Politerno > Статті > Україна і світ > Мистецтво псувати або ланцюг невдач Дональда Трампа

Мистецтво псувати або ланцюг невдач Дональда Трампа

  • 29 Березня, 2017
  • 1474 Переглядів
  • 0

Американський президент не може реалізувати свої головні передвиборчі обіцянки.

Незважаючи на те, що перша промова президента США Дональда Трампа сподобалася всім, його рейтинги продовжують падати, а реалізація обіцянок гальмується Конгресом і самими республіканцями.

Опубліковане в кінці березня дослідження американського інституту громадської думки Gallup показало, що тільки 37 відсотків громадян США підтримують Трампа. Це найнижчий показник після його інавгурації.

Трампу також не вдалося переконати конгресменів, і республіканцям довелося відкликати законопроект, що скасовує Obamaсare, – наріжний камінь його програми. Проти указів Трампа йде судова система США.

В невдачах Дональда Трампа на посаді президента Сполучених Штатів  розібирався Корреспондент.net.

Гірший президент

Результати останніх соцопитувань Gallup кажуть, що роботу 45 президента схвалюють тільки 37 відсотків американців, що стало найнижчим показником після вступу на посаду.

У той же час 58 відсотків опитаних заявляють, що відносяться до політики Трампа негативно, що також є “рекордом”.

Відзначимо, що інститут користується міжнародним авторитетом як один з найбільш надійних джерел інформації про стан громадської думки як в США, так і в світі.

 

 

Gallup порівнює показники Трампа з його попередниками на березень першого року президентства: найнижчі у Рональда Рейгана і Джорджа Буша старшого – 60 відсотків, в той час як до Дуайта Ейзенхауера і Джона Кеннеді позитивно ставилися 74 відсотки.

Навіть до Джорджа Буша, якого вважають одним з найгірших американських президентів рейтинг схвалення був 40 відсотків до кінця його терміну.

Барак Обама покинув свій пост з рейтингом схвалення на рівні 58 відсотків.

Програма Трампа розбивається об Obamaсare

Минулої п’ятниці Трамп не зміг переконати Конгрес скасувати закон про охорону здоров’я Обами, який отримав назву Obamacare.

Реформа охорони здоров’я була прийнята Обамою в 2010 році. Вона увійшла в історію як перший законопроект, прийнятий голосами лише однієї партії – абсолютно всі республіканці виступили проти.

Завданням Obamacare було забезпечити медичною допомогою абсолютно всіх американців, особливо тих, хто не міг собі дозволити послуги страхових компаній.

Після прийняття закону абсолютно кожен житель США був зобов’язаний купити страховку. Ті хто відмовилися щорічно виплачували штраф, який постійно збільшується і до 2017 року досяг майже тисячі доларів.
До моменту закінчення президентського терміну Обами загальна кількість застрахованих громадян Америки збільшилася з 85 до 91 відсотка.

Ця програма надала доступ до медичних послуг 20 мільйонам американців. Переважна кількість тих, хто одержав нову страховку, отримували дотації від держави.

Однак багато американців виявилися незадоволені новою реформою. Головними противниками стали молоді і здорові громадяни США, які не розуміють, навіщо їм витрачати гроші на послуги, якими вони не користуються.

Obamacare також торкнулася і роботодавців: в разі якщо доходи співробітника, який працює 40 годин на тиждень, визнавалися недостатньо високими, його страховку змушений був оплачувати роботодавець.

 

 

24 березня на слуханнях в Конгресі з приводу скасування Obamacare і заміни його іншою системою охорони здоров’я Трампу не вдалося заручитися підтримкою необхідної кількості конгресменів.

Експерти з питань бюджету з Конгресу оцінили закон президента США про охорону здоров’я та прийшли до висновку, що він абсолютно не відповідає заявам Трампа: щорічні внески на медичне страхування в найближчі роки повинні будуть вирости в середньому на 15 відсотків.

Для багатьох літніх американців медичне страхування стане настільки дорогим, що вони, ймовірно, добровільно від нього відмовляться. Оскільки республіканці також хочуть різко скоротити соціальне забезпечення, близько 24 мільйони громадян США до 2026 року можуть втратити страхове забезпечення, говориться в оцінці.

У Конгресі, такі цифри викликали величезне занепокоєння. Демократи розцінили такі плани як атаку на суспільство, серед республіканців також зростає стурбованість через те, що законодавчий пакет може викликати зворотню реакцію, зазначає Der Spiegel.

В результаті Трамп прийняв рішення відкликати законопроект і закликав республіканців зняти голосування по законопроекту. Він пообіцяв, що повернеться до реформи системи охорони здоров’я вже в цьому році.
Скасування голосування по законопроекту стала досить чутливою поразкою для Трампа. Сам американський президент пояснив своє рішення відкликати законопроект бажанням дати законопроекту можливість довести свою спроможність.

Крім того, 16 березня федеральний суддя штату Гаваї Деррік Уотсон призупинив дію нового міграційного указу Трампа.

Документ, підписаний Трампом 6 березня, повинен був вступити в силу в опівночі 15 березня. Переглянутий указ забороняє в’їзд в країну протягом 90 днів громадянам Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі і Йемену, але не Іраку. Крім того, на 120 днів обмежує прийом біженців.

Російський слід Трампа

Розслідування зв’язків адміністрації Трампа з Росією все ще тягнеться і сам американський президент підливає масло у вогонь.

27 березня в Twitter він написав: “Чому комітет Палати представників у справах розвідки не розслідує операцію Білла і Хілларі, яка дозволила Uranium перейти до Росії, її похвалу на адресу Росії?”.

У Washington Post йому відповідають: “Можливо, тому що вона не займає пост президента, не приховує свою податкову декларацію, не виступає регулярно з підтримкою дій Володимира Путіна, що не наймає на роботу пропутінських агентів і не користується послугами радників, що брешуть про свої контакти з російськими чиновниками “.

Крім того, Білий дім і республіканці зірвали проведене Палатою представників розслідування “справи про російське втручання” в вибори американського президента.

“Наше розслідування заморожено”, – цитує члена Комітету Джимі Хаймса New Yorker.

Блокувати розслідування вони почали після проведених минулого понеділка слухань, під час яких директор ФБР Джеймс Комі повідомив, що його відомство розслідує можливу змову між членами штабу Трампа і Росією з липня минулого року.

Комі також зазначив, що доказів, які б підтверджували факти прослуховування телефонних розмов, про який Трамп писав в Twitter, що не знайдено.

На сьогодні було призначено відкрите засідання Комітету Палати представників, на якому планувалося заслухати доповіді трьох високопоставлених чиновників, які працювали в роки президентства Обами.

 

 

Йдеться про колишнього заступника Генерального прокурора Саллі Йейтс, яка деякий час виконувала обов’язки Генпрокурора, після чого була відправлена ​​у відставку президентом Трампом, колишнього главу ЦРУ Джона Бреннана і колишнього директора національної розвідки Джеймса Клеппера.

Але голова Комітету Палати представників з розвідки Девін Нуньєс минулого тижня скасував сьогоднішні слухання.

Білий дім і Нуньєс фактично закрили розслідування.

Хто кинув президента

Ендрю Паздер. Його кандидатуру на пост міністра праці Трамп заявив ще в грудні минулого року. Вважалося, що Паздер відповідатиме за реалізацію гучної обіцянки Трампа “повернути американське виробництво на батьківщину”.

Сенатори виступили проти його кандидатури, оскільки можливий майбутній міністр праці в минулому висловлювався проти підвищення мінімальної зарплат ..

Паздер також критикував програму підвищення рівня оплати понаднормових, що проводилася урядом Обами. В результаті 15 лютого Паздер відкликав свою кандидатуру на посаду міністра.

Роберт Гарвард. Після того як радник з національної безпеки Майкл Флінн був змушений подати у відставку – генералу на пенсію довелося піти 14 лютого.

Стало відомо, що ще до інавгурації Трампа Флінн обговорював з послом Росії в США Сергієм Кисляком антиросійські санкції і приховав цей факт від колег, – Трамп запропонував посаду, що звільнилася віце-адміралу у відставці Роберту Гарварду.

Але Гарвард відмовився від пропозиції.

Джонатан Грей. На посаді міністра фінансів Трамп бачив Джонатана Грея, який керує підрозділом, що займається нерухомістю, в корпорації Blackstone Group.

Однак в кінці листопада, менше ніж через два тижні після перемоги Трампа, Грей відмовився від пропозиції на користь свого бізнесу.

Вінсент Віола. У грудні минулого року Трамп запропонував в якості кандидата на пост військового міністра Вінсента Віолу – випускника військової академії, яка зробила мільярдні статки на високочастотному трейдингу.

Але він відмовився зайняти запропоновану посаду через можливість потенційних конфліктів його приватних і державних інтересів.

Філіп Білден. 26 лютого, стало відомо, що бізнесмен, а в минулому офіцер військової розвідки Філіп Білден відмовився від посади глави військово-морських сил США.

 

 

Він пояснив відмову труднощами, пов’язаними з допуском до рівня секретності глави ВМС США, а також тим, що він не зможе відповідати всім вимогам Управління урядової етики.

Пол Манафорт. Колишній головний стратег команди мільярдера Пол Манафорт, який і привів Трампа до перемоги, був змушений піти зі своєї посади через скандал про його співпрацю з екс-президентом України Віктором Януковичем.

Кріс Крісті. Улюбленець передвиборного штабу Трампа і “одна з найяскравіших зірок Республіканської партії” Кріс Крісті став політичним вигнанцем через багаторічний скандал який  переслідує його давним-давно.

У грудні він змусив Трампа відмовитися від співпраці з Крісті. З тих же причин Крісті свого часу не був висунутий на посаду віце-президента, а його місце зайняв Майк Пенс.

Деніел Регсдейл. За недовгий час роботи адміністрації Трампа вже з’явився один прецедент втрати високопоставленим чиновником довіри президента. Деніел Регсдейл втратив свою посаду за рішенням глави Білого дому.

Швидше за все, пониження Регсдейла пов’язано з новою міграційною політикою президента, в реалізацію якої прямо залучено відомство.

 

 

 

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE