Politerno > Статті > Україна і світ > Посол США Марі Йованович підтримала мирні протести і закликала український народ діяти

Посол США Марі Йованович підтримала мирні протести і закликала український народ діяти

  • 27 Жовтня, 2017
  • 1128 Переглядів
  • 0

В опублікованому сьогодні, 26 жовтня, інтерв’ю виданню “Цензор.нет” посол США в Україні Марі Йованович відповіла на ряд важливих питань, що стосуються триваючої протестної акції біля Верховної Ради, просуванню реформ в Україні, а також допомоги Україні від США і МВФ.

Щодо протестної акції біля будівлі українського парламенту, головним організатором і натхненником якої є лідер “Руху нових сил” Міхеїл Саакашвілі, американський посол озвучила позитивні оцінки і підтримку США.

“З часів Майдану, та й до тих подій, очевидно, в Україні проходили демонстрації і протести. Я вважаю, що це важливий приклад того, як український народ може користуватися своїми правами: свободою самовираження, свободою зібрань, і це дуже важливо. Також важливо, щоб це відбувалося мирно, щоб поліція і правоохоронні органи діяли професійно і стримано. І поки що саме так все і було, і ми сподіваємося, що так буде і далі, і це гідно похвали. А також те, що учасники протесту поводяться гідно і мирно”, – зазначила Марі Йованович.

При цьому вона вказала, що вірить в українське громадянське суспільство, і найбільше вірить в український народ.

“Я вважаю, що українці продемонстрували в 2014-му і після нього, що вони мають чітке бачення України – що це демократична країна, яка відноситься до свого народу справедливо і з гідністю, країна, яка дотримується західних цінностей. І хоча, як в будь-якій іншій демократичній країні, тут є ще над чим працювати і деякі речі поки що існують лише як мрії, я вважаю, що за останні три роки видно чіткий прогрес. І я впевнена, що український народ чекає від влади чесних і вільних виборів – навіть кращих, ніж у 2014 році”, – сказала дипломат.

Також вона висловила свої претензії до нинішньої влади в Україні. За словами Йованович, є кілька сфер, які критичні і вимагають прискорення.

“По-перше, продовження виконання програми МВФ. Це домовленості, які український уряд погоджує з МВФ. Багато в чому це і є програма реформ для України. Вона важлива сама по собі – для українського народу, для просування вперед. Важливо, щоб ці кроки виконувалися, наприклад, пенсійна реформа, яка прийнята в Україні згідно з умовами надання останнього траншу МВФ. Чітке виконання домовленостей з МВФ – це також важливий сигнал і українському народу, і зовнішнім союзникам, і міжнародним фінансовим установам, і бізнесу, про те, що Україна залишається непохитною у своєму бажанні продовжувати реформи… Виконання програми МВФ – свідчення готовності України проводити реформи і розвивати економіку”, – підкреслила вона.

Не оминула посол США також тему боротьби з корупцією і пов’язаної з цим реформи правосуддя.

“Другим я б назвала якомога швидше просування в реформах системи правосуддя, особливо судів та антикорупційної сфери. Про антикорупційні суди багато говорять. Ми вважаємо це питання дуже важливим, тому що український народ хоче справедливості. Він хоче, щоб їх влада була чесною і представляла його гідно”, – пояснила вона.

На проблемі антикорупційного суду Йованович акцентувала увагу особливо.

“Під “антикорупційним судом” ми, і МВФ, і, думаю, Венеціанська комісія, маємо на увазі орган або організацію, яка не залежить від існуючих структур, яка складається з суддів, обраних за допомогою незалежного конкурсного процесу. Суд, в якому народ впевнений, куди будуть обрані чесні люди, високоморальні люди, сміливі, люди, що стали професіоналами. Саме це ми маємо на увазі під антикорупційним судом. Я вважаю, що його поява є дуже важливою. Щоб справи, які розслідує НАБУ і САП, пройшли слухання в реформованій судовій системі. Тому я вважаю, що це важливо: реформа системи правосуддя і продовження антикорупційної реформи в тому, що стосується цього спеціального суду, а також в інших сферах. Це критично важливо, і цього хоче український народ, а також партнери України”, – заявила вона.

На думку американського дипломата, багато цих питань пов’язані між собою: система правосуддя, система судів, просування антикорупційних зусиль, щоб зарубіжні компанії, та й українські компанії не відчували потребу обходити систему – заплатити, наприклад, кому-небудь, щоб їм дали ліцензію, або ще щось.

“У створенні сприятливого бізнес-клімату все взаємопов’язано”, – додала вона.

Також Йованович висловила думку, що перше, що потрібно зробити в питанні про вибори, це назвати нових членів Центрвиборчкому: “Ви ж знаєте, члени ЦВК працюють ще з часів Януковича, а ми живемо в 2017 році”.

Крім того, вона зазначила, що США допомагають Україні в її боротьбі на сході країни, а також всередині країни з реформами.

“Але, в кінцевому рахунку, все залежить від українців… В кінцевому рахунку, це український народ повинен діяти. Тому якщо ви або хтось інший бачите відсутність прогресу в тій чи іншій сфері, я закликаю вас або інших людей діяти, починати робити щось, тому що від українців залежить створення майбутньої України. Це ваше бачення майбутнього, а не наше. Ми хочемо допомогти, ми хочемо надавати підтримку. Мені здається, американці вже 25 років дуже щедрі, а останні три роки особливо. Але, в кінцевому рахунку, вся справа в тому, чого хочуть українці, і як вони будуть йти вперед”, – резюмувала Марі Йованович.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE