Politerno > Україна і світ > Заступника Полторака затримали. Підозрюють у махінаціях з пальним. Ціна питання 150 млн гривень

Заступника Полторака затримали. Підозрюють у махінаціях з пальним. Ціна питання 150 млн гривень

  • Жовтень 11, 2017
  • 580 Переглядів
  • 4

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили корупційну схему розтрати державних коштів на суму понад 149 млн грн при закупівлі палива для Міністерства оборони України.

Про це йдеться в повідомленні на сайті НАБУ.

За інформацією ЗМІ, мова йде про генерал-лейтенанта Ігоря Павловського.

“11 жовтня детективи Бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП провели ряд обшуків, в результаті яких за підозрою в причетності до злочину затримали двох осіб: заступника міністра оборони України (МОУ) і директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства”, – йдеться в повідомленні .

За версією слідства, до початку 2016 року Комітет з конкурсних торгів МОУ організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива. За результатами торгів 26 квітня 2016 року Комітет по 14 лотам затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні. 13 і 18 травня 2016 між МОУ та переможцем конкурсних торгів було укладено 14 договорів про постачання для державних потреб палива для техніки спеціального призначення за рахунок коштів Державного бюджету України на загальну суму понад 1 млрд грн.

Згідно з даними попереднього розслідування, протягом червня-серпня 2016 року за відсутності будь-яких правових підстав для внесення змін до договорів про закупівлю товарів за бюджетні кошти, замовник і постачальник уклали ряд додаткових угод, згідно з якими безпідставно збільшена ціна за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. В результаті на користь постачальника безпідставно і незаконно було перераховано бюджетні кошти на загальну суму 149 млн 339 тис. грн.

Слідство вважає, що відповідно до встановлених в ході досудового розслідування фактів, посадові особи Міністерства оборони за попередньою змовою з представниками комерційного підприємства вчинили злочин, передбачений ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Please follow and like us:

4 Comments Already

Comments are closed.