У США в дестабілізації суспільно-громадської обстановки запідозрили російську сторону. Те, що називається: “що й треба було довести”.
Буквально напередодні військово-політичний оглядач Олександр Коваленко писав у Facebook про те, що ТОП тема пропагандистських ЗМІ Росії і гібридних майданчиків в соціальних мережах (“сірий сегмент”) – протести в США. І зазначив, що не здивується, якщо за підсумками цих протестів стане відомо, що всебічну підтримку протестним настроям, їх каталізації і активізації, надавали, іншими словами, провокували і підбюрювали – акаунти з російськими IP.
І ось, в ефірі телеканалу CNN вже звучать звинувачення на адресу Росії у тому, що Москва не просто підтримує, а й провокує масові заворушення в США.
Так, експерт з дезінформації в інтернеті Доні О`Салліван в ефірі CNN зазначив, що Росія підтримувала, підтримує і ще довго буде підтримувати приховану кампанію з дезінформації американського суспільства і культивації нетерпимості.
Чесно кажучи, в словах експерта є не просто зерно істини, але й, судячи з того, як ця тема пульсує в кириличному інтернет-сегменті і російських ЗМІ, не доводиться сумніватися, що і в англомовному задіяна не тільки велика кількість російських ботів і співробітників всюдисущого “Ольгіно”, але й агенти впливу, аффіліанти всередині США.
Протягом останніх кількох років ми з вами могли спостерігати за тим, як російські силові структури використовували на свою користь будь-який протест, будь-який мітинг, будь-який елемент, який міг призвести до дестабілізації суспільно-громадської обстановки в значущій для Кремля країні, регіоні.
Найяскравіший приклад – це використання середньостатистичного протесту фермерів і комунальних працівників “Жовтих жилетів” у Франції для хаотизації обстановки в Парижі та інших містах країни. Роль радикалізуючого елемента в протестах на себе взяли групи політичної сили Марін Ле Пен, яка фінансується з Росії, а інформаційну підтримку всередині Франції протестам надавали російські ЗМІ і боти.
В Іспанії для російських силових структур став значущим референдум в Каталонії, який підтримувався з Росії, на інформаційному і навіть латентно-політичному рівні.
А буквально зараз російська агентура активно займається протестами в Чорногорії і створює інформаційні хвилі в підтримку Сербської православної церкви.
Не кажучи вже про постійне втручання Росії в інформаційний потік України.
Продовжувати можна до безкінечності, але з урахуванням того, що Росія змогла вплинути на президентські вибори в США, виключати фактор хаотизації через соціальні мережі обстановки в країні, було б нерозумно. Більш того, здійснити це можна було і без наявності великої агентурної мережі, за допомогою обмежених ресурсів усередині США, але застосовуючи широкий спектр психологічних елементів дестабілізації.
Все, що було потрібно для дестабілізації – це поштовх і привід. В даному випадку – загибель афро-американця Джорджа Флойда, після жорсткого затримання поліцією. А ось надання їй максимально абсурдних фарб і підбурювання до непокори і насильства, це класичний варіант для російських ССО.
А тому, події, що відбуваються зараз в США, будуть проаналізовані куди глибше відповідними структурами, але є сумніви, що їх висновки здивують.
Читайте також: Як Кремль будує медіаконгломерат і намагається втягнути країни світу в інфопростір РФ