Politerno > Статті > Україна і світ > “У Ташкента був конфлікт з Курченко”. Що відомо про “людину №2” в “ДНР”

“У Ташкента був конфлікт з Курченко”. Що відомо про “людину №2” в “ДНР”

  • 23 Вересня, 2017
  • 1521 Переглядів
  • 0

Сьогодні в центрі Донецька вибухнув автомобіль “міністра доходів і зборів ДНР” Олександра Тимофєєва на прізвисько “Ташкент”. Сам він живий, але госпіталізований у важкому стані.

Подія знакова – Тимофєєва називають другою особою “Донецької народної республіки”.

Кум Олександра Захарченко, він керує всіма фінансами і економічними питаннями в “ДНР”.

“Страна” згадала, хто такий “Ташкент” і хто саме міг його підірвати.

Кадровий військовий

Тимофєєв в 1988 році закінчив школу в Донецьку, хоча і народився на території РРФСР – в Ставропольському краї. Відпрацювавши рік на донецькому заводі Nord, який виробляв побутову техніку, він вступив в Ташкентське вище загальновійськове командне училище. Звідси і позивний, який він прийняв вже в ході бойових дій на Донбасі – “Ташкент”.

Курсантом застав розпад Союзу і довчався вже в російському Благовіщенському училищі. Переходити на службу в армію Узбекистану відмовився.

Пропрацювавши начальником служби безпеки алмазної копальні в Якутську, Тимофєєв в 1996 році повернувся в Донецьк – у самий розпал “кримінальної революції”. І вже через рік створив кабельного ТБ-оператора – компанію ДонСатТВ, яка працює в “республіці” і сьогодні.

У 2012 році він отримав диплом “менеджера економіки” Донецького інституту підприємництва.

Майдан і початок АТО

У грудні 2013 року в Донецьку відкрився філіал харківського військово-спортивного клубу “Оплот”. Його члени були налаштовані проти Майдану і брали участь у вуличних бійках проти його активістів.

Але свою основну роль донецький “Оплот” зіграв у подіях весни вже 2014 року. 16 квітня два десятка оплотовців увійшли і взяли під контроль будівлю Донецької міськради. За даними української сторони, серед них був і “Ташкент”. У той час він уже входив до місцевого штабу “Оплоту”. Очолював організацію Олександр Захарченко – нинішній “глава ДНР”.

Про участь “Ташкента” в наступній війні відомо лише те, що він, разом з “Оплотом” брав участь в боях навколо Донецького аеропорту.

Втім, вже в листопаді 2014 року Тимофєєв пішов на “гражданку” – став “міністром доходів і зборів”.

Друга людина “республіки”

Про близькість “Ташкента” до Олександра Захарченко вже згадувалося – багато хто саме цим пояснюють кар’єрний зліт Тимофєєва.

У 2016 році він стає заступником голови “Ради міністрів” – тобто, заступником самого Захарченко. Крім свого ключового відомства, курує роботу ще шести міністерств.

Жителі Донецька з ім’ям “Ташкента” пов’язують ряд нововведень фіскального характеру. Так, підприємців масово змусили пройти офіційну реєстрацію. Для багатьох фірм це стало проблемою в Україні: якщо СБУ ставало відомо, що фірма має прописку у сепаратистів, їй могли поставити “фінансування тероризму”.

При Тимофєєві митні органи “ДНР” почали стягувати мита – в тому числі, з дрібних партій гуманітарної допомоги – на це скаржилися багато волонтерів, які возили продукти на непідконтрольну територію Донбасу. З’явився також ряд обмежень на ввіз і вивіз грошей і цінностей.

В українських ЗМІ писали, що саме “Ташкент” до початку блокади Донбасу курував поставки вугілля в Україну з шахт, які перебували на територіях сепаратистів.

Не так давно Ташкент відзначився тим, що презентував разом з Захарченком “Конституційний акт держави Малоросія”, згодом, однак, швидко похований після несхвальних коментарів Росії.

Тоді в Москві представили цю ініціативу як неузгоджену ні з ким самодіяльність донецьких товаришів.

Місце вибуху заблоковано. Фото: dan-news

За що могли підірвати?

В “ДНР”, на момент публікації, своїх трактувань вибуху і його замовників офіційно не заявляли. Зате одну з перших версій висловив радник глави МВС України Зорян Шкіряк. За його словами, Тимофєєв намагався проводити кулуарні переговори з Кремлем щодо можливості очолити “ДНР” замість Олександра Захарченко.

Втім, люди, знайомі з “Ташкентом”, з якими вдалося переговорити “Страні”, до такого пояснення ставляться скептично і кажуть про зовсім іншу версією.

“Ташкент – це друга за впливом людина в “ДНР”. На ньому тримаються всі економічні питання, – сказав нам один з донецьких підприємців, знайомих з ситуацією в керівництві “республіки”. – Це права рука Захарченко та його кум. Їх вже не розділити . Тому ніхто ні під кого не копав. Явний конфлікт у Ташкента був за іншим напрямком. Відразу після введення зовнішнього управління на підприємствах українських власників, у Ташкента виникло протиріччя з групою коммерсантів з Москви, серед яких найбільш видну роль грав Курченко. Цим комерсантам кураторами було вирішено передати під контроль відібрані підприємства. Тоді ще в мережу потрапив запис розмови Захарченка з якоюсь людиною з Москви, у якому “глава ДНР” обурювався, що до Курченко пішли всі самі рентабельні підприємства. Позиція ж Ташкента (і, природно, Захарченка) була в тому, що всі підприємства повинні управлятися з Донецька, а не сторонніми коммерсантами, тому конфлікт був у них з Курченко серйозний. Останнім часом з’являється багато публікацій про те, який поганий Ташкент і як він “грабує республіку”. Друга версія – могла постаратися і українська сторона. Вона, швидше за все, стане офіційною. Знаючи про конфлікт між Ташкентом і Курченко, могли підірвати Тимофєєва, щоб підкинути дров у цю війну. Тим більше, що у багатьох українських власників відібраних підприємств є давній зуб на Ташкента”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE