Politerno > Статті > Україна і світ > Ще один “гачок” для Порошенка і чим обійдеться Ахметову його мовчання?

Ще один “гачок” для Порошенка і чим обійдеться Ахметову його мовчання?

  • 19 Березня, 2017
  • 1614 Переглядів
  • 0

З моменту опублікування ЗМІ так званої “другої плівки” біглого народного депутата від групи “Воля народу” Олександра Онищенка пройшов вже майже місяць. І хоча за цей час резонанс навколо розмов з екс-парламентарієм від “Народного фронту” Миколою Мартиненком, негласним переговірником від Президента України Петра Порошенка, помітно поступився місцем в пресі більш свіжими скандалами і розслідуваннями, деякі принципово важливі питання навколо цієї тематики так і залишилися без відповіді.

Наприклад, особливий інтерес становить вперте мовчання українського олігарха і власника енергетичного холдингу “ДТЕК” Ріната Ахметова, ім’я якого стало беззаперечною родзинкою “другої плівки”.

Як відомо, нові записи Олександра Онищенка дали привід для обговорень однієї важливої історії з життя донецького олігарха.

Зокрема, Онищенко ще раз нагадав про те, що чинний голова держави Петро Порошенко вимагав з Ріната Ахметова гроші.

А все через те, що в кінці осені 2014 Петро Порошенко твердо вирішив повернути собі компанію “Нафтогазвидобування”, щорічний дохід якої становить  $ 1 мільярд.

Так, раніше, коли ця “золота свердловина” ще нічого не здобувала, її власниками були екс-нардеп Микола Рудьковський і парламентарій від “Опозиційного блоку” Нестор Шуфрич. Що стосується Порошенка, йому була відведена почесна роль їх партнера.

У підсумку, висловлюючись словами Онищенко, Шуфрич і Рудьковський просто взяли і “видурили” Петра Олексійовича зі своїх лав. Далі слідує небачений успіх: бурління свердловин і нові феноменальні поклади. І ось вже в 2012 році вони продають “Нафтогазвидобування” Рінату Ахметову, зберігши при цьому частина акціонерних прав.

Але ось до влади прийшов Порошенко і згадав старі образи.

За словами Олександра Онищенка, щоб повернути “золоту свердловину” собі, президент взявся за забезпечення компанії цілого оберемку проблем з ліцензуванням, генеральною прокуратурою та іншим, роблячи все це лише з однією метою – “розташувати” Ахметова до переговорів в правильному руслі.

Закінчилося все тим, що з арештом рахунків “Нафтогазвидобування” Ахметов, все ж, здався і вступив з Гарантом в переговори.

“Президент з порога почав вимагати, щоб той заплатив $ 200 мільйонів відкупних”, – зі спогадів Олександра Онищенка.

Вже через пару днів після цих переговорів всі арешти з “Нафтогазвидобування” зняли.

Однак, якщо вся вищеописана історія більше не становить особливого інтересу для подальшого обговорення, її результати заслуговують окремої порції уваги.

Йдеться про журналістський запит щоденної британської газети “The Independent”, адресований безпосередньо Ахметову.

Як випливає з “другої плівки” Олександра Онищенка, в цьому самому запиті британські журналісти попросили олігарха підтвердити або спростувати історію з “Нафтогазвидобування”, а саме – той факт, що Петро Порошенко дійсно вимагав у нього гроші.

І ось що сказав з цього приводу “експерт” в таких справах Микола Мартиненко.

“Я-то знаю, що це правда. Але ти знаєш, що Рінат цього ніколи не підтвердить. Він підтверджувати не буде. Рінат скаже, що вона (“Нафтогазвидобування”) була заарештована по ділу, що він “порішав” всі податкові проблеми і проблем немає більше. Він не підтвердить твої слова”, – цитата Миколи Мартиненка, адресована Онищенку на “другий плівці”.

Дійсно, “експерт” Мартиненко не помилився: станом на сьогоднішній день Рінат Ахметов так і не підтвердив тез Онищенко на предмет вимагань з боку президента.

Але! Що найбільш в цьому контексті важливо, так це те, що Ахметов і зовсім не відповів на журналістський запит “The Independent”. Іншими словами, він цю інформацію не спростував.

Таким чином, питання про те, чи вимагав Порошенко у Ахметова гроші, все ще залишається відкритим. Причому не тільки на національному, а й, перш за все, на міжнародному рівні. Або висловлюючись мовою Онищенко, вся світова спільнота, небайдужа до питань нафти і газу, може тепер сміливо смакувати історію про те, як “Петя з Ахметова намагався бабки отримати”.

Втім, відповідь на питання про те, чому Рінат Ахметов так і не відповів ведучому британському виданню, безумовно лежить на поверхні.

Своїм мовчанням олігарх “взяв Президента на гачок”. І в такому положенні Петро Порошенко буде рівно до тих пір, поки власник “гачка” буде мовчати.

Однак, звичайно ж, Ахметов не очікував, що про існування цього запиту дізнаються всі кому не лінь, в тому числі і сам Петро Олексійович. І ось тепер останній, м’яко кажучи, знаходиться в стані дикого обурення, яке, не виключено, обернеться олігархові дорожче, ніж вся історія з “Нафтогазвидобуванням”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE