Politerno > Статті > Україна і світ > “Покликали зашкварено-лояльних”. Що пишуть соцмережі про зустріч Порошенка з блогерами. 18+

“Покликали зашкварено-лояльних”. Що пишуть соцмережі про зустріч Порошенка з блогерами. 18+

Як ми вже повідомляли, у п’ятницю провладні блогери зустрілися з президентом.

Зустріч проходила в закритому режимі – записувати на відео і диктофони було не можна. Хоча запросили на захід тільки самих лояльних до влади блогерів.

Після зустрічі частина “порохоботів” вибухнула хвалебними постами в Facebook. У деяких рівень лестощів до президента просто зашкалював.

Кращі панегірики зібрані в публікації “Черчілль, паровоз, боєць яких мало”.

Сервільний характер зустрічі з президентом відзначили і інші блогери.

Пропонуємо увазі читачів думки Facebook-спільноти про збори на Банковій. Попередження: місцями зустрічається ненормативна лексика.

“Мирослав, йди в ж@пу”

Хітом сходки став пропрезидентський блогер Мирослав Олешко. На нього обрушилися не тільки традиційні хейтери і опоненти, а й соратники по порохоботському табору.

Так, Олешко публічно посварився з Оленою Моновою через його селфі з президентом. Суть сварки полягала в тому, що телефони потрібно було здати на вході, а Олешко, судячи з фотографії, цього не зробив. Скріншот їх коментарів виклала журналіст Світлана Крюкова з підписом: “Потужна вийшла піар акція на підтримку президента”.

Журналіст Костянтин Стогній звертає увагу на згадування в цій суперечці безлічі запасних акаунтів Олешко:

“Це срач тих суперблогерів, яких для “закритої бесіди” запросив президент. Нє, ну він звичайно в праві вибирати собі співрозмовників, головне, щоб він таких же “лідерів” не набирав в управління державою. І люди ці, напевно, мають право влаштовувати ці публічні ганебні розборки… Не мені їм дорікати. Але от інформація про 154 фейкових акаунти – ось що цікаво. Ось яким чином засерають вам мізки всі ці “блогери” . Самі се бе “лайкають”, самі себе коментують. А народ і, схоже, президент думає, що це думка народу… Робіть висновки. Хай не дурять вас такі “громадські думки”. Не ставайте частиною цих фейків”.

Про це ж пише і журналіст Тетяна Висоцька, закликаючи думати, а не вірити лайкам в інтернеті:

“Важливо не те, що президента інформаційно захищають такі нікчеми. А те, що у кожного з них по 154 або більше фейкових акаунти. Саме фейки, боти – не справжні люди – пишуть в них позитивні відгуки під постами. Вони приходять до критиків з погрозами та образами. Тому, люди, будьте уважні! Вчимося разом відрізняти правду від брехні! Віримо не тисячам лайків, а своєму мозку. І серцю”.

Журналіст В’ячеслав Чечило сміється над сваркою блогерів:

“Розмова двох порохоботів після зустрічі з президентом. Навіть починаю перейматися до них симпатією. Такий незатьмарений, щирий ідіотизм все-таки рідкісна штука”.

Депутат Борислав Береза ​​теж пройшовся по Олешку:

“В Україні є блогери, які впливають на громадську думку. Їх звуть ломи – лідери громадської думки. У них багато підписників. У когось 10 000, у когось 50 0000. А у когось більш 100 000.

Серед них є особливо довірені до влади блогери. Їх запрошують, наприклад, до президента, щоб висвітлити якесь питання або для піару. Їх поважають і їм довіряють. Але телефони та планшети все ж відбирають. Тому, що є довіра, але є і нюанси.

Але сьогодні в Україні з’явився новий клас блогерів. Це топ і еліта! Це довірені з довірених. Це практично за Оруеллом – всі блогери рівні, але деякі рівніші. Їм дозволяють пронести з собою телефон. А все решта… Ну, поки вони виглядом класом нижче. І повинні знати своє місце, а доростуть до Мирослава Олешка і їм теж дозволять взяти телефон.

Щоб їм не було прикро я їх заспокою – депутатам теж не дозволяють проносити телефон. Нікому. Жодному з членів делегації ПАРЄ. І навіть доступ до держтаємниці не дає право на пронос телефону. Тому, що ніхто з них не Мирослав Олешко. Але депутатам пофіг. Тим більше, що телефон забороняють проносити всім. А в блогерів все смішніше. Одному тепер можна. Рівняйтеся на нього хлопці. Ви тепер з ним в одній упряжці, але його статус тепер зафіксований на високому рівні. Тягніться”.

Волонтер і військовий інструктор Цві Аріелі прокоментував зустріч і селфі порохобота Олешка з президентом:

“Є блогери, а є….” блоггери “. З незліченними лапками з усіх боків. І повідомте будь ласка йому, що гейша повинна не тільки дорого віддаватися, але і етикет знати: руку на плече Президенту держави не кладуть”.

“До Порошенко почали запрошувати зашкваренно-лояльних”

Після випадку з Олешком, тема обговорень №2 – це якість всієї пропрезидентської тусовки блогерів.

Блогер Сергій Наумович поділився постом одного з порохоботів з дифірамбами президенту і забезпечив його інструкцією про те, як треба читати:

“Випити 50 грам горілки натщесерце. Почекати 3 хвилини до легкого алкогольного сп’яніння. Прочитати пост. Випити ще 100 грам горілки. Продезінфікувати горілкою руки, очі і екран”.

Політолог Віталій Кулик попереджає президента про небезпеку з боку надто запопадливих порохоботів:

“Кажуть, що між порохоботськими фермами конфлікт. Раніше на зустрічі в АП запрошували як лояльних, так і критично налаштованих експертів. Потім тільки лояльних. Тепер – “зашкварено лояльних”. Петро Олексійович, обережніше з ними, вони ж залижуть так, що і дірка зникне”.

Ряд лідерів думок дивується, чому у Порошенка такі піарники. Наприклад, екс-депутат Київради, підприємець Олексій Давиденко:

“Дивно, чому список тих, кого я вважаю блогерами і кого сам читаю разюче відрізняється від тих кого він вважає блогерами, кого читає і кого запрошує до себе на зустріч. З того списку, що гуляє по інтернету я чув від сили про трьох, а читаю одного. Показав цей список декільком своїм друзям, активним фейсбукерам, але вони так само, як і я, читають абсолютно інших авторів.

З таким же успіхом можна було оголосити про зустріч з великим українським бізнесом і запросити туди виключно продавців зі своїх магазинів. Дивовижна здатність влади оточувати себе тими, хто лиже і цілує навіть там, де в цьому немає абсолютно ніякої потреби.

Адже ця новина зі списком присутніх у ній не викликає ні захоплення, ні поваги. Лише жаль і смуток. Адже це не журналісти, яким ти зобов’язаний річну прес-конференцію і навіть не прямий ефір. Тебе ж ніхто не змушує це робити – ти сам так вирішив. Але за форматом видно, що вирішив ти так не тому що хочеш цього, а тому що треба зробити це для галочки, для самозаспокоєння, для показного прес-релізу і закриття якогось віртуального ґешефту. На мій погляд. В рази крутіше, прийти на закриту зустріч з не комфортними, щоб перевірити самого себе “на слабо”.

Зуміти за одну зустріч перекувати, переконати, закохати або навіть просто закласти зерно сумніву в стрункому мисленні незалежного блогера або блогера-ідеологічного опонента – це в рази цінніше, ніж вийти із зустрічі з запахом ванілі і трафаретами поцілунків на попі.

А один хороший відгук популярного, рейтингового та незалежного блогера, якого ти зміг чимось здивувати в сто крат цінніше для ФБ, ніж хор однаково безликих для блогосфери, але близьких твоєму серцю блогерів-годуванців. Женіть тих хто вам готує такі зустрічі. Вони ваші головні вороги”.

Про те ж говорить телепродюсер Наталія Влащенко:

“Порошенко Петро Олексійович, женіть в шию своїх піарників, медійників та інших Олешок. Вони вас знищать, стискаючи кільце ідіотизму, підлабузництва і інших недостойних речей. Тепла ванна з улесливих промов, пристрасні обійми корисних ідіотів погубили не одного політика. Ви – вже в цій черзі.

Другий раз за 2 тижні даю пораду, про яку мене не просили: спробуйте зустрічатися з опонентами. Краще з розумним втратити, ніж з дурнем знайти”.

Згаданий вище волонтер Цві Аріелі процитував кращі на його погляд висловлювання своїх читачів в коментарях.

“Валерій Тодосієв: “Дивлюся список улюблених блогерів президента і намагаюся згадати ким вони були в “минулому житті”, при злочинному режимі Януковича. Логічно було б побачити борців з режимом, дисидентів, опозиціонерів хоча б фейсбучного рівня. Але немає, чомусь в списку я бачу російського націоналіста, депутата ПР, співробітника СКМ Ахметова, сутенера, розповсюджувача російської джинси, аферистку, що виманювала гроші прикидаючись онкохворою, антимайданівца, активіста гомосексуальних тусовок… а де ж борці з режимом Януковича, це ж їх повинен був винести на гребінь хвилі Майдан?

Nikolaevich Andrey: Імхо, проблема, що вони і не блогери, а банальні елементи системи pr-рекл-маніпуляції конкретної особи, що займає конкретний гос. пост. Пардон, але публікувати у себе на сторінках з накрученим френдингом, тексти виписані по тз – це ніяк не блогерство і ні до чого хорошого державу не приведе”.

 

Читайте також: Черчілль, паровоз, боєць, яких мало. Як “порохоботи” славили Порошенка після зустрічі на Банковій. 18+

 

Троллінг від Корогодського

Побічним, але смішним акордом прозвучала тема того, як пов’язаний зліт порохоботів на Банковій і власник “Дрім Тауна” Гарік Корогодський.

Спочатку жартома заступник головного редактора “Країни” Світлана Крючкова написала, що на зустрічі був і Гарік Корогодський, як блогер.

 

Гарік Корогодський підхопив цю тему.

Пізніше він зізнався, що на зустріч не ходив, а вищевказаний пост – просто тролінг. Він і справді у чомусь передбачив стилістику реальних слововливань від “порохоботів”, які з’явилися пізніше.

Корогодський також пояснив, чому не пішов би на такий захід:

“Звичайно ж, я не був на зустрічі блогерів з президентом. Згоден, гумор жорстковатий. Так, хотів примазатися до великих. Причин мого небуття дві:

1. Х** я коли-небудь піду на збіговисько, де мені можуть дати слово, а можуть не дати. Надто себе люблю. І питань у мене багато, всі незручні.

2. Х** мене коли-небудь покличуть на збіговисько, знаючи про моє перше х**”.

 

На той час багато ЗМІ написали про зустріч президента з блогерами, включивши в їх число Корогодського, що його дуже потішило.

Також бізнесмен додав: “У президента дуже погано з піаром. Ніхто не прораховує навіть на два ходи вперед. Зібрати шоблу недоблогерів в закритому режимі – фуфуфу. Ну, а піти туди – себе не поважати. Від мене б друзі відвернулися, не близькі, тим пох – дальні. Тим, хто повірив, що я там був – ви тепер на особливому обліку)) Ну, а про великі ресурси, які повідомили цю “новину”, промовчу”. Цілую ніжно, ваш троль”.

Продюсер і телеведуча Наталя Влащенко написала, що трохи заздрить Гаріку Корогодському: “Якби я була трохи кмітливишою, можна було б теж написати пост про те, як я ходила до президента. І як ми там:

– говорили про можливе залучення до кампанії щодо другого терміну Ілона Маска

– як одна невідома блогерша читала вірші Асадова, присвячені президенту. А потім скромно зізналася, що вона трохи переробила вірші улюбленого поета Лариси Ніцой

– як Олешко чуттєво виконував пісню “Чому я не сокіл, чому не літаю?” – і всім пояснював, що це улюблена пісня Черчілля…

Але ні, Гарік все зіпсував, розповів, як було. Що говорили про податки, а основну доповідь зачитав саме О. Звичайно, перед виконанням пісні про сокола”.

Журналіст В’ячеслав Чечило каже, що згадана зустріч свідчить про розкол всередині порохоботів і про повну неадекватність президента і його команди в плані інформаційної політики.

Як би в підтвердження цих слів, один з учасників зустрічі – блогер Юрій Гудименко, в нецензурних виразах атакував Олешка, звинувативши його в дискредитації самої ідеї спілкування президента з блогерами.

 

Читайте також: “Порохоботи” продовжують розсекречувати держтаємниці із закритої зустрічі з президентом

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE