Politerno > Статті > Пастка для президента і як з неї вийти – Мустафа Найєм

Пастка для президента і як з неї вийти – Мустафа Найєм

 • 24 Березня, 2017
 • 1314 Переглядів
 • 0

Пастка для президента і як з неї вийти

Саме так назвав свій запис у власному блозі на “Українській правді” народний депутат від БПП Мустафа Найєм.

Внесені вчора поправки до закону про протидію корупції, якими ставляться під удар громадські організації – це не випадковість і не плід хворої фантазії окремих депутатів. Це ініціатива, яка народилась і вже багато місяців обговорювалась безпосередньо в адміністрації президента – главою держави і його партнерами, осліпленими жагою помсти громадянському суспільству.

Це не чутки і не мої домисли. Це достовірний факт, який можуть підтвердити співробітники АП і члени так званої стратегічної сімки. Більше того, подібні поправки раніше вже намагалися провести через парламент, але за підписом іншого народного депутата. На жаль, шановна мною колега Тетяна Чорновол стала всього лише сліпим інструментом у руках тих, з ким вона сама боролася будучи поза парламентом.

В основі цих поправок лежить не турбота про країну або армію, а банальна помста громадянському суспільству. Тому самому громадянському суспільству, якому ще три роки тому Петро Порошенко, Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк та Сергій Пашинський стоячи аплодували за розслідування по Межигір’ю, по тендерам на Євро-2012, вишкам Бойка, за схеми Злочевського, Клюєва, Курченко і сотень інших справ. Після Майдану матеріали цих розслідувань лягли в основу кримінальних справ, на яких успішно заробляє політичні очки вся нинішня команда.

Тепер перед Петром Порошенко стоїть дилема – глава держави потрапив в пастку, свідомо чи по тупості розставлену власною командою і своїми партнерами по коаліції …

ЯКЩО ПРЕЗИДЕНТ НЕ ПІДПИШЕ законопроект, вже через тиждень військовослужбовці підпадуть під відповідальність за неподання електронних декларацій і з 1,04 на них можуть бути складені протоколи щодо корупції. Як верховний головнокомандувач ЗСУ президент не може поставити під удар тисячі учасників АТО. Це несправедливо і аморально, враховуючи відкрите нехтування щодо відповідальності за корупцію в тилу.

ЯКЩО Ж ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИШЕ закон, громадянському суспільству буде оголошена неприкрита війна. Під дію закону підпадуть всі НГО, які так чи інакше мають відношення до корупції, а також їх контрагенти – підприємства будь-якого типу власності, що надають їм послуги. Причому це також стосується організацій, що займаються моніторингом корупції в Міністерстві оборони, силових відомствах, при державних закупівлях для армії і т.п. Не кажучи вже про те, що внесені поправки дозволять багатьом чиновникам-корупціонерам уникнути відповідальності, отримавши статус учасника бойових дій або вступивши до вищого військового навчального закладу.

Тобто, захищаючи військовослужбовців від електронного декларування, автори поправок автоматично поставили під удар тих, хто з першого дня війни критикували і продовжують критикувати державу за неефективне або злочинне використання оборонного бюджету.

Крім іншого ці поправки порушують логіку самого закону і загальноприйнятих міжнародних стандартів у сфері боротьби з корупцією. І в національному, і в міжнародному праві поняття “корупція” в першу чергу стосується конфлікту інтересів посадової особи, яка в порушення закону використовує свої владні повноваження з метою особистої вигоди. А новою редакцією закону співробітники НГО прирівнюються до чиновників, що суперечить здоровому глузду.

І на місці глави держави я б не мав великих ілюзій, що виключення із законопроекту співробітників ЗМІ пом’якшить ситуацію. Крім того, що війна політиків і активістів сама по собі дуже благотворна для висвітлення та критики, в Україні багато журналістів є членами НГО, а громадянське суспільство і ЗМІ активно співпрацюють між собою.

ЯКИЙ ВИХІД З СИТУАЦІЇ

У Петра Порошенка все ще є можливість вийти сухим з ​​цього болота. Президент може підписати поданий закон, але одночасно, в той же день подати до Верховної Ради невідкладний законопроект, який скасує неприйнятні поправки, внесені парламентом. Можу навіть підказати аргументи. Глава держави, як Головнокомандувач, вносячи свої поправки хотів врегулювати ситуацію тільки щодо військовослужбовців. Все інше депутати внесли, прикриваючись ініціативою і благими намірами глави держави, за які самі і повинні нести відповідальність.

Якщо такий законопроект з’явиться в залі за підписом президента, є шанси, що за нього проголосує БПП. Інтуїція і особисті контакти підказують, що голоси дадуть також Радикальна партія і істотна частина Народного фронту, яка спочатку була проти цих поправок. Разом з голосами Самопомочі і Батьківщини цього буде достатньо, щоб скасувати маразм, проголосований разом з регіоналами.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь