Politerno > Статті > Україна і світ > Полковнику ніхто не пише. Що означає об’єднання Садового з “ДемАльянсом” і чи є шанси у Гриценка

Полковнику ніхто не пише. Що означає об’єднання Садового з “ДемАльянсом” і чи є шанси у Гриценка

  • 12 Жовтня, 2018
  • 1622 Переглядів
  • 0

Замість союзу з Анатолієм Гриценком, головою партії “Громадянська позиція”, колишнім міністром оборони і одним з лідерів рейтингів, керівник “Самопомочі”, львівський мер Андрій Садовий, який заявив про похід в президенти, об’єднався з партією “Демократичний альянс” Василя Гацька. Рейтинг останньої дуже невеликий, але в її рядах зібралися відомі “єврооптимісти” – Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук. 

Що це означає, яка тепер передвиборна перспектива у Гриценка і як це вплине на шанси Садового, у матеріалі.

Найєм і Заліщук проти

Усередині “ДемАльянсу” і “Самопомочі” союз сприйняли по-різному.

Наприклад, члени політради “ДемАльянсу” Світлана Заліщук та Мустафа Найєм швидше розкритикували угоду. Так як вони виступають за більш широке об’єднання за участю і Гриценка – найбільш рейтингового на даний момент кандидата від так званої “майданної опозиції” без “Батьківщини”. Нинішнє ж об’єднання фактично зриває ці плани.

“Стримано вітаю рішення керівництва партії “ДемАльянс” підтримати більш сильного партнера на президентських виборах. Не до кінця впевнений, що саме така угода призведе до реального зближення кандидатів, оскільки щиро вважаю, що тактичні і обхідні шляхи породжують тільки сумніви і недовіру. Я чекаю прямої угоди між Анатолієм Гриценком та Андрієм Садовим”, – написав на своїй сторінці у Facebook Найєм.

До речі, Найєм, а також інші члени “ДемАльянсу” – Лещенко і Шабунін – ведуть відеоблог на каналі “24”, що належить родині Садових.

“Я симпатизую і Анатолію Гриценку, і Андрію Садовому, але сьогодні сотні тисяч людей очікували, що будуть створені нові сили, нові інститути, які стануть соціальним ліфтом для багатьох тисяч компетентних фахівців і активних громадян, які поділяють ліберальну ідеологію”, – так відгукнулася на новину про союз з “Самопоміччю” у Facebook Заліщук.

В оточенні львівського мера розповіли, що в “Самопомочі” не всі згодні з рішенням шефа об’єднатися з Малорейтинговим Гацько.

“Це мезальянс, союз нерівних. Неясно, в чому цінність “ДемАльянсу”. Гацько “під парасолькою” “Самопомочі” пройде в депутати, а от для Садового вигода сумнівна” – дивується один з членів “Самопомочі”.

У той же час, інші соратники Садового об’єднання оцінюють позитивно.

“Зрозуміло, що головним конкурентом Садового є Гриценко. І приєднання ДемАльянсу підсилює наші позиції в боротьбі з полковником (Анатолієм Гриценком – прим.ред.), а також збільшує шанси для мера Львова отримати на виборах президента більше 5 відсотків, що дасть нашій партії хорошу перспективу і на парламентських виборах”, – сказав джерело в оточенні Садового.

Торпедувати Гриценка

Без союзу Гриценка і Садового, кажуть експерти, в обох немає шансів виграти вибори, кандидати лише будуть відтягувати голоси один в одного. І, в такому випадку, боротьба буде вестися не за вихід у другий тур, а за те, щоб взяти більше 5 відсотків і показати, що їх партії можуть пройти в Раду на наступних парламентських виборах.

“Садовий та Гацько електорально виграють, Гриценко-Балога програють. Але якщо вони найближчим часом не об’єднаються, обидва втратять шанс на другий тур. Але при цьому у них залишаються хороші шанси показати результати на парламентських виборах. Можливо, на це і розрахунок”, – вважає політолог Віктор Таран.

До речі, на минулих парламентських виборах “ДемАльянс” об’єднувався з Гриценком і отримав всього 3,1%.

У Гриценка серед союзників зараз Микола Катеринчук з “Європейською партією”, Єгор Фірсов з “Альтернативою” і Дмитро Добродомов з “Народним Контролем”, де серед більш-менш відомих осіб можна назвати хіба що екс-міністра охорони здоров’я Олега Мусія.

Експерти бачать в союзі “ДемАльянсу” і “Самопомочі” тактичні і стратегічні завдання.

“Садовий, з одного боку, намагається посилити старт своєї виборчої кампанії. А з іншого боку, перекрити негативи демократичної ліберальної тусовки щодо свого необ’єднання з Гриценком. Його електорат не до кінця зрозумів, чому вони не об’єдналися, і виникає негативне ставлення до Садового у ліберальної прозахідної частини суспільства, оскільки багато хто вважає, що необ’єднання з Гриценком позбавить лідера “Громадянської позиції” шансів на другий тур і, таким чином, грає на руку Порошенку і Тимошенко”, – каже політолог Рослан Бортник.

Для “Самопомочі”, яка знаходиться на межі проходження в парламент, навіть приєднання невеликих партій з півпроцента-відсотком рейтингу, але з “ліберальної тусовки” і з хорошими зв’язками на Заході, здатне посилити і позиції в очах західних партнерів, і внутрішніх інвесторів.

“У “ДемАльянсу” взагалі немає шансів потрапити в парламент, і, звичайно,”Самопоміч” для них – локомотив, щоб хоча б лідери цієї політсили зайшли в Раду”, – говорить Бортник.

В цілому ж, союз Садового і “ДемАльянсу” знаменує собою остаточний розкол так званої “майданної опозиції”. Об’єднання “навколо Садового” значно зменшує шанси Анатолія Гриценка стати “єдиним кандидатом” і, відповідно, вкрай ускладнює завдання вийти до другого туру.

Втім, з огляду на описаний вище настрій найвідоміших членів “ДемАльянсу” – єврооптимістів, не можна виключати, що останні не будуть підтримувати мера Львова, а все-таки зроблять ставку на Гриценка або ж Вакарчука (якщо той піде на вибори). Отже, розкол почнеться вже всередині самого “Демократичного альянсу”.

З іншого боку, підтримка Лещенка і Найєма (якщо така і буде) навряд чи допоможе Гриценкові вийти до другого туру. Шанси на це, після оголошення про участь у виборах Садового, мінімальні.

Джерело

Читайте також: Без Гриценка, але з Юлею. П’ять питань щодо участі у президентських виборах Садового

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE