Politerno > Статті > Україна і світ > Позаплановий виліт до Порошенка. Що відомо про екстрений візит Волкера в Київ

Позаплановий виліт до Порошенка. Що відомо про екстрений візит Волкера в Київ

  • 27 Жовтня, 2017
  • 1300 Переглядів
  • 0

Сьогодні, 27 жовтня, до Києва прибуває спецпосланець США по Україні Курт Волкер.

“Страна” розбиралася, навіщо до нас їде представник Держдепу.

Екстрений візит 21 жовтня, коли стало відома дата прильоту Волкера, український МЗС назвав його “позаплановим”.

“Ця зустріч не планувалася. Але через внутрішню ситуацію американці хочуть ще раз оцінити, що відбувається в Україні”, – туманно розповіли в міністерстві.

За заявами дипломатів, після зустрічі з помічником президента Росії Владиславом Сурковим в Белграді “є додаткові теми для розмови з приводу місії ООН в Донбасі”.

У чому ж екстреність візиту?

Ноги ростуть з Белграда

Ця ж тема – місії ООН – зачіпалася і на переговорах Волкера з представником Путіна Владиславом Сурковим 10 вересня в Белграді. Обидва політики зустрічалися в умовах суворої секретності. Журналістам навіть не сказали, де проходить таємнича нарада. Пізніше виступив Сурков і заявив, що “знайдено взаєморозуміння з низки позицій”.

Головний підсумок цих переговорів – зрушення по формату місії ООН на Донбасі. Про це заявив Сурков, і Волкер згодом не спростовував його слів.

І, хоча Київ з Вашингтоном на словах відкинули російську версію миротворців, негласно позиції РФ продовжують стояти в переговорному порядку денному.

Від Суркова вперше прозвучав в Белграді і оптимізм щодо виконання Мінських угод. “У тому, що в кінцевому підсумку результат буде, не сумніваємося”, – заявив представник Путіна.

Можливо це пов’язано з продовженням особливого статусу Донбасу, яке президент Порошенко буквально продавив за день до зустрічі Волкера і Суркова. Таких збігів не буває – схоже, цей крок Києва був частиною негласних домовленостей у трикутнику “Вашингтон – Київ – Москва”.

Прелюдія з Клімкіним, фінал з Порошенком

Вчора Волкер вже почав обговорювати присутність ООН на Донбасі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. “Провів відмінну зустріч з Павлом Клімкіним сьогодні, щоб обговорити українське бачення того, як ООН може допомогти імплементувати Мінські угоди”, – написав спецпредставник США в Twitter, перебуваючи в Берліні.

Пізніше він розкритикував ООН, яка, на його думку, сильно недофінансовує гуманітарні програми в Україні. “У 2017 році ООН отримало 11,5% від того, що потрібно для проведення гуманітарних операцій в Україні”, – зазначив Волкер.

З його слів випливає, що ООН розглядається США, як один з основних інструментів врегулювання на Сході України – і в цьому безсумнівно є відлуння російської позиції, яка має в ООН великий вплив (наприклад, право вето на будь-яке рішення Ради безпеки).

Поговоривши з Клімкіним, Волкер сьогодні вже в Києві зустрінеться з Порошенком – для узгодження подальших кроків по “дорожній карті”, позначеній в Белграді.

Але не тільки для цього.

“Через внутрішню ситуацію”

“Внутрішня ситуація”, через яку американський спецпосланець летить до Києва – ще цікавіша. Візит Волкера збігся з початком сильної політичної турбулентності в Україні – під Радою бушує “МіхоМайдан”, до якого долучилася значна частина української політичної еліти.

У відкриту звучать гасла про зміну президента і перевибори парламенту. При цьому вимоги протестуючих прямо збігаються з наполегливими рекомендаціями Заходу щодо України – наприклад, створити антикорупційний суд. Чинна влада ж навпаки противиться цій ініціативі і затягує її, що не може влаштовувати США.

Ситуація може в будь-який момент вийти з-під контролю. Серед протестуючих багато ветеранів АТО, що мають досвід бойових дій. А недавно кілька націоналістичних організацій захопили “вертолітний майданчик Януковича”, де розташований найбільший в Україні дата-центр.

Влада у відповідь почала масово висилати з країни соратників Михайла Саакашвілі, а на Банковій всерйоз обговорюють стратегію “закручування гайок” після замаху на депутата Ігоря Мосійчука.

Обійти ці теми Порошенко і Волкер сьогодні в будь-якому випадку не зможуть.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE