Politerno > Україна і світ > Розкрадання на розробці “Дзвін-АС”: детективи НАБУ провели обшуки в Генштабі

Розкрадання на розробці “Дзвін-АС”: детективи НАБУ провели обшуки в Генштабі

  • 26 Квітня, 2024
  • 373 Переглядів
  • 0

Детективи НАБУ 25 квітня провели обшуки в Генштабі, які були пов’язані з кримінальним провадженням щодо розкрадання в особливо великих розмірах, вчиненого військовими та посадовими особами під час виконання дослідно-конструкторських робіт «Дзвін-АС».

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на джерела.

Раніше народний депутат Ярослав Юрчишин повідомляв, що НАБУ розслідує «цілий «букет» статей кримінального кодексу, вчинених під час виконання ДКР «Дзвін-АС»: розтрату в особливо великих розмірах, недбале ставлення до військової служби, перевищення владних повноважень, в тому числі – військовими особами.

Зокрема, йдеться про оборудки із системою автоматизованого управління військом, які викрили розслідувачі програмі Бігус.Інфо. За інформацією журналістського розслідування, на цю систему в Міноборони витратили 4 роки і 600 млн грн.

Журналісти «Бігус.інфо» проаналізували звіт за результатами аудиту цього проекту. Він показав, що його впровадження в армії може бути недоцільним і неможливим. Головною проблемою було те, що система «Дзвін» несумісна з аналогічними системами країн-членів НАТО. Крім того, робота з цифровими картами реалізована так, що ефективної роботи під час бойових дій «Дзвін» забезпечити не зможе.

«Cуть ДЗВІН-АС полягала у створенні автоматизованої системи центру оперативного керівництва Збройними силами України. Журналісти з’ясували, що в системі зразка 2020 року було стільки вад і проблем, що її впровадження в армії на той час було визнано недоцільним і неможливим. Однак це не завадило Міноборони і далі розробляти сумнозвісний “Дзвін” і продовжувати витрачати на систему кошти з бюджету. А міністр оборони [Олексій Резніков] взагалі прозвітував Парламенту “про завершення циклу державних випробувань автоматизованої системи управління стратегічного рівня “ДКР “Дзвін” та “підготовку системи для постановки на постачання», — повідомив Юрчишин.

Нагадаємо, уряд Польщі врахує рішення України про призупинення консульських послуг для чоловіків 18-60 років у загальному рішенні щодо продовження тимчасового захисту для громадян України, яке на етапі підготовки.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE