Politerno > Статті > Україна і світ > Назустріч Путіну. Єрмак “впарює” бойовиків ЛДНР під виглядом “українців ОРДЛО”

Назустріч Путіну. Єрмак “впарює” бойовиків ЛДНР під виглядом “українців ОРДЛО”

  • 14 Березня, 2020
  • 1327 Переглядів
  • 0

Глава Офісу президента Андрій Єрмак, стверджуючи, що під новими мінськими домовленостями немає підписів представників ОРДЛО, або банально бреше, або не розуміє ситуацію, яка склалася на Донбасі.

Каменем спотикання стала неоднозначна заяву Єрмака про створення певної “консультативної ради” за участю “представників територій окремих районів Донецької та Луганської областей України”.

“Про так звані ОРДЛО в документах не йдеться. Вони підписали протокол як спостерігачі, які присутні на засіданні Тристоронньої контактної групи. Подивіться, як були підписані документи мінського пакета домовленостей: там стоять такі ж підписи, будь ласка, порівняйте”, – сказав глава ОПУ на брифінгу за підсумками першої частини екстреного засідання РНБО.

Пізніше, відповідаючи на уточнююче питання журналіста, Єрмак продовжив наполягати на тому, що “як і в пакеті мінських домовленостей ні про які так звані ОРДЛО не йдеться, як і не йдеться про т. зв. ОРДЛО в документі, про який ми говоримо”.

“Ми говоримо про представників територій окремих районів Донецької та Луганської областей України”, – сказав глава Офісу президента і поспішив піти. Журналіст, яка задавала йому питання, спробувала донести до нього, що “це і є ОРДЛО”.

Плутана відповідь Єрмака стосувалася створення т. зв. “консультативної ради” в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі. Глава ОПУ під час брифінгу заявив, що її створення поки тільки обговорюється, але якщо відповідне рішення буде прийнято, то в цю раду увійдуть “представники України, а також представники окупованих територій”.

“Це платформа для громадян, які проживають на підконтрольній і непідконтрольній територіях. Рішення ще не прийнято, але сторони зафіксували необхідність і можливість прийняття такого рішення… На останній зустрічі в Мінську учасники ТКГ заявили про необхідність створення консультативної ради в складі політичної підгрупи… як дорадчого органу, який може розглядати питання, узгоджені в пакеті мінських домовленостей, і давати свої пропозиції… Хочу підкреслити з повною відповідальністю, що ніяких кроків, котрі сьогодні створювали б правове поле для представників так званих ОРДЛО, їх визнання – не існує. Ніяких переговорів про це не ведеться”, – сказав Єрмак.

У свою чергу народний депутат фракції “Європейської солідарності” Володимир Ар’єв звинуватив Єрмака у брехні.

“Єрмак – брехун. Він заявив, що під новим мінським документом немає підписів формалізованих представників ОРДО і ОРЛО. Якщо вони брешуть в очі, то і діяти будуть так само нахабно, здаючи Україну. Після цього брифінгу ознаки свідомої державної зради стали яскравішими. Треба негайно об’єднуватися всім, хто розуміє, що відбувається і до чого це призведе, щоб дати відсіч планам Кремля і їх посіпакам в українській владі!”- написав він у себе в Facebook.

Ар’єв також опублікував фотокопію протоколу мінських домовленостей, досягнутих на засіданні ТКГ 11 березня, раніше оприлюднену в ЗМІ.

Під час брифінгу Єрмак не заперечував достовірність опублікованих документів. У документі серед підписантів значаться такі люди: повноважний представник окремих районів Донецької області (по суті, ОРДО/”ДНР” ) Н.Ю. Ніконоров і повноважний представник окремих районів Луганської області (ОРЛО/”ЛНР”) В.Н. Дейнего. Таким чином, в протоколі чітко зафіксовано присутність представників бойовиків.

Ситуацію також прокоментував відомий блогер і телеведучий Денис Казанський: “Подивився тільки що короткий брифінг Єрмака з приводу підписаних в Мінську нових документів. Глава Офісу президента навіть не розуміє, що таке ОРДЛО. Стверджує, що в підписаних документах такого поняття немає, очевидно плутаючи цю абревіатуру з “ЛДНР”. Каже, що в документах “немає так званих ОРДЛО, а є лише представники окремих районів”, не розуміючи, що це одне і те ж”.

“Соромлюсь запитати, а з таким знанням предмета точно варто що-небудь підписувати в Мінську? А то наступного разу їм і “ЛДНР” “російські партнери” впишуть в який-небудь документ, а Єрмак навіть не буде знати, як воно розшифровується”, – додав він іронічно.

Трохи зрозуміліше стає сенс пасажів Єрмака, якщо взяти до уваги його перш заяву, зроблену на сьогоднішньому брифінгу з приводу “представників ОРДЛО”: “Протягом усіх років єдиними представниками, які були присутні разом з Україною, ОБСЄ і Росією в якості спостерігачів, це були представники так званих ОРДЛО. Тобто українські громадяни, які вимушено проживають на території, яка не контролюється урядом, які зовсім були позбавлені права мати свій голос і висловлювати свою позицію по цим питанням.

Можна припустити, що Єрмак навмисно розділяє представників ОРДЛО і бойовиків самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”, намагаючись представити перших повноважними учасниками переговорного процесу з Києвом. Однак, як відомо, Ніконоров і Дейнега є представниками саме квазіреспублік, контрольованих Росією.

Про прагнення нинішньої української влади легітимізувати ОРДЛО в переговорному процесі заявила і колишній представник України в ТКГ, народний депутат Ірина Геращенко. За її словами, “команда Зеленського тактично, разом з командою Путіна, вивела Москву з-під відповідальності і легітимізувала цей бродячий цирк “повноважних представників ОРДЛО”, яких в Мінську ганяли мокрими ганчірками”.

Довідка: окремі райони Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) – територія Донецької та Луганської областей, на якій, відповідно до Закону України “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей” належно було ввести особливий порядок місцевого самоврядування. Закон так і не почав діяти, оскільки території до цих пір не перейшли під контроль української влади. Межі територій були законодавчо визначені 17 березня 2015 року на основі лінії розмежування між Збройними силами України і незаконними збройними формуваннями невизнаних “Донецької і Луганської народних республік” (“ДНР” і “ЛНР”) станом на 19 вересня 2014 року (дата підписання Мінського меморандуму). 

Читайте також: Що означає створення спільного органу з бойовиками. Відповіді Романа Безсмертного

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE