Politerno > Статті > Україна і світ > По кому вдарить корупційний скандал у Міноборони? Головні підозрювані вже втекли…

По кому вдарить корупційний скандал у Міноборони? Головні підозрювані вже втекли…

 • Жовтень 12, 2017
 • 852 Переглядів
 • 24

Заступнику міністра оборони України і директору департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони оголосили про підозру в причетності до розтрати понад 149 мільйонів гривень державних коштів при закупівлі палива для Міноборони.

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро.

Офіційно імен чиновників не називали, проте в пресі з’явилася інформація, що підозри були вручені заступнику міністра оборони Ігорю Павловського і директору департаменту держзакупівель і постачання матеріальних ресурсів Міноборони Володимиру Гулевичу.

За даними слідства, навесні 2016 року між Міністерством та переможцем конкурсних торгів були підписані 14 договорів на поставку палива для техніки спеціального призначення на загальну суму понад мільярд гривень. Однак вже влітку без будь-яких правових підстав замовник і постачальник підписали ряд додаткових угод про підвищення ціни за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. На підставі цих договорів на рахунку постачальника перевели 149 мільйонів 339 тисяч гривень. До злочинної схемі були причетні і вищі армійські чини.

Чи стане ця справа початком у викоріненні корупції в Міноборони, в ефірі радіостанції Голос Столиці проаналізував експерт з антикорупційної політики Василь Вакаров.

Експерт з антикорупційної політики Василь Вакаров.

Це розуміти як початок антикорупційної чистки в армії? Чи ми поспішаємо з висновками?

— На сьогоднішній день це поки що голослівні заяви керівника САП, а також піар-акція НАБУ. Тому що з тих матеріалів, які я зібрав і які я подивився, і отримавши інсайдерську інформацію, можу вам повідомити, що, перше, комерційна структура, з якою було укладено угоду, тобто яка є переможцем і на рахунки якої перераховані ці кошти, близько 150 мільйонів гривень, керівники цієї комерційної структури кудись втекли.

Вони випарувалися, їх в Україні вже нема — ні директора, ні головного бухгалтера, тобто фігурантів основних, які могли свідчити про змову, про те, як підписувалися додаткові угоди і взагалі про весь механізм, їх вже в Україні немає. Тобто їх хтось попередив про те, що треба змиватися. Друге, ті фігуранти, які є наразі, яким, зі слів керівників САП, вже навіть підозру оголосили, заступнику міністра оборони, керівнику департаменту, вони були на роботі, до них прийшли детективи і тихенько під ручки, скажемо так, забрали до себе на допити. Третє, жодного рішення суду щодо арешту чи якоїсь там дії реально офіційної, застосованої до цих представників, немає.

Підозру ж оголосили, це доволі офіційно?

— Я ще раз кажу, підозра оголошується представниками САП. А ось рішення про арешт, чи про затримання, чи про заставу, я маю на увазі рішення суду. Тобто суд наш — це незалежна інстанція. Поки що ці хлопці із САП і НАБУ, вони шумлять. А немає жодної ухвали суду. Коли буде обрано запобіжний захід, ми хоча б будемо знати, що запобіжний захід буде обрано відносно одного, чи двох, чи трьох фігурантів, кого саме, і за що саме, за які дії.

Розумієте, виглядає так, що оця середня ланка фахівців, які працюють в Міноборони, їх НАБУ затримало, вони ж не тікали кудись, вони були на роботі, їх запросили під протокол на бесіду, вони дають покази. Тобто це поки що йдуть тільки самі перші, елементарні, слідчі дії, бо досудове. Ми чуємо заяви, а де якісь факти, хоча б якісь докази, ми будемо принаймні завтра знати, коли будуть хоч якісь докази надані в суді. В тому числі і процесуальні моменти, тому що адвокати ж є, і я не чув ще жодного адвоката, і скажемо, сторони цих людей, які затримані, і я не чув їхню інформацію, що інкримінується.

Тобто ми наразі знаємо таке: хлопці-детективи попрацювали в комп’ютері, подивилися схему, як це все відбувалася минулого року ця операція, знайшли документ, що перераховані гроші, і ось на підставі цих двох-трьох речей вони сказали, що ось корупційна схема і т.д. По-перше, чи є тут корупційна схема, чи немає? Це просто легальна оборудка, яка була зроблена, як кажуть, вся схематика Prozzoro заключається в тому, що сама схема, через програмне забезпечення, вона очевидна, її можна побачити. І детективи побачили цю схему. Добре, вона є, вона відома. Тепер прорахували гроші, добре, це друге. А ось третє, що були укладені додаткові угоди і які додаткові угоди…

Взагалі за законодавством, слідчі громадськості звітувати під час розслідування не зобов’язані.

— Я просто суспільству доповідаю, що інформація, яка зараз розповсюджена представниками САП і НАБУ, вона є відкрита, вона і так є, і ми її з вами можемо знати. Ось є процедура, ось є програмне забезпечення, ми заходимо туди і самі бачимо цю інформацію. Більше, ніж ми там бачимо, ніхто суспільству зараз не сказав. Говорять, що є додаткові угоди, які були укладені. А от ким вони були укладені? Так ось, перше, ким вони були укладені, тими посадовими особами, компаній три, цих посадових осіб вже нема, вони вже втекли.

Документи-оригінали — теж немає їх. Кілька днів тому була інформація, що біля Кабміну, чому сюди притягують Грановського, що біля Кабміну була вкрадена автівка депутата Грановського з оригіналами якихось документів, які він ніс здавати в НАБУ. І ось автівку вкрали, документи вкрали, і тому зараз і чіпляють Грановського, буцімто це ті самі документи, які могли б свідчити, чи не свідчити, був злочин, чи не було злочину. Це поки що йде такий інформаційний шум. А чи зобов’язані слідчі надавати суспільству документи — безумовно не зобов’язані, бо є таємниця слідства. Але з тих фактів, з того, що я чую зі ЗМІ, свідчить тільки одне, що детективи НАБУ поки що апелюють до суспільства тими схемами, які є на сайті Prozzoro, не більше.

На систему Prozzoro були великі сподівання. Чи справдилися вони?

— Перше, це пробний проект був, пілотний проект був запущений в квітні минулого року, а з серпня 2016 року вже всі державні структури повинні укладати угоди і проводити закупівлі через Prozzoro. Тобто в серпні 2017 року виповнився рік, як ця система діє в повному обсязі. Так от, за цей рік я чув настільки багато критики щодо самої системи. У двох словах: сама система, навіть розробниками говориться про те, що ми розробили прозору систему. А от як її використовують — ми за це не несемо відповідальності, ми за це не відповідаємо. Тобто прозора схема, програмне забезпечення є, воно очевидно, але в нашому суспільстві будь-яка прозора схема серед нечистоплотних людей буде працювати тільки на їх результат.

Що я маю на увазі? Якщо дві особи до проведення торгів домовилися між собою, наприклад, представник Міноборони, про яких ми говоримо, і фірма — потенційний покупець, то хай там будуть і п’ять, і шість, і сім компаній, ця фірма у будь-якому випадку виграє, тому що вони, мається на увазі, представники Міноборони, будуть знати ціну закупівельну, а ця фірма буде цю інформацію знати від цих працівників Міноборони, і вона апріорі поставить саму меншу ціну, тобто вона виграє. Мова йде про змову до початку самої системи. Далі може відбуватися кілька махінацій вже після того.

Нагадаємо, якщо НАБУ грамотно збере докази в справі про корупцію в Міноборони, у них буде шанс розкрутити справу проти оточення президента, яке фактично харчується з “Укроборонпрому”, вважає засновник організації “Вернись живим” Віталій Дейнега.

Please follow and like us:

24 Comments Already

 1. https://clck.ru/F7nBP – Держатель для смартфона с функцией беспроводной зарядки
  Уникальный автомобильный держатель для смартфона с беспроводной зарядкой.
  Устройство надежно крепится в салоне авто благодаря двойной фиксации.
  Автоматически заряжает смартфон, когда вы в пути.

 2. http://bit.ly/2GGstsq – Крем для удаления щетины Razorless Shaving

  Новый и необычайно простой способ быстрого удаления нежелательной растительности на лице и теле.
  Больше не понадобится бритвенный станок, не придётся терпеть дискомфорт, страдать от раздражения кожи, случайных порезов и микротрещин.
  Всего 3-5 минут и у мужчины гладкая кожа, без малейшего признака растительности.

  http://bit.ly/2GGstsq – Крем для удаления щетины Razorless Shaving

 3. http://bit.ly/2GHejqS – Набор для выращивания грибов Грибной Сезон

  Компактные грибницы для домашнего выращивания грибов.
  Более 6 килограммов продукта всего с одной коробочки.
  Элементарная процедура посадки, а также минимум усилий и времени для ухода.
  Свежие, вкусные, а самое главное натуральные грибы на вашем столе круглый год!
  10 видов грибов: белые грибы, вешенки, грузди, лисички, опята, подберезовики, подосиновики, белые трюфели, шампиньоны, шиитаке

  https://clck.ru/FFdCq – Набор для выращивания грибов Грибной Сезон

 4. http://bit.ly/2EQAgBN Термобелье Nord City + термоноски в подарок
  СОГРЕВАЕТ И СОХРАНЯЕТ ТЕПЛО ЕСТЕСТВЕННЫМ ОБРАЗОМ ДО -35 ГРАДУСОВ!

  http://bit.ly/2EQAgBN Доставка почтой в течение 1-10 рабочих дней.

  http://bit.ly/2EQAgBN Оплата заказов осуществляется по факту получения товара

  https://clck.ru/FJuhZ Перед отправкой товар проходит тщательную проверку на предмет брака и дефектов

  http://c.trktp.ru/szmb СУПЕР-Пластыри для подтяжки лица
  – Убрать брыли и второй подбородок за пару секунд! http://c.trktp.ru/szmb
  – Улучшают овал лица http://c.trktp.ru/szmb
  – Убирают щеки, провисания кожи, морщины http://c.trktp.ru/szmb
  – Оптимизированы для нанесения макияжа http://c.trktp.ru/szmb
  – Подходят для любого типа кожи http://c.trktp.ru/szmb

 5. http://bit.ly/2SeAlmc – Extreme Power Belt – пояс для похудения и коррекции фигуры
  Единственный аксессуар, который может уменьшить размер талии на двенадцать сантиметров всего за две секунды.
  А если носить Xtreme Power Belt регулярно, то можно легко избаваться от лишнег жира на животе!

 6. https://clck.ru/FJLFe Cledbel 24K Gold – маска-пленка с лифтинг-эффектом
  Инновационная маска с коллоидным золотом для безоперационной подтяжки кожи лица и шеи.
  Восстанавливает выработку коллагена, разглаживает морщины и подтягивает кожу, а также очищает поры и избавляет от черных точек.
  100% натуральный состав. http://bit.ly/2IOMuyU

 7. http://bit.ly/2GHejqS – Набор для выращивания грибов

  Компактные грибницы для домашнего выращивания грибов.
  Более 6 килограммов продукта всего с одной коробочки.
  Элементарная процедура посадки, а также минимум усилий и времени для ухода.
  Свежие, вкусные, а самое главное натуральные грибы на вашем столе круглый год!
  10 видов грибов: белые грибы, вешенки, грузди, лисички, опята, подберезовики, подосиновики, белые трюфели, шампиньоны, шиитаке

  http://bit.ly/2GHejqS – Набор для выращивания грибов Грибной Сезон

 8. https://clck.ru/FJuhZ Термобелье Nord City + термоноски в подарок
  СОГРЕВАЕТ И СОХРАНЯЕТ ТЕПЛО ЕСТЕСТВЕННЫМ ОБРАЗОМ ДО -35 ГРАДУСОВ!

  http://bit.ly/2EQAgBN Доставка почтой в течение 1-10 рабочих дней.

  http://bit.ly/2EQAgBN Оплата заказов осуществляется по факту получения товара

  http://bit.ly/2EQAgBN Перед отправкой товар проходит тщательную проверку на предмет брака и дефектов

  http://c.trktp.ru/szmb СУПЕР-Пластыри для подтяжки лица
  – Убрать брыли и второй подбородок за пару секунд! http://c.trktp.ru/szmb
  – Улучшают овал лица http://c.trktp.ru/szmb
  – Убирают щеки, провисания кожи, морщины http://c.trktp.ru/szmb
  – Оптимизированы для нанесения макияжа http://c.trktp.ru/szmb
  – Подходят для любого типа кожи http://c.trktp.ru/szmb

 9. https://clck.ru/FFd7N – Крем для удаления щетины

  Новый и необычайно простой способ быстрого удаления нежелательной растительности на лице и теле.
  Больше не понадобится бритвенный станок, не придётся терпеть дискомфорт, страдать от раздражения кожи, случайных порезов и микротрещин.
  Всего 3-5 минут и у мужчины гладкая кожа, без малейшего признака растительности.

  https://clck.ru/FFd7N – Крем для удаления щетины

 10. https://clck.ru/FLCYf Жидкий газон AquaGrazz
  Aquagrazz способен в значительной мере облегчить создание красивых газонов и лужаек за счет особого способа посадки семян – путем распыления специального раствора.
  В результате получается ровный, яркий, сочный газон равномерной толщины.
  Такой, каким он должен быть, и каким можно гордиться перед друзьями или соседями.

 11. http://bit.ly/2Dn5uyr – Юбка-труба с баской

  http://bit.ly/2Dn5uyr – Парка с нашивками

 12. http://bit.ly/2Hye94N – Тренажер Revoflex Xtreme

 13. http://bit.ly/2HzwBdh Универсальный складной столик незаменимый предмет любого дома или дачи!
  Столик универсальный «РАСКЛАДУШКА»
  Универсальный складной столик «РАСКЛАДУШКА» – http://bit.ly/2HzwBdh это просто находка для всей семьи!
  Вы обладаете приспособленными функциями благодаря своей уникальной конструкции.
  – Столик универсальный «РАСКЛАДУШКА». Идеальная регулировка
  – Столик универсальный «РАСКЛАДУШКА» Имеет 6 уровней высоты и более 3 различных вариантов наклона крышки!
  Подарить вам самое удобное при широком диапазоне использования.

  http://bit.ly/2HzwJth – Овощерезка Найсер Слайсер Плюс (Nicer Slicer Plus) Овощерезка Найсер Слайсер Плюс – универсальный прибор для работы с овощами и фруктами на кухне.
  Каждая хозяйка желает придать своим блюдам красивый и оригинальный вид.

 14. http://bit.ly/2TUsQG3 – Выберите Брюки детские Келено с доставкой по всей России в разделе Брюки и брючки
  У нас Вы найдете лучший текстиль, производимый в России на предприятиях города Иваново. Наши главные отличия от конкурентов:
  Большой ассортимент – абсолютно все виды постельного белья и трикотажа – женского, детского, мужского;
  Высокое качество отечественного производителя;
  Разумные цены;
  Разнообразные способы доставки по всей территории РФ;
  Сертификация всей продукции.
  Но, всё-таки, главной причиной для того, чтобы купить текстиль именно в нашем магазине, является максимальная прозрачность работы над заказом на всех этапах.
  На сайте Вы всегда без труда можете узнать текущий этап работы, а операторы нашей бесплатной горячей телефонной линии, которые работают без выходных, подробно ответят по любому вопросу.
  http://bit.ly/2Hq81g0 – Купить одеяло из алоэ-вера от 469 р. в интернет-магазине из Иваново

 15. http://bit.ly/2HPCLr0 – Заказ дешевых номеров и отелей
  http://bit.ly/2FLpe1b – Бронирование отелей и гостиниц со скидкой до 60%

  http://bit.ly/2V62nTr – Авиабилеты по низким ценам
  http://bit.ly/2FLp89P – Дешевые авиабилеты от крупнейших авиакомпаний и агентств

 16. http://bit.ly/2Hq81g0 – Постельное белье, одеяла, подушки по низким ценам с доставкой Постельное белье, одеяла, подушки по низким ценам с доставкой

 17. Получать плату за посещение сайтов — это утопия? Нет, если речь о CryptoTab — первом в мире браузере со встроенными функциями майнинга. Никаких вложений и затрат — всё просто, прозрачно и честно. Попробуйте сами! http://bit.ly/2OOmu60

 18. Теперь вы можете зарабатывать Биткойн прямо в браузере! Хотите верьте, хотите нет – но вы в 1 клике от уникальной возможности получать пассивный доход онлайн. Жмите на ссылку – http://bit.ly/2OOmu60 и начинайте получать деньги!

 19. Давайте я расскажу вам, как можно легко начать получать пассивный доход в криптовалюте. Скачивайте себе новый веб-браузер CryptoTab со встроенным майнинг алгоритмом и начинайте им пользоваться. Пока вы смотрите сериалы онлайн, сидите в соц. сетях или читаете новости, да все что угодно – браузер будет зарабатывать вам криптовалюту. Больше информации по ссылке – http://bit.ly/2OOmu60

  =========
  Продвижение в Инстаграмм http://bit.ly/2Ivciyg

 20. Хотите добывать криптовалюту, но не знаете, с чего начать? Попробуйте CryptoTab — первый в мире браузер со встроенной функцией майнинга. Он не только быстрый и простой в использовании — он сделает веб-серфинг выгодным! http://bit.ly/2J94h2e

 21. Биткойн нужен, а фермы нет? А она и не понадобится! Установите CryptoTab, первый в мире браузер со встроенной функцией майнинга. Надежный, удобный и простой, CryptoTab Browser добывает BTC в фоновом режиме — пока открыто окно программы. http://bit.ly/2JcKT4u

 22. Знакомьтесь с новой версией CryptoTab – http://bit.ly/2OOmu60

  В течение последнего времени наша команда работала над тем, чтобы сделать процесс майнинга в http://bit.ly/2OOmu60 – CryptoTab Browser еще удобнее и эффективнее.
  Мы улучшили производительность майнинг алгоритма и теперь вы можете иметь до трех раз больше дохода за тоже время, что и ранее.
  Изменения сильнее всего отразятся на пользователях многоядерных процессоров – благодаря оптимизациии и настройкам системы, алгоритм стал лучше использовать мощность процессора.
  Это позволило нам увеличить скорость майнинга, одновременно уменьшив использование ресурсов компьютера. Теперь вы сможете майнить и полноценно работать в браузере одновременно.
  В обновленной панели http://bit.ly/2OOmu60 – CryptoTab мы реорганизовали расположение элементов, дополнив их полезной информацией, чтобы майнинг процесс был еще проще и понятнее для каждого.

  Наслаждайтесь еще более удобным и быстрым майнингом с новой версией http://bit.ly/2OOmu60 – CryptoTab!
  Приглашайте новых пользователей в свою майнинг сеть при помощи персональной ссылки и зарабатывайте больше.
  Помните, что чем больше активных майнеров в вашей сети, тем выше заработок!
  Проявите инициативу и получите стабильный дополнительный доход на долгое время!

 23. http://bit.ly/2ILfynJ – Кулинапия и напитки

 24. http://bit.ly/2ILfynJ – Яндекс Дзен Кулинария

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *