Politerno > Статті > Україна і світ > Що відомо про Дениса Вороненкова?

Що відомо про Дениса Вороненкова?

  • 24 Березня, 2017
  • 1535 Переглядів
  • 0

Колишній депутат Державної думи Російської Федерації шостого скликання від фракції комуністів Денис Вороненков переїхав в Україну в жовтні 2016 року разом з дружиною Марією Максаковою, оперною співачкою і колишнім депутатом Держдуми РФ від “Єдиної Росії”.

Українська правда” спробувала проаналізувати обставини переїзду російського політика в Україну та версії слідчих щодо його вбивства.

“Я сам себе фінансував, не привертаючи ніяких олігархів, пройшовши своїми ногами все зустрічі, не маючи ніяких політтехнологів. Зачатки демократії ще існували в 2011 році, коли я обрався до Держдуми. Тоді ж почалися демонстрації на Болотній площі, і мені здавалося, що це паростки свободи, які приведуть до позитивних змін. Але все було жорстоко придушене і влада почала приймати все більш і більш авторитарний характер. У 2016 році я знову пішов на вибори, і нічого спільного з демократією вони вже не мали. Я виграв вибори, але влада відверто і цинічно організували пресинг членів виборчих комісій і сфальсифікували результати на кожній дільниці”, – говорив він в першому інтерв’ю “Цензору” після переїзду в Україну.

У своїх інтерв’ю українським медіа Вороненков не любив вдаватися в побутові подробиці і розповідати, як облаштувався в Києві, коротко відповідаючи, що це гарне місто і у нього тут все добре.

“Я взяв з собою свою сім’ю і дітей”, – говорив він в інтерв’ю “Громадському”.

“Для мене Україна – така ж батьківщина, як і Росія. Ми всі зі змішаних шлюбів. Я народився в Росії, в Горькому, у якому жив до року. У мене батько військовий, ми колесили по всьому Радянському Союзу. Я змінив у свій час 12 шкіл. Тому Україна для мене – така ж батьківщина. Я дитинство проводив у Херсоні, Маріуполі, Євпаторії. Я розумію українську мову. Моя бабуся завжди співала українські пісні. Для мене немає ніяких відмінностей. Дикість – це те, що зараз відбувається. П’ять років тому ніхто не міг такого уявити. Ми могли воювати з ким завгодно – Киргизією, Таджикистаном, Узбекистаном – в силу різниці менталітету. Але з братнім народом, … Україною. Це божевілля “, – говорив він “Громадському”.

Про те, що Вороненков отримав українське громадянство стало відомо 15 лютого 2017 року. За інформацією джерел “Нової газети”, це сталося завдяки особистому указу президента України Петра Порошенка. Потім генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Вороненко отримав громадянство автоматично, оскільки його близькі родичі народилися і жили в Україні.

Трохи пізніше екс-депутат став важливим ключовим свідком в розслідуванні Генеральної прокуратури України щодо держзради екс-президента Віктора Януковича.

“Слухайте, ну було звідкись відомо, раз я володію певними знаннями в цій області”, – не вдаючись у подробиці, говорив екс-депутат в інтерв’ю “Громадському”, додавши, що з проханням дати свідчення у цій справі звернулося керівництво Генпрокуратури і як громадянин України він вважав обов’язком це зробити.

Тоді ж, в лютому, Російська “Новая газета” опублікувала розслідування “Привид комуніста” про Дениса Вороненкова.

У матеріалі наводиться аналіз даних про кримінальні справи за десять років, які Вороненков нібито допомагав закривати за гроші, а також про справу, порушену стосовно нього за те, що він нібито здійснив рейдерське захоплення будівлі в центрі Москви. Журналісти видання стверджували, що і Росію Вороненков покинув після того, як зрозумів, що йому пред’являть звинувачення у справі про захоплення будівлі.

Також в тексті наводилася інформація про те, що Вороненков сфальсифікував вибори в Держдуму в Нижегородської області в 2011 році.

“Я займався нерухомістю, грав на фінансовому ринку, коли він ріс в Росії, і приходили люди, коли йшла приватизація в Москві, вирішити якісь проблеми з нерухомості, оформити і продати. І ми цим займалися. – Я і юридична компанія певна. З’явився чоловік, я його не знав. Крім того, що він “приніс” нам кілька об’єктів, які ми успішно реалізували, до нього був певний кредит довіри. Він отримав від мене шахрайським шляхом близько 100 тисяч доларів і зник “, – розповідав Вороненко свою версію подій в інтерв’ю “Громадському”.

Тим чоловіком, за словами колишнього депутата, виявився Олег Крилов, безробітний і раніше судимий наркоман без освіти.

“Потім виявилося, що він був агентом ФСБ, який працював з податківцем, який за певних обставин по будівлі, яку реально збиралися вкрасти, помер при порушенні кримінальної справи. Я пішов і написав заяву на Крилова в Слідчий комітет, і за моєю заявою порушили справу , я був потерпілим”, – стверджував Вороненков.

За його словами, Крилов займався розкраданням будівель разом з колишніми співробітниками ФСБ. “Нова газета” в своєму розслідуванні писала, що Денис Вороненков вважався абсолютно типовим російським політиком: скромна зарплата – і невідповідні їй активи; офшорні компанії на Британських Віргінських островах; кримінальні справи з прізвищами покровителів.

Опитані виданням знайомі колишнього депутата в Росії впевнені, що він втік з країни через зазначення його прізвища в гучних кримінальних справах, але кожен раз йому вдавалося виходити сухим з ​​води.

За словами знайомих Вороненкова причина такої успішності – рівень його зв’язків серед силовиків і високопоставлених чиновників, а також повна деградація російських спецслужб і системи відбору кадрів.

“У ФСБ на Вороненкова нагромадилася величезна кількість матеріалів. Але реалізувати їх кожен раз не вдавалося через політичні причини. В одному випадку спливли б прізвища помічників керівників Держдуми, чиї неформальні доручення він виконував. У іншому – став би відомий механізм незаконного фінансування виборів, і самі вибори в 2011 році потрібно було б відміняти. До того ж весь цей час у нього були покровителі. Я вважаю, що російські спецслужби і ті, хто покривав Вороненкова, повинні понести відповідальність за цей провал. Не дай Бог, щоб він ще якісь відомості, що загрожують національній безпеці, не передав”, – говорить колишній товариш по службі Вороненкова у ФСКН.

Імена високопоставлених чиновників, які спілкувалися з Вороненковим, можна зустріти в матеріалах кримінальних справ.

Екс-депутат ніколи не виключав, що його будуть обливати брудом.

“Мене ніхто ніколи не переслідував. Мені не було пред’явлено ніяких звинувачень, ніхто нікуди мене не викликав. Але я знаю, що в сплячому режимі під мене фальшувалося справу, щоб в будь-який момент мене можна було притягнути. Будь-яку людину в міру необхідності відразу знайдуть, за що притягнути. Я це прекрасно розумів, але я нікуди не втік, я не перебуваю в розшуку”, – говорив він в інтерв’ю “Московському комсомольцю” в лютому. Тоді ж в російському “Комерсанті” з’явилася непідтверджена офіційно інформація про те, що Слідчий комітет РФ оголосив Вороненкова у федеральний розшук.

Колишній депутат не любив, коли до нього застосовували епітет “біглий”, і завжди різко реагував на подібні питання в своїх інтерв’ю. Вороненков неодноразово говорив, що російські спецслужби не залишили його в спокої після переїзду в Україну.

“Постійно передають через дружину, що їм нічого не варто дати мені по голові і в багажнику вивезти. Це безумовно присутнє.”, – говорив він.

Через це, серед версій вбивства політика, правоохоронці в першу чергу розглядають дії Російської Федерації.

Також, за словами генпрокурора Юрія Луценка, прокуратура вбачає дві можливих версії вбивства – як свідка у справі про держзраду колишнього президента України Віктора Януковича, або ж вбивство людини, яка колись ліквідувала схему величезної контрабанди, організованої ФСБ під прикриттям президента Росії Володимира Путіна.

“Я хочу зараз передати тим, хто замовляв це вбивство: показання Вороненкова, згідно з чинним законодавством, будуть долучені до судового слідства, яке розгорнеться найближчим часом в українському суді. Навіть вбивство не зупинить його свідчень”, – пообіцяв на прес-конференції генпрокурор Луценко.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE