Politerno > Статті > Україна і світ > Серсея, Залізний Банк і швидкі бояри – Гра престолів в НБУ

Серсея, Залізний Банк і швидкі бояри – Гра престолів в НБУ

  • 17 Листопада, 2017
  • 1565 Переглядів
  • 0

Український політикум – ще той каталог кіношних героїв.

За жадібністю до влади і багатства, а також власною підступністю представники правлячого класу ( “Цар” і його придворні) і ТОП-чиновники (бояри) можуть сміливо конкурувати з персонажами відомого серіалу “Гра Престолів”.

Валерія Гонтарева (Пікова дама) і Катерина Рожкова (Принцеса Серсея) – ще ті femme fatale (фатальна жінка). На жаль, по рахунках за їх dolce vita (солодке життя – Ред.) платять вірнопіддані України – тобто ми з вами.

Ми спробували зазирнути за лаштунки трагікомедії під назвою “українська політика” щоб зрозуміти, як же в реальному житті виглядає історія успіху наших героїнь.

Пікова Дама: з 1996 і до цього дня

Життєвий шлях і становлення Валерії Гонтаревої мають відтінок (можна сказати “флер”) аристократичності. У 1996 році молода і перспективна студентка стає членом правління (фарт – риса королев!) АКБ “Сосьєте Женераль Україна”. Назва зі смаком хрусткої булки … Думаю, і молода Валерія насолоджувалася. Можливо, цитуючи класика: “Бонжур. А я так зачиталася. Мерсі”.

Смаки у виборі професії натякають, що у придворної дами, Валерії Гонтаревої, захований великий талант гастроексперта. Що доповнює французьку булку? Звичайно ж голландський сир!

Оля-ля!  У 2001 році наша героїня йде працювати в “ING Банк Україна” (філія голландського установи). Посада – заступник Олександра Пісарук, який в свою чергу був заступником глави управління банку. Хороші були часи – Україна входить в жирні “двохтисячні”.

Вроджене почуття смаку і схильність до всього закордонному не вбили в Валерії патріотизму. У 2007 році Олександр Писарук йде з посади. Головою правління “ING Банк Україна” стає Йоханнес Франціскус Гізель. Не знаємо, чи кричала наша візаві “До нас їде ревізор”, але з банку вона йде …

A la guerre comme a la guerre

Роком раніше на ринок виходить корпорація ICU. Справи компанії йдуть добре. Воно й не дивно – адже чверть структури належала Галині Улютіной, дружині Юрія Соловйова. Останній був заступником голови правління банку ВТБ, мажоритарним власником якого є уряд Російської Федерації …

Але не подумайте, ніякого бізнесу з ворогом не було! Партнери ICU викупили бізнес в Улютіной. Є, звичайно, маленьке “але”: в грудні 2014 рік (вже під час повномасштабних військових дій української армії проти російських окупантів) офшорна Quillas Equities (компанія-донор ICU) подарувала частку в бізнесі 65-річній пенсіонерці – тієї ж Наталії Улютіной, тобто тещі банкіра з ВТБ … Що ж, кому війна, а кому мати рідна. Або на більш звичному для Пікової Дами: a la guerre comme a la guerre …

“Із грязі в князі” або шлях до престолу Серсеї-Рожкової

У 1998 році молода простолюдинка випускниця КНЕУ (в миру – наргоспу) йде працювати в банк Аваль. Чудес в її житті відразу не було, і перетворення з грязі в князі -теж. Починає як економіст. Через багато років стає головою фінансового департаменту.

Але і нова робота, здавалося, не приносила настільки очікуваної радості: звіти, цифри, зустрічі – в загальному суєта-суєт. А навколо – життя, дорогі машини, вбрання і прикраси, в загальному – життя як в казці.

Ще трохи, попелюшка, потерпи трохи і казка стане дійсністю … Казала вона собі.

І сталося диво

І сталося диво. У 2008 році почалася світова криза, попелюшці Рожковій довелося активно шукати нову роботу. І робота знайшлася …

В НБУ, головою відділу безвиїзного банківського нагляду. Немов добра фея почала вити нитки долі і допомагати Рожковій по життю. Сама ж Серсея-Рожкова стає “доброю феєю” для недобросовісних банкірів, закриваючи очі на те, як останні виводять державні гроші, призначені для рефінансування, на заморські офшорні рахунки царства Кіпру і монархічної Великої Британії (а саме – Віргінські острови)

Словом, пішла життя молодої принцеси Серсеї-Рожкової як по маслу з ікрою. У 2010 стає заступником голови правління “Фінбанку”. З 2013 заступника голови, а потім і зовсім – голови правління “Платинум Банку”. Так-так, ви не помилилися, саме ці банки активно отримували державні кошти для рефінансування незадовго до того, як збанкрутували …

Головне під час слідства – не вийти на самого себе

Десниця короля і головний просекутор (ГПУ-Ред.) – Юлій Геніальний, має свою точку зору на те, хто крав гроші зі скарбниці Залізного Банку (НБУ-Ред.). Адже на відміну від гривневих вкладів обдуреною української челяді, фінансові документи і рукописи не горять. Як не горить і аудіозапис розмов самої Рожкової з банкіром Дмитром Зіньковим, на яких Серсея-Рожкова, не по-королівськи і навіть якось непристойно захоплюється необережно кинутою фразою банкіра “полтіннічек зайшов ” ….

– Полтіннічек зайшов (Зіньків)

– Вау.Класно.Молодці. (Рожкова)

Цікаво, в якій валюті і за які послуги, як в казці, легко і невимушено “зайшов полтіннічек” в скриню принцеси Серсеї-Рожкової?

Очевидно одне – не в російських дерев’яних рублях і не в багатостраждальній гривні, твердість якої Серсея-Рожкова зобов’язалася дотримуватися, але замість цього методично її послаблювала.

ЗМІ пишуть, що з грудня 2013 року по лютий 2014 року, вищезгаданий, “Платинум Банк” видавав кредити фіктивним фірмам. Їх назви вам нічого не скажуть: ТОВ “Титан-Юг”, ТОВ “Кодос Інвест”, ПП “Логістик Транс”, ТОВ “Стратагема – Інвест”, ТОВ “Ошер” – ТОВ “ФК “Реал-Інвест”, ТОВ “ФК “Бізнесфінанс”. Хоча вони напевно були відомі її співрозмовнику Д. Зінькову з Платинум банку, якого на аудіо-записи, Серсея-Рожкова ласкаво кличе: “Дім”.

Як і у випадку з Піковою Пані (Гонтаревою) і у принцеси Серсеї-Рожкової, не обійшлося і без зв’язків з московськими царством.

Цивільний чоловік (Чоловік в гріху-Ред.) Рожкової, Андрій Рожок, очолює правління путінського “Промінвестбанку”…

І хоч доказів і свідчень проти Серсеї-Рожкової більш ніж достатньо, але “Геніальний просекутор” Юлій і Петро “Перший” мовчать … Як то кажуть – головне під час слідства не вийти на самих себе …

Як результат, жадібна принцеса Серсея-Рожкова з червня 2015 року та донині залишається розпорядником скарбниці в Залізному Банку, не дивлячись на власне репутаційне придане, яке кидає тінь на трон самого, як називають його українські бояри Петра “Першого” …

НАБУ: слідство ведуть

Не все “кицькам Масляна”. “І на старуху буває проруха”, – кажуть в Казковій Русі.

2 квітня 2017 роки Артем Ситник заявив, про те, що ведеться робота по розкриттю махінацій у банківській сфері. “Ми говоримо про те, що в будь-якому випадку такі величезні фінансові потоки (виведення грошей за кордон) не можуть обійтися без участі керівництва Національного банку. Тому практично все керівництво буде перевірятися на причетність до цих дій”, – проголосив Ситник в стилі Понтія Пілата ….

12 серпня НАБУ почало перевірку декларацій Пікової Дами-Гонтаревої.

Але пройшло більше півроку, а “віз і нині там” ….

VIP чиновниці НБУ або Блиск і злидні

Сценаристи зможуть продовжити сюжетну лінію про наших бізнес-леді.

У фільмі про Гонтареву і Рожкову може бути навіть секс. В травні 2017 інтернет порвали заголовки в стилі “оголена Рожкова і щаслива Гонтарева.

Мова йде не тільки про валяночки «Уггі», якими підкорювала Давос Гонтарєва. Буде місце там і для годинника “Breitling” з діамантами (близько $ 12 тисяч). І це при епічному падінні гривні поряд з тотальним зубожінням народу.

Австрійська Імперія

Журналісти розслідувачі стверджують: на двох Пікова Дама – Гонтарева і Серсея Рожкова вкрали 12 мільярдів гривень. Гроші вони розміщували на рахунках австрійських банків, що ліквідуються. Зокрема, “Meinl Bank Aktiengeselschaft”, де зараз введена тимчасова адміністрація, яка і ділиться з НАБУ інсайдерською інформацією.

Австрія, королевами фарту обрана була не даремно. Що б провернути аферу на 12 млрд гривень потрібні надійні зв’язки і на тій стороні, а в Європі з цим складно …

Не довго роздумуючи, попросивши благословення у Пікової Дами Гонтаревої, Рожкова вирушила в настільки далекі краї до боярина у вигнанні – Дмитра Фірташа, щоб навести зв’язки з австрійськими аристократами-банкірами.

Згідно з інформацією журналіста-розслідувача А. Дубінского, …2017 року, під час службової поїздки Рожкової вона зустрічалася з опальним олігархом.

У свою чергу побіжного боярина Фірташа цікавив відповідний банк-доходяга для виведення коштів з України, які акумулювалися на його промислових підприємствах, раніше приватизованих за копійки.

Додатково ж Серсея-Рожкова повинна була отримати від Фірташа “слово боярське”, що той не здасть, в разі примусової екстрадиції за океан, Петра “Першого” – батькам засновникам американських штатів.

Нагадаємо, що раніше, у 2014, Петро Перший зустрічався з боярином Фірташем і бургомістром Київграду Віталієм Железноголовим в тій же столиці австрійської імперії – Відні, де вони вирішили на трьох, хто буде президентом України вже в першому турі.

Схема з австрійським “Meinl Bank” була як по-накатаній: український банк розміщував гроші на австрійських рахунках в якості забезпечення по кредиту підконтрольної компанії. Підконтрольна фірма гроші не повертала, а гроші банк списував собі. Фіктивна докапіталізація – рахунки в “Meinl Bank” виступали в якості застави для кредиту офшорної компанії і заводила гроші в український банк як інвестор.

Можна сказати, Пікова Дама Гонтарева і Серсея Рожкова розгадали секрети придворних Мейстрів-Алхіміків – в одному місці, тобто НБУ, гроші зникали, а потім дивним чином з’являлися в іншому (Австрійських банках і офшорах)

Найцікавіше, в цій тривалій трагікомедії якою буде розв’язка і коли ж настане остання серія цього театру абсурду під назвою гри престолів НБУ.

Але схоже поп-корн як і терпіння глядачів скоро закінчаться …

Федір Булавкін

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE