Politerno > Статті > Україна і світ > У мережі з’явився проект коаліційної угоди – БПП, Народного фронту і фракції Ляшко

У мережі з’явився проект коаліційної угоди – БПП, Народного фронту і фракції Ляшко

  • 10 Березня, 2017
  • 2291 Переглядів
  • 0

Якщо вірити цим документом, три фракції вже розподіляють посади, мають намір змінити Конституцію і готуються до виборів в 2019 році

У мережі з’явився цікавий документ, з якого випливає (якщо, звичайно, він є справжнім), що плани по створенню нової коаліції на трьох, як і раніше обговорюються як мінімум на рівні проекту. Джерела в депутатському корпусі, якими було передано цей документ, запевняють, що він є автентичним, проте не змогли сказати який його статус зараз – обговорюється цей проект досі, чи прийнято рішення по його реалізації, або від нього вирішили відмовитися.

Але, в будь-якому випадку, документ гідний уважного вивчення. Що насправді з цього вийде, з’ясовувала “Страна“.

У проекті документа йдеться, що коаліція створюється з довгостроковим прицілом – на вибори 2019 року. І її головна мета – не допустити розвитку негативної ситуації і не допустити появи підстав для розпуску нинішньої Верховної Ради.

В рамках виконання цього завдання майбутні коаліціанти планують замовляти і систематично оприлюднювати соціологічні опитування з метою акцентування уваги на перспективу реваншу проросійських сил, а також “моделювання наслідків” руйнування коаліції в залежності від регіону – налягати на те, що станеться спалах сепаратизму, безробіття, виникнуть екологічні проблеми, міжнаціональні конфлікти і підвищиться загроза просування російської армії та інше.

На тлі цього всього будуть залучатись експерти, які в коментарях ЗМІ розповідатимуть про “конструктивні перспективи оновленої коаліції 2.0”.

Ворогам пригадають все

Цікаво, що в рамках майбутньої співпраці коаліціанти планують приділити особливу увагу медійній складовій. Наприклад, будуть залучатися рейтингові ЗМІ для “відновлення репутації БПП і Народного фронту”. Також майбутні партнери по коаліції намірилися дистанціюватися від депутатських груп, на які спиралися раніше в прийнятті важливих законопроектів. Зокрема, мова йде про групи “Відродження” та “Воля народу”. Дистанції планують дотриматись настільки помітної, що навіть готуються створювати колективні звернення в правоохоронні органи проти вчорашніх “партнерів”.

Коаліція на трьох може відгукнутися і групі “Удар”, всередині фракції БПП. Якщо ідеї цього документа втіляться в життя, то спершу визначать лояльних до коаліції членів “Удару”, а потім “нейтралізують нелояльних від контактів з урядом”, а також залишать без засобів, які виділяються в якості субвенції на округи. Особливо нелояльним загрожує кампанія “антикорупційних викриттів”.

Опонентам майбутньої коаліції також світять очевидні проблеми. Наприклад, окремим пунктом в документі прописана майбутня дискредитація лідера “Батьківщини” Юлії Тимошенко. Їй згадають не лише спробу створити “ширку” з Партією регіонів у 2009 році, зв’язки з Павлом Лазаренком, але і скандальну газову угоду з Росією під час її перебування прем’єр-міністром (за яку вона вже отримала термін за Януковича). Наостанок планується “відновлення колишніх корупційних справ, які мали місце щодо Тимошенко через звернення депутатів РП в НАБУ і ГПУ, ДФС”.

Також майбутні коаліціанти хочуть провести зачистку електорального поля від інших конкурентів, зокрема, від опозиційно-проросійських, лівих, популістських і націонал-патріотичних партій, таких як “Свобода”, Національний корпус, Правий сектор, партії Рабиновича, партії Гриценка, профспілок і партії Капліна.

Заради об’єднання проведуть ребредінг

Окремим пунктом в угоді прописані ризики Радикальної партії в разі приєднання до коаліції. Щоб не розгубити на цьому рейтинг, спершу будуть проведені фокус-групи в окремих регіонах, коли людей будуть опитувати на предмет їхнього ставлення до входження РП в коаліцію з БПП і “Народним фронтом”.

Згодом Олег Ляшко може відправитися в регіональний тур для донесення своєї позиції про входження в коаліцію.

Ще, що цікаво, Радикальна партія увійде в коаліцію тільки після підписання угоди з МВФ (мабуть, Ляшко не хоче голосувати за купівлю-продаж землі та пенсійну реформу). Також, в якості політичної компенсації, радикали отримають зміни до Конституції в частині передвиборного законодавства і процедури відкликання депутатів (для обґрунтування входження РП в коаліцію).

Цікаво і те, які перспективи чекають самі фракції коаліції. Наприклад, в документі зазначається, що Народний фронт проведе ребрендинг, в рамках якого депутати розподіляться по трьом-чотирьом фракціям або групам. А провладна політична сила може отримати назву “Блок “ЗА МИР! “.

Розподіл посад

У документі вже є і попередній розподіл посад.

Блоку Петра Порошенка відійдуть посади прем’єр-міністра, першого віце-прем’єра, міністра інфраструктури (тобто Омелян, який зараз призначений на цю посаду за квотою Народного фронту, йде у відставку), міністра енергетики, Генерального прокурора, голови Рахункової палати, судді Верховного суду, глави комітетів аграрної політики та бюджетного.

Народний фронт “застовпив” за собою міністерства юстиції, внутрішніх справ, екології, освіти, молоді та спорту та Антимонопольний комітет.

А Радикальній партії дістануться посади спікера ВР, міністра аграрної політики, першого заступника генпрокурора, першого заступника голови СБУ, держслужба з питань геодезії, Держрезерв, глава Держагенства автомобільних доріг, глава Укрзалізниці та Держслужби надзвичайних ситуацій.

Чи ведуться переговори?

Один з депутатів, що згадується в цьому проекті документа, Сергій Каплін, повідомив, що вважає його цілком вірогідним. За його словами, в парламенті давно ходять чутки про те, що в квітні, після закінчення року імунітету уряду, БПП і “Народний фронт” хочуть переформатувати коаліцію і залучити в неї Радикальну партію.

“Уже давно всі говорять про те, що йдуть переговори між радикалами, щоб вони увійшли в коаліцію. У радикалів немає іншого виходу. По-перше, на них висить величезна кількість справ. На гачку ГПУ і НАБУ висять Мосійчук, Лозовий, Ляшко, всі знають, що є велика кількість оперативного матеріалу, це може все з’явитися перед виборами. Тому Ляшко вже нікуди не дінеться і покладатися йому більше нема на що, потрібно йти в коаліцію.

Мені говорили колеги з “Народного фронту”, що між Ляшком, Яценюком і Аваковим вже є домовленості, що в разі розпаду НФ Ляшко візьме частину людей в свою фракцію, а на виборах – до свого списку. Потім на президента тисне МВФ, який хоче бачити надійну коаліцію в парламенті і розуміти, що є депутати, які будуть виконувати меморандум . Тому не знаю, що тут можна заперечувати, всім депутатам це давно відомо”, – повідомив Каплін.

Однак, офіційно політичні сили, які можуть незабаром стати партнерами по коаліції, не підтверджують переговори про співпрацю.

Наприклад, заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко заявив, що ніякі переговори зараз не ведуться і, відповідно, ніякі документи щодо співпраці ще не створювалися.

“Ні, ніякого об’єднання немає, ми нічого не писали і не підписували”, – заявив він.

Депутат від Радикальної партії Ігор Попов також говорить, що ніяких зрушень в переговорах немає.

“Ми висунули їм свої вимоги, а вони нам просто пропонують пересунути кілька стільців”, – говорить він. За словами депутата, сам Ляшко зараз знаходиться в робочих роз’їздах по Україні, тому раніше його повернення до Києва ні про який прогрес в переговорах не може бути й мови. Також депутат повідомив, що не бачив документів про створення коаліції, тому їх достовірність не може підтвердити.

А ось у фракціях і в групах, що не входять в коаліцію, побічно підтверджують, що вірять у достовірність таких домовленостей. Наприклад, у фракції “Батьківщини” вже помітили атаку на себе, яка здійснюється з боку майбутньої коаліції на трьох.

“Дуже шкода, що нова коаліція будується не на позитивних засадах, не на тому, як підняти країну, як вивести з кризи, а на тому, як своїх опонентів облити чорнухою. Ми дійсно на собі це відчуваємо. У регіонах з початку року пішло багато дезінформації, чорної “заказухи” проти Тимошенко, проти ВО “Батьківщини”.

З останнього, що план Артеменко пов’язаний з Тимошенко, тому що він колись був депутатом Київради від “Батьківщини”, або що її вбрання за вартістю перевищує річну зарплату, хоча всі знають, що Тимошенко працює з українським дизайнером Айною Гассе”, – говорить Андрій Павловський, член політради партії “Батьківщина”.

Те, що майбутні коаліціанти хочуть влаштувати атаку на “Відродження”, підтвердив глава цієї депутатської групи Віталій Хомутинник.

“Будь-які можливі інформаційні атаки з боку влади не будуть для нас новиною. Я не вірю в формат дружби з тими, хто себе не раз вже дискредитував. Нехай краще правляча коаліція покаже нарешті офіційно свою угоду і кількість депутатів, які її підписали, щоб суспільство розуміло, є коаліція чи ні”, – говорить Віталій Хомутинник.

Імовірність коаліції “на трьох” – 70%

Опитані політологи по-різному оцінюють політичні перспективи можливого об’єднання. Наприклад, політичний експерт Руслан Бортник оцінив вірогідність створення нової коаліції в найближчі кілька місяців в 70%.

“Імовірність така є. До літа я оцінюю шанси на її створення в 70%. Іншого нічого не залишається, як створювати коаліцію на ура-патріотичних засадах. Інше поле, як-то питання економіки, розвитку країни, вже випалено напалмом – брехнею нескінченною. Але навіть з Ляшко коаліція буде номінальною.

Вона потрібна Порошенко, щоб розмахувати нею на Заході. Президент намагається зламати упередження, що він неефективний менеджер, хоче показати, що коаліція є, уряд є. І він бореться за ефективність”, – вважає Бортник.

У свою чергу, політолог Вадим Карасьов вважає, що входження Ляшка до коаліції “на трьох” вб’є його політичні перспективи. “Ляшко не погодиться на всякі дрібні посади, а посаду прем’єра йому ніхто не дасть. Так, голосувати в парламенті разом з коаліцією радикали можуть, але формально входити в коаліцію навряд чи”, – вважає Карасьов.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE