Politerno > Україна і світ > Кубраков у Раді заявив, що захист ТЕЦ, ТЕС і ГЕС ніколи не відносився до відповідальності Мінінфраструктури

Кубраков у Раді заявив, що захист ТЕЦ, ТЕС і ГЕС ніколи не відносився до відповідальності Мінінфраструктури

  • 26 Квітня, 2024
  • 297 Переглядів
  • 0

Захист об’єктів генерації енергії, таких як ТЕЦ, ТЕС або ГЕС ніколи не відносився до відповідальності Мінінфраструктури. Захистити статичні обʼєкти розміром в кілька гектарів неможливо саркофагом – це надто довго і дорого. Єдине можливе рішення – засоби ППО.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков під час Години запитань до уряду у ВР.

“Єдине можливе рішення – засоби ППО. Ми залежні від ритмічних поставок озброєння від країн-партнерів”, – заявив міністр.

Кубраков додав, що у підпорядкуванні міністерства – майже 4 000 обʼєктів критичної інфраструктури: від тягових підстанцій залізниці та водоканалів до шляхопроводів та портової інфраструктури.

“Для кожного з них профільне підприємство знаходить різні типи захисту – від найпростішої – габіонів та бігбегів до складної і дороговартісної – як-то встановлення засобів радіоелектронної боротьби.

Водночас, у вересні минулого року відповідно до рішення Уряду, наша команда взяла на себе зобовʼязання звести фізичних захист 22 розподільчих підстанціях НЕК “Укренерго”. Тільки на 22 з існуючих 90-та магістральних та ще тисяч менших підстанцій”, – зазначив він.

За його словами, рішення, яким саме має бути такий захист, ухвалювали спільно з інженерами Генерального Штабу ЗСУ, військовими інженерами з США, Британії, Японії та Німеччини.

На всіх 22 обʼєктах, за які відповідає команда міністерства, робота по зведенню захисту ІІ рівня завершена або знаходиться на фінальних стадіях, заявив Кубраков. У деяких областях збережено розподілення енергії саме завдяки цим укриттям, додав міністр.

Нагадаємо, внаслідок масованої ракетної атаки в ніч проти 11 квітня російські війська повністю зруйнували Трипільську ТЕС Київської області.

Народний депутат від “Батьківщини” Олексій Кучеренко ініціював створення парламентської ТСК щодо можливих порушень під час будівництва захисних споруд для обʼєктів енергетики.

Засновник і CEO холдингу MS Capital Максим Шкіль заявив, що Мінфін та Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури не виконали задачі щодо захисту енергетичних об’єктів від російських обстрілів.


Читайте по темі: Бетон на крові


Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE