці, ймовірно, збережуть ресурси для підтримки конфлікту, принаймні, в наступному році”.

Ту ж перспективу розвідники США малюють і для ІДІЛ, яка, за їхніми даними, зможе вести бойові операції весь 2018 рік.

Кібер-загрози

У розділі про кібер-загрози Україну згадано як країну, проти якої в 2016 і в 2017 році проходили кібератаки. У доповіді говориться, що ризики в цій сфері найближчим часом значно збільшаться. Нескладно здогадатися, що такі загрози для Києва, на думку США, виходять з Росії.

“Уряд Росії, ймовірно, буде використовувати широкий спектр операцій, які він вже проводить, включаючи втручання в системи українського енергорозподілу, операції зламу і витоків інформації, DDoS і атаки під прикриттям”, – йдеться в доповіді.

У числі головних кібер-загроз в документі називаються Росія, Китай, Іран і Північна Корея.

“Руйнівні” нові технології

Нові технології і застосування існуючих можуть зруйнувати ринки праці і змінити системи охорони здоров’я, енергетики і транспорту, йдеться в доповіді.

Розвиток технологій в галузі біотехнології та комунікації, швидше за все, буде випереджати міжнародне регулювання, і цю ситуацію експерти вважають потенційно небезпечною. Крім того, ці технології дозволять країнам-противникам США розвивати і поширювати нові види зброї, протистояти яким буде складно у всіх військових сферах, включаючи космічну.

Побоювання США викликають практично всі нові тренди в технологіях – якщо вони виявляться “не в тих” руках. Це розвиток штучного інтелекту, біотехнологій, застосовуваних у сільському господарстві та охороні здоров’я, передові інформаційно-комунікативні технології, 5G- інтернет, нові фінансові технології. Хвилюють США і наноматеріали. 

Загроза в космосі

Китай і Росія, будуть продовжувати розширювати свої космічні системи розвідки, зв’язку і навігації, йдеться в доповіді.

Військові реформи в обох країнах в останні роки вказують на посилення акценту на створенні оперативних сил, здатних атакувати космічні системи. 

Іншими словами, якщо за участю Росії і Китаю почнеться якийсь конфлікт, то американські космічні супутники знаходяться під загрозою атаки.

Повний текст доповіді англійською мовою:


Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE