Politerno > Статті > Україна і світ > Про те, як Венедіктова б’є по Холодницькому, а прилетить Рябошапці і Кузьміну

Про те, як Венедіктова б’є по Холодницькому, а прилетить Рябошапці і Кузьміну

  • 27 Травня, 2020
  • 914 Переглядів
  • 0

Венедіктова вирішила достроково звільнити Спеціального антикорупційного прокурора Холодницького. І тут раптово розкрилося, як ГПУ при Рябошапці врятувала ставленика Кремля Рената Кузьміна від кримінальної справи і позбавлення депутатського мандата!

Ні дня без сенсації, що затьмарює усі інші. Спроба зняти Холодницького достроково є однією з найсильніших кадрових ініціатив в правоохоронному блоці з далекосяжними наслідками для багатьох відомих антикорупційних розслідувань. А закриття справи проти Кузьміна викликає питання – чи не є це найганебнішою і зрадницькою корупцією заради “договорняків” з Москвою?

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила про критичні проблеми в роботі Спеціальної антикорупційної прокуратури, зокрема, небажання глави САП Назара Холодницького передати в суд справу народного депутата від ОПЗЖ Рената Кузьміна, а також ряд інших кримінальних справ.

У спеціальній заяві Венедіктова сказала:

Повна відсутність адекватних заходів з боку керівництва цієї прокуратури і така безпорадність не може більше залишатися без реагування Генерального прокурора… Я просто не маю права підвести очікування громадян України, президента і моїх колишніх колег по роботі в парламенті. І не підведу”.

За даними джерел Цензор.НЕТ, Венедіктова планує передати розгляд всіх питань по діяльності Холодницького Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів. Ця ініціатива генпрокурора, за даними Цензор.НЕТ, підтримана цілим рядом дипломатів провідних західних країн, які курирують антикорупційні процеси в Україні.

Хід у відповідь пішов пізно вночі. Більшість прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виступили на підтримку Холодницького і підписали листа, який спростовує всі звинувачення Венедіктової в затягуванні справ. Відповідь виявилася вельми скандальною, оскільки з’ясувалося, що справа проти Кузьміна була закрита… самою Генеральною прокуратурою! Судячи з характеру закриття, справу проти Кузьміна просто банально продали. Продали тоді, коли ГПУ очолював попередник Венедиктової Руслан Рябошапка.

Ренат Кузьмін

Особняк в Пущі-Водиці з розслідування, про яке йде мова

Судіть самі: прокурори САП розповіли просто сенсаційні подробиці – виявляється, прокурор ГПУ в справі Кузьміна підтримав клопотання про обмеження термінів розслідування до 15 грудня 2019 року! І якийсь районний суд в Черкаській області підмахнув таке ганебне для ГПУ рішення.

Більш того – ГПУ не оскаржила це рішення в апеляції, тобто Генпрокуратура свідомо допомогла Кузьміну, прекрасно розуміючи наслідки!

Але щоб зняти з себе відповідальність за швидке закриття справи, напередодні граничного строку Рябошапка скинув справу Кузьміна в САП.

Справа Кузьміна не розслідувалася, тому що коли САП опротестувала рішення про обмеження слідства, інший суд відмовив у вимозі, оскільки прикрився клопотанням Генеральної прокуратури!

Справу Кузьміна “злили”. І “злили” її абсолютно свідомо співробітники ГПУ, з відома або при потуранні Руслана Рябошапки, а до Холодницького це не має ніякого відношення.

Втім, очевидно, що Венедіктова аж ніяк не випадково зробила заяву. Вона носить не стільки процесуальний, скільки політичний характер.

Рябошапка заявив після відставки, що НАБУ і САП при ньому працювали дуже ефективно і почали просуватися в розслідуванні резонансних справ. Але справа Кузьміна усі слова Рябошапки ставить під сумнів. І Венедіктова Рябошапку цією справою явно припечатує.

Одночасно, Венедіктова набуває авторитет, як людина, яка відкрито виступає за розслідування справи, яка стосується одного з ключових людей у ​​фракції ОПЗЖ. Мало хто знає, але кандидатуру Кузьміна в список проросійської партії просував безпосередньо Кремль. Удар по Кузьміну – це удар і по Медведчуку, і по всьому проекту ОПЗЖ.

Збиваючи Холодницького, Венедіктова вступає в довгий процес, роблячи те, про що багато років говорили деякі наші антикорупційні організації та директор НАБУ. Правда, тепер незрозуміло, зрадіють вони цьому подарунку зараз…

Втім, подивимося, що залишиться від звинувачень проти Холодницького на засіданні КДКП. Незважаючи на всю політику, звинувачувати САП в справах, які демонстративно “злила” сама Генпрокуратура, – це буде перебір навіть за часів турборежиму.

Втім, озвучено привід домогтися дострокової відставки Холодницького. Не випадково, його перестали запрошувати на наради в ОГПУ, а генпрокурор проводить консультації з парламентом з питання проведення нового конкурсу на підбір нового прокурора САП. Якщо президент Володимир Зеленський підтримає ініціативу Венедіктової, з високим ступенем ймовірності главу САП поміняють достроково.

Юрій Бутусов

Читайте також: Друзям – все, ворогам – закон. Чому Зеленський боїться звільнити Баканова

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE