Politerno > Статті > Україна і світ > Син нафтогазового магната і чоловік соратниці Вакарчука, яка вчилася на гроші Сороса. Що відомо про нового міністра оборони Загороднюка

Син нафтогазового магната і чоловік соратниці Вакарчука, яка вчилася на гроші Сороса. Що відомо про нового міністра оборони Загороднюка

  • 4 Вересня, 2019
  • 3565 Переглядів
  • Comments Off

Нагадаємо, 29 серпня Верховна Рада проголосувала за членів Кабміну, до якого увійшло 17 міністрів.

Одна з найбільш “темних конячок” серед них – міністр оборони Андрій Загороднюк. Раніше він встиг побути позаштатним радником у президента Володимира Зеленського. Також до свого призначення він був керівником проектного офісу реформ Міністерства оборони.

Андрій Загороднюк навчався в Національному університеті імені Тараса Шевченка в Києві, а також в Оксфордському університеті і в університеті Уорвіка. Після навчання новий міністр більше 16 років займав керівні посади в приватному бізнесі.

І це власне все, що публічно відомо про людину, яка заступила на один з найважливіших постів в державі.

Втім, стали відомі факти про нового міністра, які залишилися “за кадром”.

Тато – нафтогазовий магнат

За офіційними відомостями, новий міністр оборони активно займається бізнесом: він засновник і генеральний директор компанії Discovery Drilling Equipment, яка займається буровими установками. Вона базується в Лондоні і США, в Україні у компанії є два заводи.

Секрет бізнес-успіхів нового міністра пояснюється досить просто: він син голови і найбільшого власника групи компаній “Надра” (Nadra Group) Павла Загороднюка. Компанії групи займаються сервісом в нафто- і газодобувній галузях.

За даними ЗМІ, компанія “Надра” контролювалася екс-народним депутатом Іваном Діяком, який раніше був радником президента Віктора Ющенка і заступником глави “Нафтогазу України”.

Згідно з відомостями, розміщеними на сайті Nadra group, перша компанія групи почала працювати ще в 1991 році. Її створили кілька вчених-геологів, які заробляли гроші, постачаючи за дорученням уряду України в Росію нафтогазове обладнання та послуги, в обмін на зустрічні поставки нафти і газу:

Джерело: nadragroup.com

Перше підприємство Nadra Group називалося ЗАТ “Концерн Надра”. Зараз група складається з десятка фірм, які займаються сервісом в нафто- і газовидобутку: геологічною оцінкою територій пошуку і розвідкою родовищ, проектуванням та облаштуванням об’єктів видобутку, інтенсифікацією свердловин, виробництвом устаткування, консалтингом і т.д.

Батько нового міністра оборони Павло Загороднюк – основний власник групи компаній “Надра”, і займає в ній посаду голови наглядової ради:

Джерело: nadragroup.com

Новий міністр оборони Андрій Загороднюк називає себе “нафтовиком в третьому поколінні”. У концерні “Надра”, яким керував його батько, він на початку “нульових” отримав посаду заступника голови правління з розвитку.

Пізніше, у 2007 році, Андрій Загороднюк отримав посаду генерального директора Discovery Drilling Equipment LTD. Це підприємство з виготовлення бурових верстатів, виробництво яких організовано на потужностях заводу в місті Стрий Львівської області:

 

Андрій Загороднюк , фото 2011 року, джерело: nadragroup.com

Мільйонні борги перед бюджетом і “забутий” офшор

Зараз новий міністр оборони є засновником і бенефіціаром-акціонером в чотирьох українських компаніях. Три з них розташовані в місті Стрий Львівської області: “Стрий-Інжінірінг”, “Діскавері – завод бурового обладнання” і “Діскавері – бурове обладнання (Україна)”.

Згідно з відомостями податкової служби, компанії мають багатомільйонні борги перед бюджетом. У “Стрий -інжінірінг” борги на 1 серпня склали 795 тисяч, а у “Діскавері – Завод бурового Обладнання” – 2,4 мільйона гривень.

Крім того, згідно з поданою декларацією, Андрій Загороднюк є 100-процентним власником британської компанії Discovery Consulting Engineers Limited:

Джерело: public.nazk.gov.ua

Згідно відомостям в британському реєстрі компаній, новий міністр оборони є в цій фірмі ще й директором з правом підпису:

Джерело: companieshouse.gov.uk

Андрій Загороднюк не задекларував свою роботу на посаді директора в цій компанії. Хоча, за існуючими правилами, зайняття посади або робота за сумісництвом декларується незалежно від того, чи була вона оплачуваною. На момент написання даної статті Загороднюк продовжує числитися директором британської фірми, одночасно вже перебуваючи в статусі міністра оборони України.

Ще одна британська фірма Андрія Загороднюка називається Discovery Industrial Services Limited. У своїй декларації він повідомив, що є бенефіціаром цієї фірми. Це означає, що він є не прямим її власником, а за посередництвом компаній-“прокладок”:

Джерело: public.nazk.gov.ua

Цю фірму-“прокладку”, можна легко вичислити через британський реєстр компаній. У ньому зазначено, що власник британської фірми – кіпрська компанія “Discovery Drilling Equipment (Europe) Limited”, і на неї записані більше 75% акцій британської фірми:

Джерело: companieshouse.gov.uk

На обидві ці фірми (і британську, і кіпрську) записані права власності на українську фірму “Діскавері – бурове обладнання (Україна)”. Єдиним бенефіціаром (кінцевим власником) якої в українському реєстрі юридичних осіб зазначений Андрій Загороднюк:

Джерело: usr.minjust.gov.ua

Кіпрська фірма в декларації нового міністра оборони не вказана. Виходить, що він сумлінно задекларував факт володіння українськими та британськими фірмами. Однак кіпрську фірму-“прокладку”, через яку він здійснює свій контроль, новий міністр задекларувати “забув”.

Дружина вчилася на гроші Сороса, і мало не стала нардепом за списком Вакарчука

Дружину нового міністра оборони звуть Аліна Свідерська. Про це міністр сам повідомив у своїй декларації:

Джерело: public.nazk.gov.ua

Аліна Свідерська в новому скликанні Верховної Ради мало не стала депутатом. Вона йшла в нардепи за списком партії Вакарчука “Голос”, куди її включили під №19:

Джерело: cvk.gov.ua

До парламенту пройшли всього 17 кандидатів від “Голосу”, тому дружині нового міністра оборони не пощастило стати нардепом. Але якщо двоє з попередніх списочників займуть посади у виконавчій владі, або ще з якихось причин втратять мандати, то Аліна Свідерська все-таки отримає можливість стати депутатом.

30-річна дружина нового міністра – випускниця Києво-Могилянської академії. Після навчання в Україні вона вивчала право в британському Кембриджі. У 2015 році вона була радницею міністра економіки Айварас Абромавичус з питань дерегуляції. Його зараз призначили главою “Укроборонпрому”.

П’ять років тому Аліна Свідерська розповідала про своє навчання в Англії. Виявляється, поїхала вона туди, отримавши стипендію від фонду Сороса:

“Я вчилася в Кембриджі на стипендії Сороса. Отримала дві стипендії. Одна стипендія Пінчука, яка покривала повністю все, і друга стипендія Сороса – вона теж все покривала. Я вибрала стипендію Сороса. Мені покривали всі витрати, аж до квитків туди і назад, гроші на харчування, перельоти, у мене залишалося ще на подорожі по всьому світу, – все за рахунок стипендії”, – розповіла Свідерська.

Зараз дружина міністра оборони керує ТОВ “Айсе Хидрі юкрейн”. Фірма працює в галузі електроенергетики. Володіє цією фірмою норвезька компанія AICE Hydro AS. У ній основні власники – громадяни Норвегії та Данії. Аліні Свідерській належить в норвезькій фірмі 4,06% капіталу. Про це сам новий міністр повідомив у своїй декларації:

Джерело: public.nazk.gov.ua

Фірма “Айсе Хидрі юкрейн”, якою керує Аліна Свідерська, займається будівництвом міні-гідроелектростанцій в Україні. Зокрема, готується будівництво міні-гідроелектростанції в Новоград-Волинському районі Житомирської області.

Влітку минулого року на сайті Новоград-Волинської міськради з’явилася інформація, що депутати міськради звернулися в Житомирську облдержадміністрацію з приводу можливих негативних наслідків у разі будівництва міні-ГЕС. На думку депутатів, через вибране місця розташування греблі виникла критична ситуація навколо водозабору міста Новоград-Волинський.

Норвезька компанія AICE Hydro AS, 4% капіталу якої у дружини задекларував новий міністр оборони, також є власником ще однієї української фірми “Екоресурсбуд”. Остання займається реконструкцією міні-ГЕС “Жураки” в Богородчанському районі Івано-Франківської області.

Читайте також: Бізнес – без УБЕЗ, уряд – без шоу. Що прийняв перший Кабмін Гончарука і чому його закрили

Джерело

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE