Politerno > Статті > Україна і світ > Підписані Єрмаком “мінські домовленості” стали причиною нового розколу в “Слузі народу”

Підписані Єрмаком “мінські домовленості” стали причиною нового розколу в “Слузі народу”

  • 20 Березня, 2020
  • 944 Переглядів
  • 0

11 березня в Мінську були підписані домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Пізніше кілька депутатів фракції “Слуга народу” просили Зеленського повернути переговори в Мінську в поле законодавства України.

Зі слів народного депутата від “Слуги народу” Єгора Чернєва, він разом з кількома десятками колег з СН, зробив ряд публічних заяв стосовно переговорів з РФ і ситуації на сході України.

11 березня Чернєв гостро відреагував на висловлювання Сергія Сивохо, позаштатного радника секретаря РНБО. «У нас не внутрішній конфлікт, а війна. Війна з РФ, якщо хтось ще до цих пір не знає», — написав нардеп на своїй сторінці в Facebook.

А 13 березня Чернєв одним з перших серед депутатів СН опублікував звернення до президента стосовно ситуації навколо переговорів з РФ і можливого створення Консультаційної групи з представниками ОРДЛО. Під зверненням підписалися 60 нардепів СН, семеро з них пізніше видалили свої фейсбук-пости. Єгор Чернєв каже, що ця група “слуг народу” почала оформлятися значно раніше, об’єднуючи в собі незадоволених проросійською риторикою і безчесними діями деяких колег. Реальна кількість тих, що поділяють таку позицію коливається в діапазоні від 100 до 120 осіб. У ситуації по ОРДЛО в них основні позиції: ніяких прямих переговорів з ОРДЛО, ніяких змін до Конституції про особливий статус Донбасу, ніякої амністії бойовикам і їхнім пособникам, вибори — тільки після отримання контролю над кордоном і виведення незаконних збройних формувань. Вода в Крим — тільки після деокупації.

Ініціаторів звернення в цей же день викликали на Банкову на зустріч з головою Офісу Андрієм Єрмаком, який був на переговорах в Мінську 11 березня.

Раніше ми писали: “Слугам”-бунтарям детально пояснили стратегію Єрмака по ОРДЛО, а сам Єрмак кричав і переходив на особистості.

16 березня Чернєв і ще близько 20 депутатів СН відправили офіційний лист секретарю РНБО Олексію Данилову з проханням звільнити Сивохо. На думку нардепів, його дії «викликають стурбованість в суспільстві, створюють політичну напругу і дискредитують президента».

Що стосується зазначеної вище групи “слуг народу”, то сьогодні, зі слів Є.Чернєва, вона в процесі формалізації, хоча патріотичне крило набагато ширше. У якому вигляді воно в кінцевому підсумку оформиться — говорити ще рано. Головне, що їх об’єднують спільні цінності, принципи та бачення вектора розвитку країни. 

Серед “бунтарів” був нардеп від “Слуги народу” Гео Лерос. 20 березня Президент України Володимир Зеленський звільнив його з посади позаштатного радника президента. Відповідний указ №100/2020 опублікований на сайті глави держави. То ж ми на початку не лише епідемії коронавірусу…

Читайте також: “Цей закон покладе всю країну”. Місцева влада б’є на сполох через прийнятий закон про боротьбу з коронавірусом

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE